Miasteczko Coffs Harbour w Australia - jeden z największych i najbardziej atrakcyjnych dla turystów w stanie Nowej Południowej Walii. Odległość od tego do Sydney jest 540 km i więcej Brisbane - 390 km w kierunku północnym. Pomimo niewielkiej liczby mieszkańców miasto ma własne lotnisko. Osada uważana jest za jeden z głównych ośrodków turystycznych ze względu na łagodny klimat, starożytną historię i oryginalne zabytki.

Coffs Harbour ma szpital, bibliotekę, cztery duże centra handlowe, a nawet ma własny kampus Southern Cross University. Osada jest jedną z najbardziej zielonych w stanie dzięki wielu parkom narodowym.

Informacje ogólne

Miasto zostało nazwane na cześć Johna Korfa, pierwszego Europejczyka, który odwiedził ten obszar i został zmuszony do schronienia się tutaj przed burzą w 1847 roku. Na początku XX wieku Coffs Harbour okazał się najważniejszym ośrodkiem produkcji drewna na północnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii. Obecnie większość miejscowych ludzi zajmuje się rybołówstwem, rolnictwem (uprawa bananów i jagód) lub pracą w branży turystycznej.

Najlepszy czas na zwiedzanie miasta to okres od grudnia do kwietnia, kiedy woda i powietrze są znacznie rozgrzane. Klimat w tym rejonie jest umiarkowanie ciepły, a prawie co miesiąc spada sporo opadów: najsuchszymi miesiącami są lipiec, sierpień i wrzesień. Średnia roczna temperatura wynosi 18,8 stopni i rzadko spada poniżej 18 stopni, osiągając w najcieplejszych miesiącach poziom + 27-32.

Zabytki

Nie powinieneś myśleć, że w małym mieście, takim jak Coffs Harbour, będziesz się nudzić. Turystom z pewnością zainteresuje się kilka lokalnych atrakcji, dzięki którym dotrzesz do niesamowitego kontynentu australijskiego. Wśród nich:

  1. Atrakcje "Big Banana", założony w 1965 roku i Dolphine Marine Magic, oferujący interaktywną podróż przez głębiny morza, a także delfiny i foki.
  2. Lokalne plaże, których liczba sięga 32 sztuk. Ich całkowita długość wynosi ponad 60 km. Plaże rozciągają się wzdłuż wybrzeża oceanu od Bonville na południu do plaży Red Rock na północy. Dzikie plaże są świetne do surfowania, podczas gdy opalanie się, pływanie i nurkowanie są lepsze w patrolowanych obszarach rekreacyjnych. Należą do nich Park Beach, Sawtell Beach, Woolgoolga Beach, Diggers Beach, Emerald Beach, Darlington / Lorikeet i Red Rock.
  3. Regionalny ogród botaniczny północnego wybrzeża. Tutaj turyści będą zaskoczeni setkami gatunków egzotycznej i lokalnej flory. W ogrodzie regularnie odbywają się zajęcia edukacyjne i rekreacyjne, podczas których odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o życiu roślin.
  4. Galeria Bunkerów. Jest to największa prywatna kolekcja czarno-białych animowanych grafik na półkuli południowej.
  5. Galeria regionalna Coffs Harbour. Podczas wizyty dostaniesz wyczerpujący obraz rozwoju sztuki australijskiej, od XVIII wieku po dzień dzisiejszy. Galeria jest czynna od wtorku do soboty od 10.00 do 16.00.
  6. Rotary Park. Tutaj można nie tylko odpocząć na ławce, ale także podziwiać dzieła artysty Ivi Kollera, wystawione dla wszystkich, aby zobaczyć, a także przyjrzeć się historii i życiu miasta czytając informacje na tablicach umieszczonych w parku.
  7. Jetty Memorial Theatre , imponujące nie tylko ze względu na niesamowitą architekturę, ale także różnorodność klasycznych i współczesnych utworów i musicali.

Miasto organizuje ekscytujące imprezy kulturalne, takie jak Harmony Day, Buskers Festival Woolgoolga Curryfest. Przyciągają one wielu turystów występami współczesnych i etnicznych zespołów muzycznych i tanecznych, a także występy ulicznych artystów.

