48. Światowe Forum Gospodarcze, które odbędzie się pod koniec stycznia 2018 r. W Davos, odbędzie się pod patronatem "Tworzenie wspólnej przyszłości w zrujnowanym świecie". Zostanie wyróżniony nagrodami Crystal Awards - nagród za osiągnięcia w dziedzinie poprawy życia publicznego.

Zwycięzca nadchodzącego wydarzenia, Elton John, w przeddzień nagrody podzielił się swoimi przemyśleniami i lekcjami, które według niego uczyły się w trudnych sytuacjach życiowych.

Nie tylko muzyk, ale także filantrop

W ciągu długich lat swojej kariery i szeroko zakrojonych działań publicznych, w tym związanych z walką z AIDS, muzyk zauważa, że ​​przychodzenie do kierownictwa jest niejednoznaczne i wieloaspektowe, szczególnie jeśli dana osoba jest zaangażowana w różne sfery działalności. Elton John przyznaje, że nauczył się pięciu najważniejszych lekcji życia dla siebie:

"Zdecydowanie doszedłem do wniosku, że po prostu konieczne jest przede wszystkim znalezienie firmy, która przypadnie ci do gustu, całkowicie i całkowicie. Miałem to szczęście od samego początku, ponieważ już od trzeciego roku życia wiedziałem, że moje życie będzie związane z muzyką, której miłość odkryłem po wysłuchaniu utworów Elvisa Presleya. Przed nami była długa i trudna droga do uznania, która nieustannie stwarzała wiele trudności. Jednym z głównych przeciwników moich lekcji muzyki był mój ojciec, który uważał to za po prostu niedopuszczalne. Ale namiętność całkowicie pochłonęła mnie, a ja byłem zdeterminowany. W rezultacie radość z muzyki, którą otrzymałem, przekroczyła wszelkie moje oczekiwania. "
Test chwały

Często jednak wraz ze sławą i sukcesem pojawiają się nowe doświadczenia, początkowy, zachwycający smak zwycięstwa zostaje utracony, a nowe życie prowadzi do pokus, które odsuwają od wybranego celu. Elton John nie był wyjątkiem i wkrótce błogosławiona chwała stała się prawdziwą klątwą dla piosenkarza:

"Stopniowo zacząłem rozpuszczać się w świecie narkotyków i alkoholu, coraz bardziej zmieniając się w bękarta i egoistę - reszta świata straciła sens. Ale dzięki tym testom zrozumiałem istotę drugiej lekcji, którą przedstawiłem mi przez życie. Prawdziwy przywódca, bez względu na wszystko, będzie wierny zasadom moralności zarówno w momencie upadku, jak iw okresie sukcesu. Ale na szczęście wszystko w tym życiu jest w rękach osoby i może zmienić sytuację. Dlatego trzecią lekcją jest przyszłość wszystkich w jego własnych rękach. "
Элтон Джон со своим мужем Ucz się od innych
"W jednym z najtrudniejszych okresów mojego życia poznałem Dystrykt White, który ma AIDS i który zaraził się podczas procesu transfuzji krwi. Jego cierpienia były wielkie, ale oprócz tego musiał zmierzyć się z ludzką pogardą i całkowitą obojętnością. Kiedy czytałem o Ryanie i jego matce, od razu chciałem jakoś pomóc tej rodzinie. Ale szczerze, okazało się, że oni mi pomogli. Widziałem ich odporność na ich trudności, walkę z dyskryminacją, a ja sam byłem zainspirowany, aby zmienić moje życie i poprawić własne błędy. Chciałem pozbyć się wszystkich uzależnień. To właśnie wtedy założyłem Elton John AIDS Foundation, która jest już ćwierć wieku. Od 25 lat apeluję do społeczeństwa o zwrócenie uwagi na problem AIDS i pomoc w pozyskiwaniu funduszy na pomoc chorym i walkę z tą straszną epidemią. Ta trudna ścieżka doprowadziła mnie do czwartej lekcji. Zdałem sobie sprawę, że najważniejszą i najgłębszą rzeczą w życiu jest uznanie ludzkich wartości w społeczeństwie. Pomagając chorym ludziom, sami podążamy ścieżką wzajemnego wsparcia i uzdrowienia. "
Элтон Джон поведал о пяти уроках своей жизни Czytaj także
  • Pożegnalna wycieczka Eltona Johna przy wsparciu domu mody Gucci
  • Megan Markle i Prince Harry zaprosili Ed Sheerana do występu na ich weselu
  • Opieka w wielkim stylu: Elton John ogłosił swoją emeryturę
Jedność w walce o prawdę

Muzyk jest przekonany, że ludzie powinni się uczyć nawzajem, ponieważ postęp ludzkości jest dziś poważnie zagrożony:

"Kwestia opieki zdrowotnej w wielu krajach jest bardzo paląca. Biedne rodziny często nie mają możliwości otrzymania najbardziej zwyczajnej pomocy. Dyskryminacja rasowa, nietolerancja dla osób transpłciowych, przemoc jest jednym z najbardziej bolesnych problemów społeczeństwa. Ale wszystko nie jest stracone, a moja piąta lekcja mówi, że postęp jest wciąż możliwy i możliwy do osiągnięcia. Możemy zmienić ten świat na lepsze, ale tylko poprzez połączenie i połączenie sił. Często oglądam na moich koncertach, jak muzułmanie i chrześcijanie, Arabowie i Żydzi, ludzie różnych grup wiekowych i wierzeń mogą się jednoczyć w miłości do muzyki. Dzięki utworzonej przeze mnie fundacji mogę walczyć z dyskryminacją i fałszywymi oskarżeniami, a także z innymi aktywistami, by bronić praw człowieka wobec władz. W końcu najważniejszą lekcją jest nauczenie się rozumienia i akceptacji osoby i jej wartości w tym świecie. "