Krajowe tradycje i zwyczaje Kolumbia utworzyli potomkowie hiszpańskich i afrykańskich plemion, którzy żyją w tym kraju i już uważają się za rdzennych mieszkańców. Dzięki fuzji wielu kultur, Kolumbia ma interesujące obyczaje, które czynią życie bardziej kolorowym. Turyści, odwiedzający kraj, chętnie zanurzają się w tej atmosferze.

Krajowe tradycje i zwyczaje Kolumbia utworzyli potomkowie hiszpańskich i afrykańskich plemion, którzy żyją w tym kraju i już uważają się za rdzennych mieszkańców. Dzięki fuzji wielu kultur, Kolumbia ma interesujące obyczaje, które czynią życie bardziej kolorowym. Turyści, odwiedzający kraj, chętnie zanurzają się w tej atmosferze.

Codzienne tradycje

Pod względem zachowania tradycji i obyczajów Kolumbii to niesamowity kraj. Ludność z niepokojem zatrzymuje to, co przekazywali ich przodkowie, przenosząc te fundamenty na wszystkie sfery ich życia. Turyści, którzy są w Kolumbii, wydaje się, że odwiedzają dużą rodzinę. Oto lista zwyczajów, które można znaleźć w dowolnym regionie Kolumbii:

  1. Gościnność. Dla Kolumbijczyków to nie jest tylko cecha charakteru, ale tradycja. W kawiarniach i restauracjach goście witani są przez właściciela tego lokalu, a w hotelach personel stara się jak najlepiej dostosować gościa do gościa.
  2. Błogosławieństwo na pożegnanie. Kolumbijczycy to głęboko religijni ludzie, nawet nastolatki i dzieci uczęszczają do kościoła. Dlatego w rozstaniu błogosławią się nawzajem. Nawet gdy prosisz o pomoc kolumbijczyka, nie dziw się, że pod koniec rozmowy powie "Bendiciones!", Co oznacza "Błogosławieństwa!". Pożądane jest, aby odpowiedzieć na to samo.
  3. Kawa i kakao. Wielu ludzi kojarzy Kolumbię tylko z kawą, ale jest to stereotyp. Przez wiele dziesięcioleci kraj był jednym z głównych eksporterów kakao. Kolumbijczycy nie przedstawiają dnia bez pachnącego drinka i zaczynają od niego codziennie rano, a nawet w kawiarni, aby pokazać gościnność, goście często otrzymują bezpłatną filiżankę kakao.
  4. Какао в Колумбии
  5. Odwołaj się do "ciebie". Kolumbijczycy rzadko okazują delikatność w stosunku do siebie nawzajem, a ich sposób komunikacji może zaskakiwać obcokrajowców. Jest jednak coś, co znacznie odróżnia ich od innych narodów: mieszkańcy Kolumbii zawsze odnoszą się do siebie "ty", nawet ich rówieśnicy i bliscy krewni. Należy to wziąć pod uwagę podczas komunikacji z lokalnymi mieszkańcami.
  6. Rodzinne więzi. Kolumbijczycy uważają się za jedną wielką rodzinę, co od razu widać w ich wystąpieniu. Apelują do siebie nawzajem, zaczynają od słów "moja córka", "mamusia", "ojciec" itd. Dotyczy to nawet nieznajomych. Jeśli poprosisz o pomoc lokalnego mieszkańca, nie zdziw się, jeśli zwróci się do ciebie "Mamita!". Dla Kolumbijczyków najważniejszą rzeczą w życiu jest rodzina, a nie są to tylko słowa. Spędzają cały swój wolny czas w domu z krewnymi. Regularny weekend dla nich jest uważany, aby przejść do krewnych na obiad lub zaprosić ich na swoje miejsce. Przeciętnie rodziny mają 3-5 dzieci i zawsze są bardzo przyjazne.
Колумбийская семья Niezwykłe tradycje

Kolumbijczycy są bardzo kolorowym narodem, który tworzy się przez długi czas. Wśród nich są Indianie, Hiszpanie i Afrykanie. Interweaving kultur i urodziła tak interesujące obyczaje i tradycje Kolumbii. Wielu z nich przyjemnie zaskakuje turystów, na przykład:

  1. Bogota nazywane "Nevera". Stałe słońce i ciepło rozpieszczały Kolumbijczyków. Uważają, że +15 ° C jest już zimna. Jest to temperatura typowa dla stolicy Kolumbii, która leży w górach. Z tego powodu była nazywana "Nevera", co tłumaczy się jako "Lodówka". Dziś ta nazwa jest używana razem z oficjalną.
  2. Żółte koszulki. Jeśli znajdziesz się w Kolumbii w dniu, w którym gra ich drużyna futbolowa, będziesz zaskoczony, że wszyscy - od dzieci po starców - noszą żółte koszulki. Nawet wielu pracodawców wymaga od swoich pracowników wsparcia zespołu.
  3. Желтые футболки в день игры
  4. Młode matki. Na ulicach Kolumbii często można spotkać młode dziewczyny z dziećmi. To ich matki, nie siostry, jak mogłoby się wydawać wielu. W Kolumbii istnieje tradycja rodzenia dzieci w wieku poniżej 18 lat, a przynajmniej pierworodnych.