W Australia w stanie Nowej Południowej Walii nad brzegiem Morza Tasmańskiego znajduje się miasto Gosford (Gosford). Osada nie jest daleko Sydney i jest jego towarzyszem, ponieważ szybki wzrost populacji w metropolii doprowadził do kryzysu mieszkaniowego. Ogólnie Gosford jest czwartym miastem w stanie według populacji, które zamieszkuje 166626 osób. Jego powierzchnia wynosi 940 kilometrów kwadratowych. Zanim Europa dowiedziała się o kraju, mieszkały tu tylko dwie grupy Aborygeni: Darkingung i Curringai. Aż do połowy XIX wieku nikt nie żył na tych ziemiach z powodu niekorzystnych warunków dla rozwoju rolnictwa. Opowiedz o mieście więcej.

Informacje ogólne

Gosford w Australii został założony w 1823 roku, aw 1825 roku mieszkało w nim tylko 100 osób, a połowa z nich była skazana. W 1885 r. Miasto otrzymało oficjalny status miasta. Po 2 latach otwarto tu linię kolejową, która łączyła osadę z Sydney.

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, miasto ma klimat subtropikalny oceaniczny. Najcieplejszy czas trwa od października do kwietnia. Maksymalna temperatura w tym okresie sięga 27 stopni Celsjusza, a minimum - 23 stopni. Okres od maja do września w Gosford jest uważany za zimny. Maksymalna temperatura wynosi 20 stopni, a minimum - 17 stopni Celsjusza. Największe opady występują w marcu, styczniu i czerwcu, a najmniejsze - w lipcu i wrześniu.

Miasto ma kilka malowniczych plaż, ale najpopularniejszym jest Macmasters. Jest to idealne miejsce na pobyt. Terytorium wyposażone jest w prysznice, toalety, miejsca do przebierania się, punkt ratunkowy, stację pomocy medycznej i wynajem sprzętu plażowego (materace, leżaki, parasole). Są kawiarnie i małe bary z przekąskami.

Пляж
Zabytki

Najbardziej popularnym i niesamowitym miejscem w mieście jest Australian Reptile Park (Reptile Park). Jest znany ze zbierania pająków i węży. Każdego ranka około godziny 10 rano można zaobserwować, w jaki sposób trucizna pochodzi z zabójczych pająków. Również na terenie instytucji biegają strusie i kangury, diabły tasmańskie i koale, muchy kakadu i czołganie się po gigantycznych żółwiach. Każdy może dotykać, karmić i robić zdjęcia. Co godzinę pracownicy parku pokazują i rozmawiają o niektórych zwierzętach, karmią krokodyle, pokazują gady lub organizują cały pokaz. Nie mniej popularne wśród turystów jest Muzeum Sztuki (Galeria Regionalna Gosford). Tutaj często odbywają się wystawy, wokół których rośnie japoński ogród, a także sklepy z pamiątkami.

Miłośników sportu zachęcamy do odwiedzenia klubu golfowego i stadionu. Tutaj będziesz się dobrze bawić oglądając kogoś grającego lub uczestniczącego we własnym gronie. Możesz także udać się do wodospadów Somersby Falls Picnic Grounds, które są szczególnie piękne i malownicze.

Dla dzieci w mieście znajduje się centrum rozrywki Monkey Mania, w którym będzie interesujące nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Ci, którzy szukają romansu lub chcą wyruszyć w rejs, w Gosford będą mieli kilka dni na wyprawy morskie - Rejsy statkiem. W tym czasie staniesz się członkiem małej przygody, zobaczysz stada delfinów, dostarczane na małe wyspy, opowiadane przez lokalne legendy i opowiadania.

Gosford Regional GalleryВход в Парк Рептилий

Gdzie się osiedlić w Gosford w Australii?

Miasto Gosford jest ośrodkiem wypoczynkowym, więc wybór hoteli jest duży. Są tylko 2 hotele oceniane na 5 gwiazdek, ale hotele czterogwiazdkowe również nie są gorsze od nich pod względem komfortu. Najpopularniejsze z nich to:

  1. Waterview Gosford Motor Inn to hotel w centrum miasta. Istnieje duże i małe baseny, nowoczesne pokoje są wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia, 45 minut darmowego internetu są świadczone.
  2. Gosford Palms Motor Inn - hotel ma 18 pokoi, są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Basen jest czynny w sezonie zimowym, w zimie jest podgrzewany. Goście mogą korzystać z grilla, internetu, pralni.
  3. Willows to luksusowy hotel z apartamentami. Personel mówi po niemiecku i angielsku, istnieje serwis prasowy. W hotelu znajduje się sala konferencyjna, basen, taras słoneczny i ogród.
  4. Wombats Bed & Breakfast to nowoczesny hotel, na zasadzie "śniadanie i łóżko". Jest tylko 6 pokoi, pełna gama usług i wszystkie niezbędne urządzenia.
The WillowsWaterview Gosford Motor Inn
Gdzie zjeść?

W mieście Gosford znajduje się ogromny wybór miejsc, w których można dobrze i smacznie zjeść. Tutaj są pizzerie, puby, kawiarnie i luksusowe restauracje. Najpopularniejsze z nich to:

  1. Tommy's to mała kawiarnia, która serwuje tradycyjne dania kuchni australijskiej, a także serwuje dania bezglutenowe.
  2. ReviveR to gastropub, tu jest doskonała winiarnia i serwują dania Creole i Cajun.
  3. Fahrenheit Cafe to doskonała kawiarnia, która serwuje dania bezglutenowe i przygotowuje lokalne dania kuchni australijskiej.
  4. Byblos Restaurant & Bar to elegancka restauracja, która serwuje dania kuchni libańskiej, śródziemnomorskiej i bliskowschodniej.
Byblos Restaurant & BarTommy's
Jak się tam dostać?

Z Sydney do Gosford najłatwiej dostać się pociągiem lub samochodem. Generalnie, kiedy w 1930 roku zbudowano autostradę Pacific, wszystkie problemy związane z transportem zostały szybko rozwiązane.