Jeśli chodzi o korzyści płynące z suszonych owoców, pojawiają się spory: niektórzy twierdzą, że jest to idealny magazyn witamin i składników odżywczych, podczas gdy inni twierdzą, że są one traktowane szkodliwymi substancjami dla lepszego przechowywania, dlatego nie są bezpieczne. Jednak zawsze możesz zrobić suszone owoce w domu i mieć pewność co do ich wysokiej jakości.

Jakie suszone owoce są przydatne do utraty wagi?

Wielu jest tego przekonanych suszone owoce - To taki łatwy deser na odchudzanie. W rzeczywistości wszystkie suszone owoce są wyjątkowo bogate w kalorie, aw wielu z nich, na przykład w suszonych morelach i suszonych śliwkach, jest dużo cukru. Dlatego należy ich używać ostrożnie: stosować w okresie odchudzania ściśle rano, przed godziną 14.00 iw ograniczonych ilościach.

Najbardziej przydatne suszone owoce do utraty wagi można nazwać suszonymi śliwkami: zapobiega pojawianiu się zaparć i ogólnie poprawia trawienie, co może być przydatne w ramach diety białkowej.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie suszone owoce są przydatne do utraty wagi, choćby dlatego, że mają słodki smak i powalają pragnienie odczuwania słodyczy ciasta lub czekolady. To świetna "przekąska": weź 3-4 suszone owoce i powoli je je szklanką wody. To przywróci cię do pracy i da ci poczucie pełni.

Korzyści z suszonych owoców dla ciała

Nie jest tajemnicą, że w suszonych owocach korzystne substancje mają skoncentrowaną postać. Dlatego jest w nich tak wiele przydatnych właściwości - w każdej wersji są różne.

Suszona morela (suszone morele, suszone morele) - dobra opcja dla serca i doskonałe zapobieganie rakowi. W okresie poza sezonem zaleca się stosowanie suszonych moreli jako źródła witamin i minerałów.

Suszone śliwki przywracają wzrok i zdrowie przewodu pokarmowego, pomagają w chorobach nerek i wątroby, a także mają korzystny wpływ na leczenie miażdżycy. stosowanie suszonych owoców dla ciała

Suszona data zastąpi napój energetyczny. Daje siłę, pomaga koncentrować, łagodzi bóle głowy i jest doskonałym źródłem witamin.

Figi są najlepszym pomocnikiem tarczycy i usuwają pasożyty z jelit.

Suszona gruszka jest w stanie przywrócić prawidłową funkcję jelit, a także skutecznie usuwa toksyny z organizmu.

Wiedząc, co jest przydatne orzechy i suszone owoce, możesz przygotować pyszne śniadania i przekąski, które oprócz zaspokojenia głodu będą miały korzystny wpływ na cały organizm. Jeśli często cierpisz na przeziębienia, rano jedz o owoce miodem w celu podniesienia odporności.