Przez cały czas były to ćwiczenia na talię, które były szczególnie poszukiwane - od dawna jej talia odgrywa ważną rolę w wyglądzie kobiety. Teraz, oczywiście, nie w XIX wieku i nikt nie zmusi cię do ściągnięcia gorsetu do wyczerpania, ale cienki obóz jest nadal aktualny. Aby utrzymać swoją figurę, wystarczy podać ją tylko 20-30 minut trzy razy w tygodniu. Jeśli masz problem z nadmiernymi depozytami tłuszczowymi, musisz nieco zwiększyć ten czas.

Dlaczego dziewczyny nie potrzebują ćwiczeń na pasie z hantlami?

Twoja linia talii będzie bardziej wyraźna, jeśli regularnie wykonujesz proste ćwiczenia mające na celu wzmocnienie mięśni brzucha i ukośne mięśnie brzucha . Przy niewłaściwym podejściu mięśnie mogą zacząć rosnąć - i właśnie te obciążenia mogą się do tego przyczynić.

Aby zmniejszyć wolumen w fitness Tradycyjnie używaj aerobowych i sercowo-naczyniowych obciążeń bez obciążania, przy niewielkiej wadze i maksymalnej liczbie powtórzeń. Takie podejście nie prowadzi do wzrostu mięśni i nie psuje kobiecego obozu. Ale użycie sztang i hantli prowadzi do pompowania mięśni, zwiększenia ich objętości iw rezultacie poszerza talię od przodu.

Ćwiczenie, w którym odchylasz się płynnie w bok, trzymając hantlę w dłoni, pomaga pompować ukośne mięśnie brzucha i rozszerzać talię! Kobiety nie powinny wykonywać tego ćwiczenia.

Skuteczne ćwiczenia w pasie

Nie zapominaj, że przed wykonaniem ćwiczeń na pasie i prasie potrzebujesz prostej rozgrzewki: rozciągnij, podążaj za zakrętami, tam iz powrotem i na bok, biegnij w miejscu przez minutę. To wystarczy, aby rozgrzać mięśnie i nie uszkodzić ich podczas ćwiczeń.

  1. Hoop Skręcanie dobrej starej obręczy - podstawa kompleksu dla pięknej talii. Ma wielorakie działanie: po pierwsze wzmacnia skośne, proste mięśnie brzucha i mięśnie grzbietu, po drugie wywołuje efekt masażu, który powoduje przepływ krwi do jamy brzusznej i prowokuje pierwotny rozpad tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Normalny obręcz trzeba przekręcić 10-20 minut, ważony - 7-10 minut dziennie.
  2. Leżąc na podłodze, nogi zgięte, ręce za głową, łokcie w bok, podbródek. Wykonuj proste ruchy, odrywając łopatki od podłogi. Wykonaj 3 zestawy po 15 razy.
  3. Leżąc na podłodze, nogi zgięte, ręce za głową, łokcie w bok, podbródek. Wykonaj odwrotne skręcenie: oderwij nogi i pośladki od podłogi. Wykonaj 3 zestawy po 15 razy.
  4. Leżąc na podłodze, nogi proste, rozciągnięte prostopadle do podłogi, ręce za głową, łokcie patrzące w bok, podbródek. Oderwij nogi i pośladki od podłogi i rozciągnij się w górę, jakby próbując coś popchnąć. Wykonaj 3 zestawy po 15 razy.
  5. Leżąc na podłodze, nogi zgięte, prawa stopa opiera się na lewym kolanie, ręce za głową, łokcie wyglądają na boki, podbródek. Lewa łokieć rozciągnąć na prawe kolano. Następnie powtórz po drugiej stronie (musisz odpocząć lewą stopą na prawym kolanie i sięgnij prawym łokciem). Wykonaj 3 zestawy po 15 razy.


Wykonywanie tak prostego kompleksu tylko 3-4 razy w tygodniu pozwala szybko uporządkować figurę. Aby uzyskać bardziej oczywiste wyniki, należy wykluczyć z diety mąkę, cukier i tłuszcz. Jeśli dieta jest zbyt zła, ćwiczenia mogą mieć zbyt powolny efekt, ale w połączeniu z odpowiednim odżywianiem szybko ocenisz wyniki swoich wysiłków.