Pończochy uciskowe do porodu Nie wszystkie kobiety w ciąży wiedzą, że w celu złagodzenia stanu nóg podczas noszenia dziecka, a także aby zapobiec tworzeniu się skrzepów przy porodzie, konieczne jest stosowanie pończoch uciskowych. Zobaczmy, czym są, do kogo są wypuszczeni, i efektem tych cudownych produktów.

Pończochy uciskowe - wskazania do stosowania

Jeśli czujesz się zmęczony nogami podczas noszenia dziecka, żyły pająka pojawiają się na skórze lub zaczynają pojawiać się żyły, to jest powód, aby udać się do flebologa. Wyznacza noszenie takich pończoch i wybiera odpowiedni stopień kompresji, który wynosi cztery. Dobry wynik noszenia tego akcesorium wpływa na tych, którzy mają drgawki lub obrzęk co jest dość powszechne w czasie ciąży.

Do porodu potrzebne są również pończochy uciskowe, jeśli były wskazania w czasie ciąży lub masz żylaki lub zakrzepowe zapalenie żył. Szczególną uwagę należy zwrócić na ich zdrowie dla osób, które mają zwiększoną masę ciała, choroby serca i układu krążenia, cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia i wiek po 40 roku życia.

Nie wszyscy lekarze niestety ostrzegają przyszłe kobiety w ciąży o niebezpieczeństwie, które może czekać podczas porodu. Zwiększone ciśnienie wewnątrz jamy brzusznej prowadzi do stagnacji krwi w kończynach dolnych i zwiększa ryzyko zakrzepicy. Konieczne jest wybranie skarpetek kompresyjnych, a nie skarpetek w szpitalu. W pończochach ucisk w obszarze uda jest minimalny, a maksymalny jest na podudzie, nie warto myśleć, że takie rzeczy to niepotrzebne wydatki, bo nie są tanie. Po urodzeniu, pończochy uciskowe są również przydatne, szczególnie w zimnych porach roku, są doskonałym zapobieganiem żylakom. Tylko przy zakupie należy wybrać te, które są wykonane z naturalnych materiałów, a nie syntetyczne.

Dlaczego pończochy uciskowe na cesarskie cięcie?

Jak każde inne działanie, narodziny dziecka przez cesarskie cięcie są również dużym obciążeniem naczyń krwionośnych i mogą powodować powstawanie skrzeplin lub, przy istniejącej chorobie, ich przemieszczanie się wzdłuż naczyń krwionośnych aż do zablokowania tętnicy.

Powiększone żyły podczas zabiegu chirurgicznego i przedłużone poziome położenie ciała mogą powodować stan zakrzepowo-zatorowy. Ważnym czynnikiem jest wprowadzenie znieczulenia, którego składowe składniki mają negatywny wpływ na cały układ naczyniowy organizmu macierzyńskiego.

Ponieważ wymagane są pończochy uciskowe dla cięcia cesarskiego. Chociaż niektóre szpitale położnicze praktykują bandażowanie nóg elastycznymi bandażami. Jeśli doświadczona osoba to zrobi, nie możesz się bać o swoje zdrowie, ale pończochy nadal będą najlepszym wyborem. Pończochy uciskowe po cięciu cesarskim.

Po narodzinach dziecka lekarze nie zalecają zdejmowania pończoch uciskowych, które były ubrani w cesarskie cięcie, przez kilka dni. W końcu są jeszcze leki we krwi, które były używane do znieczulenia, a zatem ich rosnący wpływ na żyły i naczynia trwają. Pończochy uciskowe

Co więcej, przez co najmniej dwa dni po operacji kobieta nie wstaje, co oznacza, że ​​nogi potrzebują dodatkowego wsparcia dla prawidłowego krążenia krwi. Z reguły po 3-5 dniach można usunąć pończochy.

Gdzie kupić pończochy uciskowe i jak wybrać?

Jeśli ciężarna kobieta sama kupuje pończochy bez wizyty u lekarza, należy skonsultować się ze sklepem specjalistycznym, aby uzyskać porady dotyczące właściwego wyboru. W aptekach z reguły nie ma wystarczających informacji o takim produkcie. Zanim pójdziesz na zakupy, musisz zmierzyć kostkę, łydkę i udo za pomocą taśmy. Na podstawie tych pomiarów można wybrać odpowiedni rozmiar pończoch.