Jeśli pilnie potrzebujesz zrzucić 3-5 dodatkowych kilogramów, nie odmawiając sobie posiłku, zwróć uwagę na ten artykuł, będzie to kwestia diety ogórka przeznaczonej na odchudzanie.

Ogórki przeciw nadwadze

Z reguły diety ogórka są projektowane przez 5-7 dni. W tym okresie ciało zrywa z 3-7 dodatkowymi kilogramami, podobnie jak wszystkie szybkie diety, ogórek ma swoje zalety i wady.

W diecie ogórka wiele przeciwwskazań, ponieważ jest to dość trudny rodzaj utraty wagi. Taka dieta jest przeciwwskazana, jeśli występują problemy z przewodem pokarmowym, chorobami nerek i kamicą moczową. Tę metodę odchudzania należy wykluczyć podczas menstruacji, przeziębienia i osłabienia odporność . Nawet jeśli jesteś całkowicie zdrową osobą, podczas diety ogórka musisz wziąć kompleks witamin i minerałów, a także być obserwowanym przez dietetyka.

Zalety można uznać za szybką utratę wagi i brak ograniczeń co do ilości spożywanego jedzenia.

Dieta ogórkowa Ksenia Borodina

Ksyusha Borodina jest publiczną dziewczyną. I dla wielu fanów fakt, że prezenter telewizyjny szybko stracił dodatkowe kilogramy po porodzie, nie pozostał niezauważony. Co więcej, udało jej się być jeszcze szczuplejszą niż przed ciążą.

Oto menu, które pomogło dziewczynie dosłownie za kilka tygodni stać się szczupłym i sprawnym:

  1. Śniadanie: suszona kromka chleba żytniego, 2 średniej wielkości świeże ogórki.
  2. Obiad: zupa jarzynowa, ogórek i zielona sałatka z olejem roślinnym.
  3. Kolacja: sałatka z ogórków lub po prostu świeże ogórki.

To dość trudna wersja diety. W przypadku pierwszych objawów złego samopoczucia i osłabienia zaleca się zaprzestanie postu.

Dieta kefirowa z ogórkiem

Inna opcja menu na ogórku w wersji bardziej miękkiej oferuje następujące menu:

  1. Śniadanie: szklanka świeżego kefiru lub ogórka, jedno jajko.
  2. dieta ogórka do utraty wagi
  3. Obiad: sałatka ze świeżych ogórków, możesz ją wypełnić sokiem z cytryny, a na zmianę każdego dnia dodać różne zieleniny, kawałek gotowanego chudego mięsa, zielona herbata . Lub zupa jarzynowa w bulionie z kurczaka i kieliszek kefiru.
  4. Kolacja: szklanka kefiru. Czas między kolacją a snem nie może być krótszy niż 4 godziny.

Ponadto w ciągu dnia możliwe są przekąski na ogórkach bez soli i przypraw. W takim przypadku mogą być spożywane bez ograniczeń, a każdy wariant diety ogórka usuwa nadmiar płynu i soli z organizmu. Niewielka ilość kalorii powoduje, że organizm odbudowuje się i wykorzystuje własne rezerwy.

Możesz użyć tej diety maksymalnie 1 raz w ciągu pół roku.