Miasto Melbourne, Australia - drugie co do wielkości miasto w tym kraju. Jest ona słusznie uznawana za jedno z centrów państwa - mieści zakłady przemysłowe, kulturalne, sportowe i socjalne ważne dla całej Australii.

Jeśli interesuje Cię to, co zobaczyć w Melbourne, to wśród różnorodnych atrakcji wyróżnia się architektura łącząca styl wiktoriański i nowoczesny.

W 1956 r. Różne części Melbourne były wypełnione turystami z wielu krajów świata - tutaj były Letnie Igrzyska Olimpijskie. Jednak miasto jest interesujące dla odwiedzających bez tak dużych wydarzeń.

Kilka faktów o Melbourne

 1. Melbourne - dość osobliwe miasto, i to nie tylko w swojej architekturze, ale w wyjątkowej atmosferze. Jest bardzo nietypowy, a jednocześnie harmonijnie łączy historyczną przeszłość z teraźniejszością.
 2. Jeśli mówimy o tym, gdzie jest Melbourne, jest to stolica stanu Wiktoria. Miasto, położone w malowniczej zatoce Port Phillip, zostało założone w 1835 roku. Z małej wioski podczas "gorączki złota" Melbourne rozwinęło się w bogate miasto Imperium Brytyjskiego.
 3. Ze względu na wyjątkową historię Australii, ludność Melbourne, podobnie jak cały kraj, jest wielonarodowa ze względu na emigrantów z całego świata. Nawiasem mówiąc, wśród 4 milionów mieszkańców są ludzie z ponad 230 krajów. Teraz istnieje społeczność wielokulturowa i wieloreligijna.

Zabytki Melbourne

Melbourne słynie przede wszystkim z budynków. Nie bez powodu jest uważany za centrum światowe architektury wiktoriańskiej, ponieważ tutaj, w centralnej części, budynki wzniesione w tym stylu powstają w drugiej połowie XIX wieku Stacja Flinders Street , Royal Exhibition Centre ).

Dość dużo wyjątkowych budynków w mieście i różnych stylach XX wieku - secesja, styl kolonialny, Art Deco. Nawiasem mówiąc, starożytne budynki doskonale współistnieją z nowoczesnymi drapaczami chmur: słynnymi Wieża Eureka Melbourne o wysokości 297 m ze wspaniałym tarasem widokowym, wieże Rialto na wysokości 251 m.

башня Эврика Мельбурнавокзал Флиндерс-стрит Стейшн

Rozpocznij spacer po Melbourne z poleceniem Federation Square , gdzie skupia się wiele obiektów kultury, budynków o nietypowym kształcie, a także sklepów, restauracji i kawiarni.

Spacer do takich miejsc zainteresowania w Melbourne jak Katedra Świętego Patryka i Katedra św. Pawła , zbudowany w stylu neogotyckim pod koniec XIX wieku.

Pośród innych katedr uwagi, świątynia św. Trójcy w Melbourne, która jest prawosławna, zasługuje na uwagę rosyjskich turystów.

Собор Святого ПатрикаСобор Святого Павла

Zabierz swoje kroki turystyczne do Rynek królowej Wiktorii, lub Vick-market, zajmując powierzchnię około 7 hektarów. Na tym zabytku epoki wiktoriańskiej goście miasta i miejscowi ludzie kupują buty, ubrania, złote przedmioty, pamiątki.

Pamiętaj, aby odwiedzić Domek kapitana Jamesa Cooka , która otworzyła stały ląd dla Starego Świata. Warto zauważyć, że rodzinne gniazdo, wybudowane w angielskim kraju z rozkazu Australii, zostało zdemontowane, przetransportowane na stały ląd i złożone na nowo.

Tonący dociekliwy umysł głodu można znaleźć w Galeriach Muzeum Melbourne , i Galeria Narodowa Wiktorii , gdzie prezentowane są obrazy znanych artystów. Baw się w największym centrum rozrywki Casino Crowne .

