Od czasów starożytnych uzdrowiciele używali suszonych owoców i orzechów do leczenia różnych chorób. Dzięki korzystnym właściwościom tych przysmaków, człowiek może do starości zachować swoją witalność, młodość i piękno.

Jakie są korzyści suszonych owoców i orzechów, wielu wie, że są bogate w witaminy i korzystne właściwości odżywcze. Jednak dzisiaj bardzo często ludzie myślą o tym, co jest w rzeczywistości lepsze lub szkodliwe w orzechach i suszonych owocach? W końcu nowoczesne produkty technologii produkcji znane są ze swoich "sztuczek", które mogą ostatecznie zaszkodzić ciału. Dlatego zanim kupisz jedzenie, musisz upewnić się, że jakość i użyteczność produktu. Omówimy teraz zalety i wady tych dwóch niesamowitych produktów.

Korzyści z suszonych owoców i orzechów

W istocie, suszone owoce to koncentrat owoców zbieranych z drzewa lub krzewu, z dużym zestawem witamin i minerały. Technologia samego "gotowania" - suszenia, pozwala na zachowanie wszystkich korzystnych właściwości owoców, co jest bardzo przydatne podczas zimnej pogody, kiedy nie można jeść świeżych owoców i warzyw.

Biorąc pod uwagę korzyści i szkody suszonych owoców, należy zauważyć, że są one nie tylko bardzo smaczne, ale mają także wiele zalet w stosunku do naturalnych owoców. Ponieważ w procesie suszenia ilość wszystkich biologicznie aktywnych substancji podwaja się, przy zachowaniu jego jakości. W rzeczywistości wapń, magnez, potas, żelazo w tych produktach jest znacznie więcej niż w świeżych daktylach, morelach, śliwkach, winogronach i innych owocach.

Suszone owoce mają pozytywny wpływ na pracę jelit, a cały przewód żołądkowo-jelitowy pomaga wyeliminować toksyny i metale ciężkie. Ze względu na potas wzmacnia mięsień sercowy. Magnez pomaga w pracy układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, jest bardzo przydatny dla zdrowia kobiet. Bardzo przydatne jest również spożywanie suszonych owoców zmieszanych z orzechami i miodem na zaparcia, nadciśnienie, normalizację funkcjonowania tarczycy, usuwanie pasożytów z organizmu i zapobieganie nowotworom.

Korzyści z suszonych owoców dla utraty wagi są również nieocenione. Zawierają dużo glukozy, fruktozy i heksozy, błonnika i bardzo mało cukru. Dlatego wielu dietetyków zaleca odchudzanie, aby zastąpić je deserami. Jest to bardzo przydatne i skuteczne w prowadzeniu pięciodniowej diety, łączącej suszone owoce z niepalonymi i niesolonymi orzechami. Olejki eteryczne i odżywcze orzechy przez długi czas zapewniają uczucie sytości. Są również w stanie zwalczać bezsenność, wspomagają pracę serca, układ nerwowy, poprawiają pamięć, myślenie, są użyteczne w chorobach kobiecego układu moczowo-płciowego, wydalają toksyny i metale ciężkie. W dzień wystarczy jeść 100 gram suszonych owoców i orzechów różnych odmian. Dzięki temu możesz czerpać korzyści z orzechów i suszonych owoców i pożegnać się z kilkoma dodatkowymi kilogramami.

Możliwa szkoda

Porozmawiajmy teraz o tym, co złe. Suszone owoce , sprowadzane z odległych krajów, z reguły traktowane są specjalną substancją - dwutlenkiem siarki, w celu zachowania świeżości, koloru i atrakcyjności produktu tak długo, jak to możliwe. Po zjedzeniu tego przysmaku możesz zatruć się lub uszkodzić narządy trawienne. Dlatego wybierając suszone owoce, należy zwrócić uwagę na kolor, stosowanie suszonych owoców i orzechów jeśli jest zbyt jasny, "termonuklearny", lepiej powstrzymać się od zakupu. Przed użyciem należy opłukać suszone owoce lub podać je w ciepłej wodzie. Tak więc wszystkie korzystne substancje pozostaną w płynie, które należy pić jako kompot.

Jeśli chodzi o orzechy, miara jest tutaj ważna. Ich olejki eteryczne i białka w dużych ilościach mogą przeciążyć trzustkę i spowolnić pracę jelit. Ponadto, nie jeść orzechów dla osób skłonnych do alergii.

Rozumiejąc szkodliwość i korzyści suszonych owoców i orzechów, możemy stwierdzić, że te produkty są o wiele bardziej użyteczne niż szkodliwe dla naszego organizmu. Najważniejsze to wiedzieć wszystko z umiarem, znać swoje ciało i uciekać się do elementarnych zasad jedzenia.