Jetty Memorial TheatreРегиональный музейBunker Cartoon Gallery
Аттракцион Большой БананРегиональный ботанический сад северного побережьяПрирода в окрестностях города
Restauracje

Coffs Harbour oferuje swoim gościom ogromny wybór lokali gastronomicznych. Restauracje, kawiarnie i bistro znajdujące się zarówno w centrum miasta, jak i na wybrzeżu, koniecznie zawierają w swoim menu lokalne owoce, dojrzewające w ostrym słońcu: mango, awokado, wiśnie i czereśnie, banany. Pieczone mięso wołowe i kozie są przyrządzane z różnymi sosami. Najbardziej wybredni smakosze znajdą coś dla siebie. W końcu miasto ma wiele egzotycznych restauracji azjatyckich, afrykańskich i narodowych Australijczyk a także dania kuchni włoskiej, meksykańskiej i środkowoeuropejskiej. Potrawy z owoców morza zaskoczą w restauracji Mont & Sea. Na uwagę zasługują także: słonowodne, brasserie Bluebottles, The Tandoori Oven, restauracja Zulu's.

Bluebottles Brasserie
Hotele

Obsługa hotelowa w mieście jest wysoka. Prawie wszystkie hotele mają 4 lub 5 gwiazdek, co gwarantuje podróżnemu jak najbardziej komfortowy pobyt. Niektóre z najbardziej popularnych i niedrogich hoteli w ibis Budget Coffs Harbour, Beachlander Holiday Apartments i Pasific Bay Resort Apartments oferują swoim gościom pokoje z własną łazienką, barem, telewizorem plazmowym, bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu, klimatyzacją. Możesz także skorzystać z odkrytego basenu, zjeść obiad w przytulnej restauracji, skorzystać z sauny, miejsca na grilla lub kortu tenisowego.

Beachlander Holiday Apartments
Zakupy

Jeśli lubisz gwar dużych sklepów, z pewnością przyciągną cię duże centra handlowe Coffs Central i Coffs Harbour City Center. Tutaj możesz kupić prawie wszystko: od modnych akcesoriów po egzotyczne produkty. Istnieje kilka rynków w mieście, które oferują świeże produkty rolne i owoce morza.

Rynek "Made with Love" to świetna opcja na zakup ubrań w stylu vintage i ekskluzywnych ręcznie robionych pamiątek. W obszarach Sawtell Village i Park Beach Plaza znajdują się elitarne butiki, w których możesz stać się właścicielem odzieży i butów od słynnych projektantów.

Рынок Made with Love
Jak się tam dostać?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem dostania się do miasta jest wzięcie biletu lotniczego z Sydney, Melbourne lub Brisbane. Każdego dnia samoloty z czterech linii lotniczych Tiger Air, Quantaslink, Fly Corporate i Virgin Australia lądują w Coffs Harbour. Dla tych, którzy preferują naziemny środek transportu, istnieje inna opcja: pociągi z NSW TrainLink, codziennie odpływające z Sydney i Brisbane. Ponadto większość miast położonych na wschodnim wybrzeżu Australii jest połączona z autobusem linii Coffs Harbour. Miejska stacja kolejowa znajduje się na Pacific Highway.

Smakosze komfortu mogą wybrać podróż samochodem, dzięki czemu poznają Państwo piękno tego kraju. Droga z Sydney zajmie około 6,5 godziny, a z Brisbane - około 5 godzin. Ponieważ Coffs Harbour jest nadmorskim miastem, łatwo jest dostać się tu z Sydney i Brisbane drogą morską, biorąc bilet do autokarem Premier Coaches lub Greyhound.

Transport publiczny

Miasto ma dobrze rozwiniętą sieć tras autobusowych obsługiwanych przez Ryanów, Sawtell i Busways. Autobusy kursują zarówno na ringu w centrum miasta, jak i wzdłuż wybrzeża. Jeśli się spieszysz, możesz zamówić taksówkę na kilka minut.

Автобус в Кофс ХарборАэропорт