Australia - to piękna odosobniona część lądu, stan pełnowartościowy, gdzie można coś zobaczyć, i możesz podróżować przez jego przestrzenie w nieskończoność. Kraj podzielony jest na państwa, opowiemy o małym miasteczku południowego wybrzeża - Wiktorcie.

Znajomość z miastem

Victor Harbour (Victor Harbor) - jedno z większych miast stanu Południowa Australia, zbudowane na wybrzeżu Półwyspu Floro, około 80 kilometrów od centrum administracyjnego stanu - miasta o romantycznej nazwie Adelaide . Można powiedzieć, że Victor Harbor to największa osada na półwyspie.

150 lat temu aktywnie pracowały i rozwijały się tutaj dwie stacje wielorybnicze, dziś miasto jest głównym dostawcą ryb i produktów rolnych, a miejscowość turystyczna aktywnie się rozwija. W gorące letnie miesiące populacja roku wzrasta kilkakrotnie. By the way, miasto otrzymało swoją nazwę na cześć jednego z odnoszących sukcesy statków wielorybników.

Według ostatniego oficjalnego spisu ludności z 2011 roku w mieście żyło 13841 osób, obecnie liczba mieszkańców wynosi nieco ponad 15 000 mieszkańców.

Городской пляж

Zabytki Victora Harbour

Przyciągając turystów, władze miasta postanowiły zachować jeden z najstarszych rodzajów transportu - prawdziwą rozgrywkę dla 50 pasażerów (tramwaj konny). Każdy może na nim jeździć. Ponadto w mieście i jego bezpośrednim sąsiedztwie można odwiedzić następujące zabytki:

  • Południowe Australijskie Centrum Wielorybnictwa i Muzeum;
  • Granitowa wyspa, na której mieszka kolonia pingwinów;
  • Wildlife Park Urimbirra i ogromna kolekcja ptaków;
  • Klif ma 150 metrów wysokości (The Bluff lub Rosetta Head);
  • Kotwica ze statku Solway, która zatonąła wraz z migrantami w 1837 roku.
Памятник пингвинамИсторические граффити
Колодец желанийЯкорь с корабля “Solway”
Hotele i restauracje

Ponieważ miasto Victor Harbor nie jest dużym centrum biznesowym i luksusowym kurortem, status lokalnych hoteli ma w większości dwie lub trzy gwiazdki. Płatność w formie bonusu, z reguły, obejmuje śniadanie, 2-3 godziny darmowego internetu i wizytę w hotelowym basenie. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, znajdziesz tanie schronisko i skromny kemping. Polecamy takie hotele jak Victor Sity Motel, Comfort i Apollon Motor.

Jeśli chodzi o placówki gastronomiczne, większość z nich koncentruje się wzdłuż plaży i linii brzegowej miasta. Miasto słynie z przytulnych restauracji i kawiarni z ciekawym menu z widokiem na morze. Mamy oznaczone Anchorage Cafe z Kuchnia australijska oraz restaurację Eat at Whalers z menu owoców morza i dań kuchni europejskiej.

Anchorage CafeОтель Apollon Motor Inn Victor Harbor

Jak dostać się do Victora Harbour?

Jeśli podróżujesz samotnie po Australii, kieruj się współrzędnymi 35 ° 33'00 "Yu. i 138 ° 37'00 "e. Do stolicy stanu - Adelaide - można latać samolotem, a następnie udać się do Victor Harbor autobusem, taksówką, transferem lub wynajętym samochodem.