Melbourne Aquarium zasługuje na specjalną wzmiankę - otwarty dopiero w 2000 roku, dziś jest znany w wielu częściach świata, ponieważ prezentuje unikalny podwodny świat całej półkuli południowej, w tym Antarktydy. W akwarium znajdują się specjalne tunele pod basenami, przechadzki, wzdłuż których turyści lubią unoszenie się nad głowami:

 • rekiny;
 • łyżwy;
 • różne ryby.
Аквариум МельбурнаАквариум Мельбурна - посетители

Uniwersytet Melbourne również zasługuje na uwagę turystów ze względu na swoją architekturę - jest dość nietypowy pod względem wyglądu i wnętrza. Ale, co jest godne uwagi, jest uważany za jeden z najbardziej prestiżowych na świecie i zdecydowanie najlepszy w regionie Australii i Oceanii.

Pomnik w Melbourne to pomnik wojskowy, pierwotnie zbudowany na pamiątkę poległych w czasie I wojny światowej, dziś jest to pomnik poświęcony wszystkim poległym żołnierzom armii australijskiej. Budowę pomnika prowadzono przez siedem lat - od 1927 do 1934 roku. Szczególną cechą tego pomnika jest Sanktuarium, w którym ustanowiono Kamień Pamięci. Wyjątkowość kamienia polega na tym, że znajduje się on pod specjalnym kątem - tak, że dokładnie o godzinie 11 11 listopada każdego roku promień słońca oświetliłby słowo "miłość" wyrażenia "Wielka miłość nie ma człowieka", wyryte w tym osobliwym piedestale.

Sport i Melbourne

Życie sportowe w mieście jest bogate, a sport zdobył go poważnie i przez długi czas. Co warto zrobić, choć dawno temu, na Olimpiadzie.

Centrum współczesnego życia sportowego jest Melbourne Park - to wiele obiektów sportowych w parku miejskim. Kompleks obejmuje:

 • korty tenisowe - tutaj odbywa się jeden z najważniejszych turniejów Australian Open;
 • kryta arena;
 • basen itp.

Najbardziej znane zespoły miasta to kluby piłkarskie Melbourne City i Melbourne Victory? udział w mistrzostwach Australii.

Gdzie się zatrzymać?

Melbourne i turystyka są ze sobą nierozerwalnie związane, dlatego hotele w mieście są pełne różnorodności. Wybierając hotel, powinieneś wziąć pod uwagę niektóre funkcje - w centrum znajdziesz się wśród różnorodnych rozrywek, ale jest głośny prawie przez całą dobę. Na obrzeżach - znacznie ciszej i spokojniej.

Szczyt aktywności turystycznej trwa od grudnia do lutego, czyli gdy hotele w Melbourne są wypełnione turystami przybywającymi na australijskie letnie wybrzeże. Trudno jest znaleźć dobre i niedrogie pomieszczenie i podczas różnych wydarzeń takich jak:

 • Australian Open;
 • Wyścigi Formuły 1;
 • skacze na Melbourne Cup itp.

Jeden z najbardziej znanych hoteli w Olsen, który ma ponad 200 pokoi. Znajduje się na skrzyżowaniu ulic Chapel i Turek. Koszt pokoju dwuosobowego to ponad 200 dolarów.

Istnieje wiele innych hoteli i hoteli. Dla fanów podróży budżetowych hostele są odpowiednie - są również dość liczne i mają różne kategorie cenowe. Średnio - od 25 dolarów australijskich za miejsce, ale ze śniadaniem.

Możliwe jest również wynajęcie apartamentu - taka przyjemność będzie kosztować w wysokości 70 dolarów australijskich dziennie.

Gdzie zjeść?

Wiesz co w Melbourne, Australii są atrakcje, ale nie wiesz, gdzie zjeść? Teraz poprawimy tę lukę. Tutaj jest masa placówek gastronomicznych - od prostych kawiarni po eleganckie, elitarne restauracje. Ale mniej niż 15 dolarów australijskich, nie można normalnie jeść, nawet w zwykłym fast foodzie.

W dobrych restauracjach średni czek wynosi od 100 do 130 dolarów australijskich. Wśród takich zakładów wymienić zasługują:

 • Attica;
 • Meat and Wine Co;
 • James Squire i inni.

Oni służą tradycyjna kuchnia australijska , a to jest danie z kangurami, rybami itp. W mieście jest wiele innych restauracji - włoska, chińska, francuska, a nawet rosyjska. Wynika to z dużej liczby emigrantów z całego świata.

