Wiadomo, że sos jest ważnym składnikiem wielu potraw. Bez sosu nawet arcydzieło kulinarne może być mdłe i znajome. Dlatego odpowiednio przygotowany sos jest kluczem do dobrej rodzinnej kolacji lub ważnego wydarzenia.

W tym artykule porozmawiamy o sosie brusznicowym na mięso. Sos borówkowy uważany jest za uniwersalny. Może być podawany do wątroby, drobiu, deserów. Sos do mięty z borówki sprawia, że ​​danie jest bogate i pikantne. Przygotuj mięso z borówkami, może nawet początkujący kulinarny, ponieważ ten sos używa prostych składników, które można łatwo kupić w dowolnym supermarkecie.

Przepis na sos Lingonberry

Składniki sosu biszkoptowo-mięsnego: 0,5 kg borówki brusznicy, 2 łyżeczki rozgniecionego cynamonu, 1 łyżka stołowa skrobi, 100 ml wina stołowego, 150 g cukru, 200 ml wody.

Borówki powinny być dobrze umyte, wlać do rondla, dodać wody i doprowadzić do wrzenia. Do wrzących jagód należy dodać cynamon i cukier. Po 3 minutach patelnię należy usunąć z ognia i za pomocą blendera zamienić jagody w jednorodną mieszaninę. W powstałym sosu należy wlać wino i kolejne 2 minuty, aby utrzymać na małym ogniu. Następnie, we wrzącej mieszaninie z cienką strużką, wlać skrobię, uprzednio rozcieńczoną zimną wodą, wymieszać i usunąć z ognia. Sos ze skrobią w żadnym wypadku nie powinien gotować się.

Pikantny sos borówkowy jest gotowy!

Tajemnice gotowania sosu biszkoptinowego na mięso:

  • jeżeli do przygotowania sosu używa się mrożonych jagód, należy je dobrze odmrozić przed gotowaniem. W przeciwnym razie smak sosu nie będzie tak nasycony;
  • sos brusznicowy najlepiej łączy się z wieprzowiną. Smażona wieprzowina z sosem brusznicowym może zaskoczyć nawet najbardziej kapryśnych gości;
  • sos żurawinowy należy podawać na zimno, nawet na gorące dania.