W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego obniżenie biegu to przełączenie samochodu na niski bieg. Ale zobaczmy, co to określenie, redukcja biegu, oznacza we współczesnym świecie. Po prostu i znakomicie zinterpretowana przez dziennikarkę Washington Post, Sarah Ben Breatna, w 1991 roku, nazywając ją życiem na niższym biegu (żyjąc na niższym biegu). Cóż, i jeśli absolutnie w języku rosyjskim, redukcja jest życiem dla siebie, odrzuceniem współczesnych ideałów, które społeczeństwo nam dyktuje. Dla downshifterów jest to wolność. Ale, jak mówią, nieskończona wolność jest niemożliwa, choćby dlatego, że osoba nie może w 100% unikać kontaktu ze społeczeństwem, nawet w krajach, w których dochodzi do redukcji.

W rezultacie filozofia redukcji emisji została uproszczona do propagandy bezczynności. Ale o tym później.

Historia występowania

Według niektórych doniesień, pierwszym redukcjonującym był Gautama Buddy. Zostawił ojca i spadek, swoją żonę i dzieci, aby zapisać się do mnichów. Gautama pozostawił po sobie spuściznę i poświęcił życie, aby odkryć, w jaki sposób osoba się starzeje i dlaczego tak się dzieje.

Filozofia redukcji prędkości rozprzestrzeniła się na kraje zachodnie pod koniec XX wieku. Była zaangażowana w ruchy hippisów, nowy wiek , a istotą było to, że odmówiono potrzeby rozwoju jako osoby. Według zwolenników niższych rozmiarów ta potrzeba jest narzucona nam przez społeczeństwo i jego "zgniłe" ideały.

Przeciwnicy spowalniania retardu, że nie jest społeczeństwem, które "zmusza" nas do wzrostu. Samorozwój jest naturalną potrzebą człowieka, opisaną przez wielu psychologów.

Każdy kraj inaczej rozumie, czym jest redukcja. Tak więc w Wielkiej Brytanii ruch ten oznacza raczej życie bez szkody dla środowiska. Redukcy niezależnie produkują ekologiczne produkty w domu, stają się weganami, oszczędzają energię i przetwarzają śmieci. A w Australii zrozumienie jest znacząco różne - jest to w większym stopniu zmiana warunków mieszkaniowych i miejsca zamieszkania. Pierwszym zepchniętym człowiekiem (choć nie nazywał siebie w ten sposób) był Lew Tołstoj. Jego teoria upraszczania jest jak najbardziej zbliżona do pozycji współczesnych downshallerów. Przebaczenie to wcale nie asceza, ale odrzucenie statusu, dobra materialne w imię rozwój duchowy .

Teoria redukcji biegów w języku rosyjskim

Jakim rodzajem przesunięcia w dół byłoby właściwym pytaniem, aby zapytać BG. Równolegle z faktem, że hipisi i odrzucenie materialnych korzyści zostały spopularyzowane na Zachodzie, na terytorium ZSRR byli już ich spadkobiercy, byli to muzycy tacy jak Boris Grebenshchikov i Viktor Tsoi. Pracowali jako strażnicy i palacze, byli wykluczani z uniwersytetów i wyzywająco przeciwstawiali się, zgodnie ze swymi możliwościami, ówczesnymi szeregami.

Jednocześnie ci ludzie robili to, co kochali - muzykę.

Kiedy "świat się zmienił", wskrzesili oni tych, którzy chcieli się stać - prawdziwych muzyków. Dlatego redukcja była metodą protestu według rang i skromną możliwością zrobienia ulubionego biznesu.

Dzisiaj redukcja biegów zyskała niespotykaną dotąd popularność w Rosji. Być może ludzie kierują się przykładami najstarszej rosyjskiej Downela Emily. Leżał na kuchence i nie chciał pracować w żadnej, nawet gdy zaproponowano mu stanowisko ministra.

Filozofia współczesnych rosyjskich downshallerów wyraźnie różni się od brytyjskich. Chcieli zostać najlepszymi menedżerami, ale ponieważ tak się nie stało, postanowili się poprawić. Zmiana biegu na rosyjski inni w inny sposób. Rosyjski downshifter wynajmuje mieszkanie w Moskwie, a dzięki tym pieniądzom "odmawia korzyści społecznych" w Indiach, Goa lub Tajlandii - najlepszych krajach na redukcję emisji, ponieważ lokalne władze przymykają oczy na wizy, które dawno już minęły, a nikt nie potrzebuje wizy do Tajlandii.

Co więcej, robi się to tak długo, jak długo są pieniądze (w przypadku mieszkania, redukcja jest długofalową pasją), a głównymi tematami zainteresowań takich osób są piwo, trawa, dziewczyny / chłopcy i "jak nic nie robić więc to było wszystko. Dla niektórych Rosjan redukcja jest świetnym biznesem. Za niewielką opłatą tworzone są całe społeczności spadkobierców.