Osobliwym kulinarnym symbolem Melbourne jest tramwaj Normanby Road - restauracja na kółkach. Podczas posiłku turyści podziwiają piękno centralnej części miasta.

Кафе МельбурнаУличные кафе Мельбурна

Klimat

Miasto Melbourne wstrząśnie nieprzygotowanym turystom z częstymi zmianami pogody, co jest spowodowane wpływem morza. Przez cały rok panuje pozytywna temperatura, ale najzimniejsze miesiące to lipiec-sierpień, a najcieplejsze to styczeń i luty.

Tak więc w australijskiej zimie (czyli od lipca do sierpnia) pręty termometru są zrównoważone na + 10 ... +12 stopni. Ale w styczniu zaczyna się prawdziwe lato. Średnio temperatura wynosi +23 stopnie, ale są dni, w których termometr dosłownie znika z skali, pewnie pędzi do znaku +40 stopni. Należy pamiętać, że klimat Melbourne wyraźnie oddziela jeden sezon od drugiego.

Populacja Melbourne

Populacja Melbourne w 2013 roku to ponad 4 miliony osób. Miasto jest międzynarodowe - przedstawiciele ponad dwustu krajów znaleźli w nim stałe miejsce zamieszkania! Najbardziej znaną społecznością jest Azjatka, pochodząca z Wietnamu, Indii i Sri Lanki.

Spośród Europejczyków, przede wszystkim Anglików i Irlandczyków, ale po drugiej wojnie światowej zostali znacznie osłabieni przez Turków, Włochów, Greków i Cypryjczyków.

Mieszkańcy Melbourne wyznają wiele religii. Przede wszystkim tutaj katolicy - około 27%, prawie tyle samo ateistów, ponad 10% anglikanów, 5,5% prawosławnych. Są buddyści, muzułmanie i Żydzi.

Transport publiczny

System transportu miejskiego jest dość rozwinięty. Aby zaoszczędzić pieniądze, zaleca się zakupienie specjalnego biletu Myki, który pozwala na odwiedzenie autobusu w metrze w Melbourne. Koszt karty to 6 dolarów australijskich, ale koszt podróży jest inny:

 • dwugodzinna "łyżwa" kosztuje 3,5 dolara australijskiego;
 • codzienna podróż - w 7 dolarach australijskich;
 • tydzień - w 36 dolarach australijskich.

Podczas wsiadania do pojazdu konieczne jest zeskanowanie mapy. Jeśli tego nie zrobisz, pozbądź się zwrotów "Przepraszam!" Lub "Zapomniałem!" Nie działa - musisz zapłacić grzywnę w wysokości 180 dolarów australijskich.

Plaże

Jadąc do Melbourne na wakacje, pamiętaj o odwiedzaniu plaż. Jest tu wiele i na każdy gust. Wszystkie są dobrze wyposażone i nadają się do wygodnego kąpieli i aktywnego spędzania czasu. Warto wspomnieć o następujących plażach Melbourne: Jehosaphat Creek, Plenty River, Blackburn Lake, Woori Yallock Creek, Lake Carramar i wiele innych.

Jak się tam dostać?

Z Rosji - tylko samolotem. Melbourne Airport, który przyjmuje loty międzynarodowe, nie jest jednym - są trzy:

 1. Tullamarine.
 2. Avalon.
 3. Essendon.

Pierwszy uważany jest za główny. Czas lotu będzie dłuższy niż 24 godziny z obowiązkowym transferem na jednym z azjatyckich lotnisk.

Z lotniska w Melbourne w Australii najłatwiej dostać się do miasta czerwonym autobusem. Opłata za przejazd wynosi 17 dolarów australijskich, a jeśli kupisz ją natychmiast i w przeciwnym kierunku, będzie Cię to kosztować 26 USD. Jest taki bilet na trzy miesiące, jak widać, oszczędności są znaczące, szczególnie jeśli nie jesz sam.

Ночной МельбурнКоролевский выставочный центрУниверситет Мельбурна
Мельбурн ПаркОтели МельбурнаНаселение Мельбурна
ПляжиАэропорт Australian Open в Мельбурне