Metoda odchudzania, którą proponuje dr Bormental, interesuje wiele osób. Czy to nie żart - obietnica schudnięcia bez głodzenia i wyczerpania się ćwiczeniami fizycznymi. Wielu z tych, którzy próbowali tej techniki w praktyce, chwalą ją i polecają innym, niektórzy wręcz przeciwnie nazywają ją banalną hipnozą Bormenthala.

Bormentalowy system wyszczuplający: aktywność fizyczna

Według zwolenników tej techniki, aktywny sport tylko wzmacnia apetyt i nie prowadzi do zmniejszenia masy ciała. Dlatego dla kobiet technika zaleca zamiast nadmiernego wysiłku na siłowni, wybrać ćwiczenia piesze i lekkie. Masaż jest najpopularniejszym sposobem poprawy ulgi w ciele według Bormentalevsky'ego. Skierowany wyłącznie do obszarów problemowych, masaż rozluźnia się i poprawia koloryt skóry.

W filozofii odchudzania Bormental ćwiczenia jogi i qigong będą bardziej skuteczne. Jeśli dobrowolnie odwiedzasz klub fitness i wykonujesz aktywne ćwiczenia fizyczne, możesz jeść 200 kcal dziennie. Istotą tej samej diety jest zwykłe obliczanie kalorycznej żywności.

Metoda odchudzania Dr Bormental: zasady żywienia

Klinika Odchudzania Bormental stosuje metodologię opartą na interakcji psychologii i dietetyki, która pojawiła się w 2001 roku. Problemy otyłości i nadwagi najczęściej nie są oparte na procesach fizjologicznych, ale na psychologii. Przyczyną przejadania się często nie jest zwiększony apetyt, ale emocje. Emocjonalne objadanie się jest spowodowane smutkiem, stresem, kompleksami, poczuciem straty i innymi doświadczeniami. W związku z tym, metoda utraty wagi według Bormental sugeruje, aby wziąć pod uwagę psychologiczne aspekty przejadania się, to znaczy, aby rozważyć przyczynę, a nie efekt. Diety nie dadzą pozytywnych rezultatów, jeśli nie zrozumiesz przyczyn przejadania się i każda z nich ma własną.

Według teoretyków, metoda utraty masy ciała dr Bormental jest atrakcyjna przez całkowity brak ścisłych ograniczeń. Jedynym i głównym ograniczeniem jest liczenie kalorii . Dzienna stawka wynosi do 1200 kcal, przy jednoczesnym uwzględnieniu stylu życia związanego z odchudzaniem. Na tej figurze możesz jeść wszystko. Zasada technik żywieniowych Bormental wzywa do poczucia proporcji i dyscypliny utraty wagi. Kilka zaleceń pomoże osiągnąć pożądany efekt:

  • po posiłku wskazane jest wypicie filiżanki gorącej herbaty;
  • lepiej unikać żywności obfitej i wysokokalorycznej;
  • Bormentalowy system wyszczuplający
  • lepiej jest podzielić dietę na 7 porcji, których objętość nie będzie większa niż 200 g;
  • aby przyspieszyć proces odchudzania, należy rozładowywać dwa dni w tygodniu;
  • dziennie należy pić do półtora litra płynu.

Dieta Bormental sugeruje indywidualne podejście, w tym przypadku nie jest konieczne angażowanie się w samodzielne leczenie. Najlepiej, aby odwiedzić klinikę, w której stan zdrowia zostanie poddany dokładnej analizie i specjalnie dla Ciebie zostanie opracowana indywidualna technika i dieta.