Mieszkańcy dużych i małych miast mają kuchnię i salon - najbardziej ulubione i najczęściej odwiedzane pokoje. W wygodnym wiejskim domu takie miejsce jest piękną i wygodną werandą, ponieważ tak miło jest odpocząć i zrelaksować się, wdychać zapachy zieleni, świeżego powietrza, usiąść na krześle, napić się kawy, porozmawiać z przyjaciółmi lub przyjaciółmi.

Jak urządzić werandę w kraju?

Aby twój przytulny kącik zapewniał estetyczną przyjemność i był kompletnym miejscem do relaksu, powinieneś mieć konkretne pomysły na temat projektu. Do zaprojektowania otwartej werandy w kraju idealne kompozycje kwiatowe. Sulfiny i petunie, unikatowe pelargonie wszelkich możliwych odcieni i kolorów można znaleźć w doniczkach podłogowych i wiszących doniczkach na słupach i suficie. Dobrze jest też używać drewnianych stojaków na ramie z kutego żelaza, ponownie napełnionych mnóstwem kwiatów i zieleni, a jeśli jest wolna przestrzeń, można dodawać świece, obrazy i girlandy.

Jeśli projektujesz zamkniętą werandę w kraju, lepiej trzymać się prostoty styl wiejski . Odpowiednie są dla niego dywany samodziałowe, drewniane lub wiklinowe meble, dywan w kratkę, samowar, ceramika i donice z geranium.

Aby zaprojektować małą otwartą werandę, najlepiej jest użyć składanego stołu i krzeseł, aby nie zaśmiecać już niewielkiego obszaru. Pożądane jest, aby meble nie były drewniane, w przeciwnym razie w czasie złej pogody może ucierpieć i z czasem straci swój estetyczny wygląd. W niektórych przypadkach może to być ograniczone tylko do krzeseł i półek, najlepiej z lekkiego materiału.

Projekt werandy prywatnego domu

Zasadniczo przy projektowaniu takich rozszerzeń zwyczajowo stosuje się jasne pastelowe kolory i naturalne materiały (bambus, drewno, rattan, naturalne tkaniny itp.). Wszelkiego rodzaju obrazy, wazony, figurki, dywany mogą dekorować werandę, zamieniając je w domowy kącik ciepła i komfortu.

Do projektowania otwartych werandy stosuje się głównie meble z wikliny. We wnętrzu dużych rozszerzeń często stosuje się maty i dywaniki. Pozwalają one na podzielenie werandy na strefę rekreacyjną i jadalnię, a jednocześnie pełnią swoje bezpośrednie funkcje. Na otwartej werandzie lepiej jest położyć linoleum.

W projektowaniu prywatnej werandy prywatnego domu można użyć prawie wszystkich mebli. Nadal będzie chroniona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Sofy z wielokolorowymi poduszkami będą służyć nie tylko jako wspaniała ozdoba, ale także jako doskonałe i wygodne rozwiązanie dla całej rodziny.

Ponieważ główną dekoracją takich przestrzeni jest przestrzeń i światło, należy to podkreślić. Projekt zasłon na werandę powinien uwzględniać ich funkcjonalność i walory dekoracyjne. W rzeczywistości każdy może pojawić się: klasyczny, japoński, rolety rzymskie , plisse lub rolety. Najważniejsze, aby wybrać ten element wystroju zgodnie ze stylem pomieszczenia, do którego przylega weranda.

Projekt werandy może być urządzony w dowolnym stylu, wybór oczywiście zależy od natury właścicieli, stylu życia, ich fantazji i pragnień.

Projekt werandy1Projekt werandy2Projekt werandy3
Veranda Design4Projekt werandy5Veranda Design6
Veranda Design7Veranda Design8Veranda Design9