In Australia w południowo-wschodniej części stanu Queensland znajduje się obszar przybrzeżny, zwany Sunshine Coast i jest tłumaczony jako Sunshine Coast. Powiedz więcej o tym.

Informacje ogólne

Jego powierzchnia wynosi 312450 hektarów, a liczba mieszkańców to 323423 osoby. To prawda, że ​​najnowsze dane mogą się różnić z powodu pracowników sezonowych i turystów. Jest to trzeci najbardziej zaludniony obszar w państwie po Gold Coast i Brisbane . Ten ostatni jest najbliższym dużym miastem i znajduje się 100 kilometrów od hotelu. Od wschodu wybrzeże słoneczne obmywane jest przez Morze Koralowe. Terytorium dzielnicy jest w większości płaskie, ale są góry o wysokości 200-550 metrów nad poziomem morza - wzgórza Szklanego Domu. Od strony zachodniej znajduje się pasmo górskie Blackall Range, o maksymalnej wysokości 800 metrów. Tutaj pochodzą dwie rzeki Maroochy (Maroochy) i Mulul (Mooloolah).

Początkowo obszar ten nosił nazwę Caloundra i żyły tu lokalne plemiona: gabi-gabi, dallabarra, nalbo i andyumbi. Pierwsi osadnicy pojawili się tutaj w 1820 roku. Byli to zbiegli skazaniec, który ukrywał się przed karą. Na słonecznym wybrzeżu głównym problemem jest brak wody, więc władze lokalne nakładają ograniczenia na jej użytkowanie i wdrażają różne projekty. Na przykład utwórz sztuczne zbiorniki ze świeżą wodą. Największym z nich jest jezioro Barun.

Город
Klimat

W australijskim rejonie Sunshine Coast panuje klimat subtropikalny z wilgotnym i gorącym latem. Ta część państwa jest najbardziej "deszczowa", średnia roczna suma opadów wynosi 1350 mm. Z tego powodu trudno jest wyodrębnić okres suszy. Według statystyk, najsuchszym okresem jest okres zimowy: od lipca do października. Latem maksymalna temperatura osiąga 28 stopni Celsjusza, a zimą 21 stopni w ciągu dnia i 10 stopni w nocy.

Dane te mogą się znacznie różnić z roku na rok. Czasami występują dość suche zimy, a następnie w regionie nakładane jest ograniczenie zużycia wody. Zwiększa również ryzyko pożarów lasów, które powodują ogromne szkody w rolnictwie. W okresie ulewnych deszczy występują powodzie, powodując zalewanie lokalnych rzek.

Plaże Sunshine Coast

Główną zaletą regionu są plaże wybrzeża Sunshine Coast w Australii. Wybrzeże zbudowało wiele hoteli, restauracji i sklepów. Najlepsza plaża to Gold Beach. Często występują tutaj wysokie fale, więc surferzy wybrali ten obszar. To najpopularniejszy sport wśród lokalnej młodzieży. Szczególnie preferowany jest taki kierunek jak kitesurfing.

Również na Słonecznym Wybrzeżu można jeździć na różnych łodziach, łodziach i jachtach. Turystom oferuje się paralotniarstwo i spadochroniarstwo.

Голден-БичКайтсёрфинг
Zabytki

Sunshine Coast w Australii jest dość popularnym miejscem wśród turystów. Jest rozwinięta infrastruktura i ciekawe miejsca do odwiedzenia. Na przykład w tej części stanu znajduje się znane na całym świecie australijskie zoo nazwane od Australii. Steven Irwin (Australia Zoo). Tutaj organizują show z krokodylami. Ciekawostką są turyści i akwarium z wystawą życia morskiego, która nazywa się Underwater World (UnderWater World).

Sunshine Coast ma największą liczbę parków narodowych w całym Queensland. Jest 5 największych z nich:

 • Great Sandy;
 • Noosa;
 • Szklane Góry Dom;
 • Kondalilla;
 • Mapleton Falls.

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą wybrać się na jedno z kilku pól golfowych. Znajdują się na wybrzeżu z piaszczystą glebą: Wody Pelikana, Pergijskie Źródła, Pacyfik i inne. Na słonecznym wybrzeżu i parku rozrywki znajduje się wesołe miasteczko, a także jeziora Kutaraba i Barun ze wspaniałymi terenami piknikowymi.

Зоопарк АвстралииНациональный парк Гласс-Хаус-Маунтинс
Озеро БарунРека Нуса
Gdzie się zatrzymać?

W rejonie Sunshine Coast w Australii znajduje się ogromny wybór hoteli, hosteli, apartamentów itp. Spośród luksusowych hoteli na wybrzeżu najpopularniejszymi są Peppers Noosa Resort and Villas, Rumba Beach Resort, RACV Noosa Resort, Sofitel Noosa Pacific Resort, Oceans Mooloolaba. Jest tu nowoczesny sprzęt, kilka basenów, tarasy słoneczne, wygodne pokoje i eleganckie restauracje serwujące dania z różnych krajów świata.

Z budżetu, ale nie mniej popularnych hoteli, można wyróżnić:

 • Belvedere Apartments - w pełni wyposażone apartamenty dla 15 osób, nad morzem.
 • Noosa Harbour Resort to hotel położony w pobliżu rzeki Noosa. Jest spa, sauna, hala sportowa i jazda na nartach.
 • Twin Quays Noosa to czterogwiazdkowy hotel najwyższej klasy z pełnym zakresem usług.
 • Montville Mountain Inn Resort - tutaj w weekendy odbywają się koncerty z muzyką na żywo. Goście mogą wybrać się na spacer po lasy deszczowe otaczające hotel, zjeść posiłek w restauracji, popływać w basenie.
АпартаментыВ гостинице
Gdzie zjeść?

W Sunshine Coast w Australii znajduje się wiele kawiarni, restauracji, pubów itp. Tutaj często gotują owoce morza z różnorodnymi tropikalnymi owocami i orzechami, a także z kuchniami wszystkich narodów świata. Najpopularniejsze miejsca to:

 • SweetWater Bistro - kuchni francuskiej i kanadyjskiej są tu gotowane;
 • Little Hut Curry to azjatycka restauracja zdominowana przez kuchnię indyjską, idealna dla wegetarian;
 • Laughing Oyster Restaurant - kuchnia pacyficzna i kanadyjska specjalizująca się w owocach morza;
 • Restauracja Chasters - instytucja serwuje dania kuchni francuskiej i kanadyjskiej;
 • Costa del Sol Kuchnia łacińska - kuchnia hiszpańska, meksykańska, centralna i latynoamerykańska.
РесторанНациональное блюдо
Jak się tam dostać?

Sunshine Coast w Australii można dojechać samochodem lub autobusem za pośrednictwem autostrad Bruce, Sunshine lub Niklin. Istnieje również linia kolejowa North Coast, która biegnie wzdłuż strefy przybrzeżnej. Lokalne samoloty również lecą do tego regionu, lotnisko nie jest daleko od Maroochydore. Lokalne autobusy kursują wzdłuż Słonecznego Wybrzeża, łącząc ze sobą najdalsze punkty.