Zgodnie z zaleceniami pediatrów dla młodych matek, czasu wprowadzenia pierwszej uzupełniającej żywności u dzieci, które są karmienie butelką , przychodzi za 4 miesiące. Czasami, z powodu obecności jakiejkolwiek patologii u dziecka, przynętę można wprowadzić po 6 miesiącach.

Cechy wprowadzenia

Wiele niedoświadczonych matek ma trudności z wprowadzeniem żywności uzupełniającej, szczególnie w przypadkach, gdy dziecko spożywa tylko mieszankę. Przed nimi jest wiele pytań: gdzie zacząć karmić dziecko, jak je wprowadzić, czy dziecko ma 4 miesiące i czy karmi się sztucznie?

Jeśli stosujesz się do zaleceń lekarzy, lepiej zacząć od owsianki. Może to być dowolny (ryż, kasza gryczana, pszenica). Z biegiem czasu dziecko rozwinie smak, a jego matka, znając jego preferencje, nakarmi go ulubioną owsianką.

Oprócz puree z płatków zbożowych, warzywnych lub owocowych (cukinia, dynia, jabłko, suszona śliwka i inne) może służyć jako pierwsze danie dla żywności uzupełniającej.

Przedstaw prikorm, gdy sztuczne karmienie jest konieczne w małych porcjach, zaczynając dosłownie od łyżeczki, stopniowo zwiększając objętość. W takim przypadku nie zaleca się wprowadzania nowych kanałów przed upływem 2 tygodni od momentu pierwszego.

Jak wejść?
  1. Nowości w naczyniu dla dzieci należy podawać tylko przed karmieniem mlekiem. Każdego dnia zwiększając porcję uzupełniającej żywności, matka powinna zmniejszyć ilość formuły podawanej dziecku, w przeciwnym razie będzie stale przejadać się. Z reguły zgodnie z tym schematem jedno karmienie zostaje całkowicie zastąpione przez pokarm uzupełniający w ciągu tygodnia, to znaczy, gdy część karmienia osiąga 150 g.
  2. Również po około 3 tygodniach zastępuje się 1 więcej karmienia, zamiast którego matka daje dziecku kolejny dodatek. Tak więc do siódmego miesiąca życia 2 karmienie mlekiem jest całkowicie zastąpione przez przynęty. Dawanie im jest lepsze rano i wieczorem.
  3. W 8 miesięcy jako uzupełniające się produkty spożywcze można stosować produkty z kwaśnego mleka. Bardziej wskazane jest stosowanie produktów produkcji przemysłowej.

Tak, mamo, wiedząc o tym pierwszy kanał jest wprowadzany u niemowląt karmionych sztucznie w ciągu 4 miesięcy, ma prawo wybrać, co karmić swoje dziecko. Wybierz produkt uzupełniający pokarm w oparciu o preferencje dziecka. Aby je określić, wystarczy podać łyżeczkę do herbaty, a reakcja pozwoli zrozumieć, czy jej się to podoba, czy nie.

karmienie od 4 miesięcy sztucznym karmieniem

Aby ułatwić wybór młodej matki, pomożesz w tabeli, która zawiera listę wszystkich możliwych karmień, zaczynając od 4 miesięcy dla dzieci, zarówno na karmieniu sztucznym, jak i karmionym piersią.