Pasja do podróży może czasami prowadzić nas do najodleglejszych zakątków świata. Na przykład możesz udać się na wybrzeże Morza Koralowego w australijskim stanie Queensland. Jest niesamowita miejscowość Townsville, którą miejscowi nazywają "Bramą Wielka Rafa Koralowa ". Zróżnicowana i obfita tropikalna roślinność zaskoczy turystów. A wspaniałe plaże z brązowym piaskiem i spokojną wodą morską zapewnią niezapomniane wakacje.

Ogólne informacje o mieście

Townsville została założona w 1864 roku jako port obsługujący północne Queensland. Pierwsi osadnicy przybyli tu w listopadzie tego samego roku. W 1866 r. Słynny australijski biznesmen z tego okresu, Robert Towns, zapewnił wsparcie finansowe dla nowej wioski, która została później nazwana jego imieniem.

Townsville jest obecnie nieoficjalnie uważane za stolicę North Queensland. Każdego roku odbywają się różne festiwale, które przyciągają ogromną liczbę turystów. W Townsville ośrodek i przemysł są harmonijnie połączone. Główny dochód budżetu miasta pochodzi z eksportu minerałów, hutnictwa metali nieżelaznych, wełny, mięsa i cukru. Dobre pieniądze przynoszą turystykę.

Ponieważ Townsville znajduje się w tropikalnej strefie klimatycznej, średnie roczne wahania temperatury są niewielkie. Najcieplejszym miesiącem jest grudzień, ponieważ temperatura powietrza w ciągu dnia sięga + 31 stopni. Trochę zimniej w lipcu, w tym czasie termometr wzrośnie do +25 stopni. Zimowa pora deszczowa na tym obszarze jest nieco krótsza niż w innych regionach o tym samym klimacie.

Панорамная съемка города

Atrakcje Townsville

Dla turystów miasto Townsville jest interesujące, ponieważ jest tu tak wiele atrakcji. Wizytówką miasta jest centralna ulica Flindersa. Ta ulica jest przeznaczona tylko dla pieszych, a przez ostatnie 130 lat nie przeszedł przez nią żaden rodzaj transportu. Z dziećmi można spacerować wzdłuż nabrzeża Strand, który rozciąga się na dwa kilometry. W szczycie sezonu turystycznego odbywają się przedstawienia teatralne i cyrkowe, pokazy i maskarady. Młodzi turyści pokochają park wodny dla dzieci.

Jeśli szukasz dreszczyku emocji, możesz udać się na stadion Black River. Mistrzowie rodeo sprawiają, że widzowie umierają z rozkoszy i zgrozy. Możesz zaznajomić się z lokalną florą w jednym z trzech ogrodów botanicznych Townsville: w Anderson Park, Palmethium lub w Royal Gardens. Pamiętaj, aby wybrać godzinę i przejść do pobliskiego Wyspa magnetyczna na którego terytorium znajduje się park narodowy.

Набережная СтрэндМагнитный остров
Rozrywka i rozrywka

W takim kurorcie w Australii, takim jak Townsville, jest mnóstwo rozrywki na każdy gust, niezależnie od zainteresowań. Ma wszystko dla historyków sztuki, przyrodników i miłośników zakupów. Główną formą rozrywki tutaj jest nurkowanie. W pobliżu rafy koralowej tworzone są wszystkie warunki nurkowania. Turyści muszą jednak pamiętać, że korale są bardzo delikatne i wrażliwe na zewnętrzne skutki ekosystemu. Kara za wszelkie naruszenia może znacznie opróżnić portfel. Dla turystów organizujemy wycieczki łodzią, spływy kajakowe i kajakarstwo, narty wodne i narciarstwo. Oglądanie wielorybów i delfinów będzie bardzo ekscytujące.

Centralna część Townsville jest bogata w wiele centrów handlowych i centrów handlowych. Turyści mogą robić zakupy na pamiątki i przysmaki, a także kupować wspaniałe towary na pchlich i ulicznych targowiskach. Świeże warzywa i owoce, lokalne dżemy i miód są zawsze w dużym centrum handlowym targowisk. W Townsville możesz idealnie połączyć wakacje na plaży i zakupy, z tym idealnym nocnym targom na Strand. Ogromny wybór prezentów i upominków można znaleźć w centrum handlowym Stockland Townsville.

Большой Барьерный рифStockland Townsville Shopping Centre
Zakwaterowanie i zakwaterowanie

W Townsville istnieje szeroki wybór hoteli na różnych poziomach, w tym wiele sieci hoteli. Prawie wszystkie hotele w mieście spełniają wymienioną kategorię, a także spełniają wszystkie międzynarodowe standardy jakości. Zarezerwuj hotel w Townsville, tak jak w Australii jako całości, najlepiej wcześniej, aby mieć dobry wybór. Większość hoteli i hoteli posiada bezpłatny parking. Za niewielkie pieniądze można zatrzymać się w Cascade Motel In Townsville, Castle Crest Motel lub w City Oasis Inn. Spośród elitarnych hoteli popularne są Grand Hotel and Apartments Townsville, Park Regis Anchorage i Oaks Gateway on Palmer.

Отель Cascade Motel In TownsvilleОтель City Oasis Inn
Restauracje i kawiarnie

W Townsville znajduje się wiele restauracji i kawiarni, w których można skosztować pysznych steków mięsnych, egzotycznych australijskich owoców i orzechów, a także najwyższej jakości krabów i ostryg. Wiele restauracji w mieście gotuje nie tylko potrawy Australijczyk , ale także kuchni tajskiej, indyjskiej, włoskiej, francuskiej i greckiej oraz innych kuchni. Turyści mogą zarezerwować stolik przez Internet. Najczęściej odwiedzanymi miejscami w mieście są kawa Dominion, restauracje Jam Corner oraz Ribs and Rumps. Dla wegetarian działa restauracja brazylijska Chico Rio.

Ресторан Jam CornerТрадиционное австралийское блюдо
Jak dostać się do miasta?

Wsiąść do Townsville nie jest trudne. Loty z różnych części Australii latają do miasta. Nie ma bezpośrednich lotów z Moskwy do Townsville, trzeba będzie polecieć z przesiadką do Sydney. Międzynarodowy port lotniczy znajduje się na terenie byłej bazy lotniczej, która znajduje się 5 kilometrów od centralnej części miasta. Zamów taksówkę lub wypożyczyć samochód na lotnisku, możesz bezpiecznie dostać się do centrum Townsville.