Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety. W tym okresie występuje wiele istotnych zmian w ciele. Musimy zbierać nowe ubrania, bieliznę, poprawiać ich podejście do wielu rzeczy. Nawet taka pozornie błahe jak rajstopy wymaga szczególnej uwagi od kobiety w ciąży. Powinny teraz zapewniać nie tylko ciepło dla naszych nóg, ale także być wygodne, nie rozbijać się i nie prowadzić do zaburzeń krążenia. Co więcej, powinny one ułatwiać pracę tętnic żylnych i naczyń krwionośnych, szczególnie podczas ostatnich okresów ciąży, kiedy znaczny ładunek jest na nogach.

Podczas ciąży nogi są szczególnie podatne na tak nieprzyjemną chorobę jak żylaki. Może się wydawać, nawet jeśli nie zauważyłeś czegoś podobnego przed ciążą. Nie zapominaj, że w czasie ciąży dochodzi do zmian hormonalnych w organizmie, co prowadzi do zmniejszenia elastyczności ścian naczyń krwionośnych i wieńca. Nawet przy krótkotrwałym wzroście ciśnienia żylnego istnieje wysokie ryzyko wystąpienia objawów żylaków.

A jeszcze więcej, więc potrzebujesz rajstop uciskowych dla kobiet w ciąży, jeśli masz tę chorobę przed ciążą. Należy wziąć pod uwagę fakt, że ryzyko pojawienia się lub zaostrzenia żylaków wzrasta z każdą kolejną ciążą.

Czym charakteryzuje się bielizna kompresyjna dla kobiet w ciąży?

Jeśli weźmiemy pod uwagę rajstopy, to mają specjalną wkładkę okrywającą brzuch. Jest elastyczny, dzięki czemu łatwo się rozciąga wraz ze wzrostem brzucha.

Ponadto, rajstopy uciskowe, pończochy i skarpetki w czasie ciąży są specjalnie zaprojektowane do wyciskania nóg z wystarczającą siłą, aby rozszerzone części żył nie puchły, a krew w nich nie stagnowała.

Główną różnicą między dzianiną kompresyjną a rajstopami jest to, że ciśnienie w niej jest rozdzielane od dołu do góry. Oznacza to, że jest on maksymalny w obszarze kostki, w obszarze kolana ciśnienie jest średnie, a do uda staje się minimalne. Oznacza to, że nie ma żadnego nacisku na biodra i brzuch.

Ta ocena ciśnienia w rajstopach przeciwżylakowych i pończochach dla kobiet w ciąży może znacznie zwiększyć szybkość wypływu krwi z żył znajdujących się w nogach. Ponadto, rajstopy i pończochy uciskowe tworzą rodzaj dodatkowej ramy, która podtrzymuje żyły, co chroni je przed nadmiernym rozciąganiem. Nacisk od kompresyjnej bielizny zwęża światło żył, co prowadzi do zwiększenia szybkości wypływu krwi żylnej, a tym samym zapobiega powstawaniu w nich skrzepów krwi.

Kompresja tkanek miękkich na poziomie nóg chroni je przed obrzękiem, bólem mięśni i zmęczeniem. A dzięki ściśnięciu ścianek żył, podtrzymuj ich zastawki, co powoduje stagnację krwi w jednym miejscu.

Kilka wskazówek od ekspertów na temat wyboru wyrobów pończoszniczych kompresyjnych:

  1. Przed zakupem należy skonsultować się z flebologiem, ponieważ to on przepisuje medyczną bieliznę kompresyjną. Ponadto określi, czy kobiety w ciąży potrzebują medycznych wyrobów pończoszniczych uciskowych, lub można się dogadać jako profilaktyczne.
  2. rajstopy przeciwżylakowe przeciwżylakowe
  3. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar. W tym celu należy poprawnie wykonać pomiary.
  4. Konieczne jest wybranie naturalnych materiałów do produkcji, ale nie syntetycznych. Medyczna kompresyjna dzianina powstaje z trwałych naturalnych nitek bawełnianych lub gumowych.
  5. Jeśli chodzi o krawiectwo rajstop uciskowych, pończoch i golfa, muszą one być wykonane przy użyciu bezszwowej technologii.
  6. Medyczną dzianinę kompresyjną można rozpoznać po znaku standardu RAL - daje ona nabywcom gwarancję skuteczności i bezpieczeństwa produktu.