W Australia Istnieje wiele niesamowitych i pięknych miast, które imponują swoją architekturą, malowniczością i fascynującą historią. W tym artykule opowiemy o wielkim Launceston, który znajduje się na wyspie Tasmanii. Jest to jedno z najstarszych miast w kraju, a jednocześnie nowoczesne, idealne dla dobrobytu turystycznego. W Launceston jest wszystko, co niezbędne dla podróżnych: eleganckie hotele, restauracje, ciekawe zabytki, kluby i plaże. To w nim znajdziesz zarówno hałaśliwą rozrywkę, jak i oazy spokoju. Przekonajmy się lepiej o tym wspaniałym mieście.

Klimat i pogoda

Launceston znajduje się w strefie umiarkowanej strefy klimatycznej oceanu. Latem jest zawsze gorąco, a zimą jest chłodno. Większość opadów spada w nim od maja do sierpnia, więc miesiące letnie są uważane za zupełnie nieodpowiednie dla rekreacji turystycznej. Wiosną i jesienią ilość opadów jest znacznie mniejsza niż w okresach gorących, a średnia temperatura powietrza wynosi +24 ... + 27 stopni. W zimie w Launceston temperatura może spadać do +2 ° C, ale średnio spada do +10.

Rozrywka i wycieczki

Miasto Launceston słynie ze wspaniałych parków, których jest ponad pięć. Ponadto w jego pobliżu znajduje się wspaniały Park Narodowy Narauntapu. Ma wiele dzikich egzotycznych zwierząt i wiele pięknych storczyków. Dwa kilometry od Launceston leży wąwóz Cataract Gorge, w pobliżu którego znajdują się potężne wodospady i małe jeziora. W pobliżu wąwozu znajdziesz wspaniałą dolinę Tamar, która słynie z winnic i piwnic z winami.

W mieście, najbardziej spektakularnym zabytkiem, który uwielbiają dorośli i dzieci, jest park rozrywki Penny Royal World. Miejskie Muzeum Królowej Wiktorii i przyległa galeria sztuki stały się wielką wartością i dumą miasta.

Музей королевы ВикторииКатаракт Гордж
Долина ТамарВ Национальном парке Нараунтапу
Gdzie się zatrzymać?

W dużym, pięknym mieście Launceston znajduje się około 100 hoteli różnych klas. Wśród nich znajdziesz luksusowe apartamenty, pięciogwiazdkowe hotele, proste trzygwiazdkowe hotele itp. Najlepsze hotele najczęściej wybierane przez turystów to:

  • Peppers Seaport Hotel 4 * - elegancki hotel nad brzegiem rzeki Teimar;
  • Mantra Charles Hotel 4 * - rewelacyjna opcja dla rezydencji, która znajduje się na obrzeżach miasta;
  • Quest Serviced Apartments Launceston 5 * - apart-hotel w centrum miasta;
  • Country Club Tasmania 5 * - elegancka opcja poza miastem, otoczona jeziorami i ogrodami.
Mantra Charles HotelНомер в Quest Serviced Apartments LauncestonPeppers Seaport Hotel
Restauracje i kawiarnie

W Launceston nie znajdziesz ani jednej ulicy, na której nie byłoby restauracji ani kafeterii. W mieście są instytucje indyjskie, meksykańskie, europejskie i australijskie, które zasługują na wiele pozytywnych recenzji od gości miasta. Wśród nich turyści cieszą się dużą popularnością:

  • Bryher - restauracja z kuchnią australijską;
  • Amerykańska restauracja Pickled Evenings - indyjska restauracja;
  • Pierre's - restauracja kuchni europejskiej.
BryherPierre’sPickled Evenings Indian Restaurant

Droga do Launceston

Jak już wspomniano, miasto Launceston znajduje się na australijskiej wyspie Tasmanii. W pobliżu znajduje się międzynarodowe lotnisko, które przyjmuje loty krajowe i międzynarodowe. Dlatego, aby dostać się do Launceston w Australii, nie spędzając dużo czasu w drodze, będzie łatwiej dzięki podróżom lotniczym.

Do Loneston można dojechać autobusem z sąsiednich miast. Najczęściej uciekają od Hobart .