Czerwona herbata Karkade był znany od bardzo dawna i był nazywany "eliksirem faraonów". Jakie są owoce herbaty Karkade? Ten magiczny napój jest zrobiony z suszonych płatków hibiskusa. Hibiskus ma niezapomniany, słodkawy smak, ocieniony niezwykłą kwaskowością. Herbatę można pić zarówno na ciepło, jak i na zimno. Z tego powodu herbata Karkad nie traci swoich walorów smakowych ani właściwości leczniczych. Herbatka Karkade jest szczególnie przydatna dla osób chorych na cukrzycę? Ponieważ kwiaty hibiskusa zawierają dużo witamin, kwasów, które mają dobry wpływ na całe ciało. Ze względu na swoje właściwości moczopędne i przeczyszczające, herbata jest doskonałym narzędziem do utraty wagi.

Korzyści z herbaty Karkade są nieocenione: oprócz tego obniża poziom cholesterolu, wzmacnia naczynia krwionośne, jest silnym środkiem antyseptycznym, poprawia funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego, ma dobry wpływ na narządy wzroku, a nawet działa odmładzająco na organizm. Ogólnie herbatę Karkade można nazwać lekarstwem na wiele chorób.

Przeciwwskazania: Herbatka Karkade nie jest zalecana dla osób cierpiących na chorobę wrzodową, ponieważ zwiększona kwasowość herbaty może podrażniać błony śluzowe żołądka, kamicę moczową, kamicę żółciową.

Jak prawidłowo pić herbatę Karkade?

Jeśli nie jesteś w domu, zaparz swoją własną herbatę Karkade w saszetkach. Możesz dodać cukier i plasterek cytryny do herbaty. Można również włożyć do herbaty cienko pokrojone kawałki imbiru i małe listki mięty. Zapewni to pyszny aromat.

Egipski przepis na parzenie Karkade

Składniki:

  • suche płatki z hibiskusa - 15 g;
  • przegotowanej wody - 1 l;
  • skórka cytryny - do smaku;
  • cukier - 2 łyżki. łyżki;
  • miód, cynamon, mięta - do smaku.

Przygotowanie

Napar herbaciany Karkade jest lepszy w ceramice lub naczyniach szklanych. Nie warzyć herbaty w metalowych pojemnikach, ponieważ smak i kolor herbaty pogorszy się, gdy wejdzie w kontakt z metalem. Więc weź miskę, połóż suche płatki hibiskusa na dnie i zalej zimną przegotowaną wodą. Pozostaw płatki na 3 godziny. Po pewnym czasie połóż naczynia na kuchence i przynieś nasz napój do wrzenia. Po zagotowaniu herbaty zmniejsz ogień i gotuj herbatkę Karkade dokładnie 5 minut.

Wyjmij gotową herbatę z ognia, pozwól jej nieco ostygnąć i przecedz przez gazę lub sitko. Aby posmakować można dodać miód, cukier, miętę do świeżo parzonej herbaty. Niektórzy ludzie lubią dodawać cynamon. Daje niezrównanie przyjemny i delikatny smak herbaty karpackiej.

Herbatkę Karkade można pić i schładzać. Aby to zrobić, proszę czekać Egipska herbaciana karkada , aż się ochłodzi, i dodać do niego lód przygotowany wcześniej z przegotowanej wody. Przed zamrożeniem lodu do foremek można dodać listki świeżej mięty lub propolisu.

Klasyczne przepisy Karkade

Drugą metodą przygotowania tego uzdrawiającego napoju jest zaparzenie suchych płatków hibiskusa we wrzącej wodzie. Aby to zrobić karkade, zalać wrzątkiem płatki i pozwolić parzonej herbaty przez 10 minut.

Kolejną niecodzienną i najdłuższą receptą na warzenie herbaty Karkade jest naleganie na płatki w zimnej przegotowanej wodzie. Aby to zrobić, po prostu wlej suche płatki zimną wodą, dodaj miętę i pozostawić do zaparzenia przez 20 godzin w temperaturze pokojowej.

Lepiej nie wyrzucać złapanych płatków hibiskusa, można je po prostu zjeść, a nawet dodać do różnych potraw. Pamiętaj, że warzone płatki zawierają wiele użytecznych i cennych substancji dla organizmu.