Strona internetowa "Contact Music" gościła wywiad z Eltonem Johnem na temat przedstawicieli gejów i ich pozycji w społeczeństwie.

Artysta przyznał, że postrzeganie ludzi, którzy kategoryzują się jako LGBT, zmieniło się w pozytywnym kierunku, jednak osoby naturalne są coraz bardziej tolerancyjne i powinny po prostu akceptować gejów i lesbijki takimi, jakimi są.

Элтон Джон  с семьей

Zapytany, jaki jest najostrzejszy problem, z jakim spotykają się geje na Zachodzie, sir Elton John odpowiedział, że to poczucie wstydu: według muzyka i kompozytora co najmniej połowa uczniów, którzy identyfikują się jako LGBT, jest prześladowana i nękana podczas studiów. Wielu z nich kaleczy się. Statystyki dotyczące transseksualistów zmniejszają się - około 40% chłopców i dziewcząt, którzy marzą o zmianie płci, przynajmniej raz próbują popełnić samobójstwo. Należy o tym pamiętać, ponieważ nawet na Zachodzie, w dwudziestym pierwszym wieku, uznanie ich nietradycyjnych nałogów seksualnych jest poważnym czynem, z negatywnymi konsekwencjami. "Gej" to piętno życia, które stwarza problemy w twojej karierze i relacjach z innymi.

Элтон Джон призвал принимать представителей ЛГБТ, а не терпеть их Światło na końcu tunelu?

Słynny wokalista przyznał, że już dziś zauważalne są pozytywne zmiany w społeczeństwie. Na przykład homoseksualiści coraz częściej odnajdują swoje połówki i tworzą rodziny, lesbijki mogą wyglądać kobieco i zadbane. Nie muszą być brutalni w obronie swojego prawa do prywatności.

Geje mają możliwość sformalizowania relacji, a nawet posiadania dzieci. Ze względu na bardziej swobodną postawę wobec osób LGBT, pojawia się wiele celebrytów.

Czytaj także
  • Pożegnalna wycieczka Eltona Johna przy wsparciu domu mody Gucci
  • Megan Markle i Prince Harry zaprosili Ed Sheerana do występu na ich weselu
  • Opieka w wielkim stylu: Elton John ogłosił swoją emeryturę

Podsumowując powyższe, Sir John zauważył, że nie należy godzić się na gafę, gej, winę i potępienie zasługują na homofobię.