Kiedy usłyszysz słowa "dom we wsi", przynajmniej ze słynnej reklamy, która opowiada o produkcie o tej samej nazwie, historie z dzieciństwa mimowolnie przychodzą na myśl. Ładna uśmiechnięta babcia, żurawina ze świeżym mlekiem, puszysty kot w oknie z samodziałowymi zasłonami, wycieczki z dziadkiem do sianokosów. Ale nie ma innych rzeczy, które przyciągają wyobraźnię, wrażenia i wspomnienia nie mogą być policzone. Och, jakie to smutne, że dzieciństwo nie wraca. Tak, lata dzieciństwa minęły bezpowrotnie, ale można łatwo stworzyć rustykalne wnętrze nawet w mieszkaniu miejskim, po prostu trzeba trochę wymarzyć.

Projekt domu w stylu rustykalnym wśród dżungli metropolii

Zacznijmy od tego, zamknijmy oczy i wyobraźmy sobie ten sam wiejski dom, którego wnętrze chcemy odtworzyć. Oczywiście, dla każdego z nas będzie on jego, unikalny, nie jak każdy inny, a to jest wspaniałe. Ale myślę, że wiele szczegółów dotyczących sytuacji i artykułów gospodarstwa domowego jest nieodłącznym elementem życia na wsi, niezależnie od miejsca i czasu. Tutaj na nich warto zwrócić uwagę.

Tak więc projekt każdego domu w stylu rustykalnym zawsze miał następujące cechy charakterystyczne. Przede wszystkim wszystkie rzeczy i meble, naczynia, dekoracje wyróżniały się prostotą i praktycznością. Po drugie, wnętrze wiejskiego domu to tylko naturalne materiały. Jeśli stół i krzesła, to z prawdziwego drzewa. Jeśli wiklinowe krzesła i sofy, a następnie z wierzby lub ratanu. Jeśli obrusy lub zasłony, to tylko w stylu rustykalnym, czyli len lub bawełna. I po trzecie, schemat kolorów. Styl wiejski, nawet w miejskim wnętrzu, oznacza pełną harmonię z naturą. Dlatego lepiej jest używać naturalnych naturalnych kolorów, które nie powodują podrażnień i zmęczenia. Zielony, niebieski, różowy, biały, beżowy, chabrowy niebieski. To samo dotyczy rysunków na tekstyliach i tapetach, nawet jeśli są tam małe kwiaty, ażurowe liście, małe figurki geometryczne lub naprzemiennie krótkie pasy. Rozważ to wszystko podczas tworzenia ustawienia.

Rustykalny projekt kuchni

Zakończywszy ogólne chwile, przejdziemy przez pokoje, a zaczniemy być może od kuchni, wszak, jak wiadomo, jest to obecna rezydencja gospodyni. Jak będzie wyglądał wygląd kuchni w stylu rustykalnym? Ale jak.

Wybielamy sufit i dekorujemy go małą lampą w kształcie kwiatu, który się otworzył. Ściany będą ubrane w niebieską tapetę z małymi chabrami. Na podłodze leży szydełkowany dywanik w paski, a okno zdobią białe koronkowe zasłony. W jednym z rogów ustawimy róg drewnianych ławek z oparciami i okrągły stół, a na jednej ze ścian powiesimy aplikację z suchych roślin. Ręczniki, fartuchy, ceraty na stole i lniane narzuty na ławach również będą dopasowane do ścian i zasłon. Bardzo dobrze, jeśli będą haftem. Nawet znane urządzenia gospodarstwa domowego można upiększyć, przedstawiając np. Koguta i kurczaka, na drzwiach lodówki lub szafek ściennych.

Rustykalny salon

Z kuchni wprowadzimy się do salonu. Co tu mamy? Ponieważ budujemy styl rustykalny we wnętrzu mieszkania miejskiego, nadal nie możemy obejść się bez nowoczesnego rodzaju mebli, ale postaramy się połączyć tak wiele, jak to możliwe.

Sufit, tak jak w kuchni, pozostawia biały. Ściany będą ubrane w papierową tapetę w zielono-brązowe odcienie ze wzorem małych liści. Zasłony do salonu w stylu rustykalnym będą pasować do odcienia tapety, ale niekoniecznie z naturalnych tkanin. Nie zapomnij o ażurowym aż po środek tiulu okiennego i świeżych kwiatach w doniczkach na parapecie. Meble, być może, opuścimy zwykły, szafę, sofę, parę foteli i stolik do kawy, tylko łóżko z miękkich mebli z pelerynami na samodziałową suknię, a my ozdobimy półki i stół koronkowymi serwetkami. Podłoga może być pokryta zwykłą rzeźnią lub szmatami, tak jak w kuchni. Oświetlenie wybierz własny smak lub żyrandol na suficie lub kinkiety ścienne.

Rustykalna sypialnia

projekt domu wiejskiego

I wreszcie pozostaje zaaranżowanie sypialni. Ponieważ jest to miejsce do spania i odpoczynku, koniecznie musi być szerokie, lepsze drewniane łóżko z rzeźbionymi lub kutymi plecami, z górą nieprzyjemnych poduszek, prawdziwym puchowym łóżkiem i tkaninami lnianymi lub bawełnianymi. Kolory tapet, zasłon, narzut i peleryny lepiej wybrać spokój, z małym i niepozornym wzorem. Z mebli jest tu idealnie albo komoda, albo ogromna komoda, albo wybrzuszona pół-stara szafa. Podłoga przy łóżku może być dywanikiem, który naśladuje skórę owcy. I, oczywiście, w sypialni są odpowiednie krajobrazy, martwe natury lub kącik z ikonami, jeśli jesteś zakonnikiem.

Oto ciekawa wersja wiejskiego stylu, który stworzyliśmy we wnętrzu apartamentu miejskiego. Wyobraź sobie, a nie pogorszysz się.