Kompot Cornel na zimę - obowiązkowy preparat dla wszystkich, którzy nie lubią słodkich napojów i preferują smaki z kwaskowatością. Będziemy oferować kilka opcji wykonania tego tradycyjnego zimowego drinka, a Ty możesz wybrać przepis, który Ci odpowiada.

Dereń kompot - przepis na zimę

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś kompotu z cornel, to możesz porównać ten napój ze znaną herbatą Carcade . Jasny kolor i nie mniej jasny smak takiego kompotu przekona wszystkich fanów niezwykłych kombinacji smakowych. Ze względu na zawartość garbników w owocach, kompot jest lekko cierpki i lekko zdzieralny.

Składniki:

Gotowanie

Technologia sporządzania napoju kuzynowego z tego przepisu jest najprostsza ze wszystkich. Najpierw oprósz słoiki, włóż w nich dereń i napełnij go cukrem. Umieść wodę na silnym ogniu i poczekaj na intensywny wrzenia. Napełnij jagody słoikami i natychmiast zwiń. Kompot z cornel na zimę bez sterylizacji odwrócony w banku i przykryć kocem, pozostawiając do całkowitego ostygnięcia.

Kompot z jabłek i dereni na zimę

Kompot z dereni jest niesamowicie smaczny sam w sobie, ale towarzystwo jabłek i gruszek pozwala jeszcze bardziej otworzyć napój. Dodanie jabłek słodkich odmian pomoże również w naturalny sposób osłodzić napój.

Składniki:

  • cynamon - 540 g;
  • woda - 2,6 l;
  • cukier - 135 g;
  • jabłka - 430 g.

Gotowanie

Przed gotowaniem dereń obrany jest z łodyg. Obrane jagody płucze się i pozostawia do wyschnięcia. Nie ma potrzeby usuwania kamienia z jagód, dzięki czemu kompoty będą jeszcze bardziej pachnące i dodadzą cierpkości.

Wytnij skrzynkę z nasionami z jabłek i podziel owoc na 4 części. Umieść ćwiartki jabłek wraz z derelem w umytym i oparzonym słoiku, a następnie wlej cukier i napełnij go wrzącą wodą. Szybko dokręć sterylne nakrętki i pozostaw słoiki do góry nogami, aby ostygły.

Dzięki tej technologii gotowania, która nie wymaga gotowania, owoce zachowują swój dobry i niesamowity smak.

Kompot Cornel na zimę - prosty przepis

Jeśli martwisz się smakiem napoju i nie ścigasz zachowania maksymalnych użytecznych właściwości kompotu, zwróć uwagę na ten przepis. Tutaj dereń gotuje się przez krótki czas, starając się nadać mu kolor i aromat, po czym pozostawia na kilka godzin do zaparzenia, ponownie gotuje i wlewa do puszek.

Składniki:

  • cynamon - 430 g;
  • cukier - 85 g;
  • woda - 1,3 l.

Gotowanie

Po zebraniu kukurydzy, oczyścić z łodyg, włożyć do rondla i dodać cukier. Następnie wlej wodę i pozostaw wszystko gotowane na średnim ogniu przez około 10-15 minut. Następnie przykryj pojemnik pokrywką i zostaw kompot na 3-4 godziny. Po ochłodzeniu i zaparzeniu kompot ponownie ugotował, a następnie wylał na oparzone słoiki.

Oczywiście, jeśli nie przygotujesz kompotu w słoikach, znika potrzeba powtórnego zagotowania.

Kompot z derenia z kamieniem

Składniki:

Kompot z derenia z kamieniem
  • dereń - 490 g;
  • cukier - 135 g;
  • woda - 2,9 litra.

Gotowanie

Obrane z łodyg derenia, wkładamy do słoika i zalewamy go wrzącą wodą, wypełniając pojemnik około jedną trzecią. Pozostaw wrzącą wodę na 15 minut, a następnie wlej do rondla, wymieszaj z cukrem i doprowadzaj syrop do wrzenia. Ponownie wlej wrzący syrop do słoika i dodaj pozostałą objętość do wrzącej wody.