W południowo-wschodniej części stanu Queensland w Australia Znajduje się miasto Gold Coast. Jest to ulubiony kurort dla rdzennej ludności i wielu obcokrajowców ze względu na ogromną liczbę wspaniałych plaż i parków rozrywki.

Trochę historii Złotego Wybrzeża

Początkowo terytorium współczesnego Złotego Wybrzeża zamieszkiwały plemiona rdzennych yugambów. W 1770 r. Po raz pierwszy odwiedzili kontynent europejski kierowany przez kapitana Jamesa Cooka. Wydarzenie to było naznaczone przesiedleniem Europejczyków w nowej, niezamieszkanej krainie. Kolejnym ważnym etapem rozwoju miasta była budowa domu wakacyjnego, który w 1885 roku został zrealizowany przez gubernatora stanu Anthony Musgrave, tym samym dając życie turystyce w tych miejscach. W 1889 roku region uzyskał kolej, która doprowadziła do gwałtownego wzrostu liczby mieszkańców miasta. Dawn Gold Coast jako centrum turystyki w Australii przyjechało w 1925 roku, kiedy otwarto nadmorską drogę, łączącą miasto z bardziej rozwiniętymi Brisbane i Southport. W 1935 roku znaczna część wybrzeża w pobliżu Złotego Wybrzeża została zbudowana z hoteli i hoteli, turyści zaczęli przyjeżdżać do miasta nie tylko z Australii, ale także z innych państw.

Klimat i pogoda w Gold Coast

Bliskość Morza Koralowego wpłynęła na klimat Gold Coast, który jest subtropikalny: gorące lato z dużą ilością opadów i łagodnymi ciepłymi zimami. Najwyższe temperatury zanotowano w styczniu i lutym, kiedy termometry odnotowały znak + 32 ° C, z częstymi opadami deszczu w połączeniu z burzami i burzami. Jest najfajniejsza w Gold Coast w czerwcu i lipcu, kiedy temperatura otoczenia nie przekracza + 15 ° C. A w sierpniu następuje ostry skok. Opady są rzadkie w tej chwili. Możesz odwiedzić miasto o każdej porze roku, najważniejsze jest ustalenie celu wizyty.

Gold Coast Atrakcje

Głównymi atrakcjami miasta Gold Coast w Australii są różne parki rozrywki. Opowiemy o najbardziej niezwykłych i interesujących.

Oceanarium "Sea World" , otwarty w 1971 roku, oferuje zwiedzającym badania morskiego świata planety, a także wiele atrakcji i rozrywki z wykorzystaniem pirotechniki, złudzeń optycznych, doskonałej pracy kaskaderów i animatorów. Jeśli chcesz, możesz odwiedzić park wodny, wyposażony w basen i zjeżdżalnie wielopoziomowe.

Океанариум «Морской мир»

Park rozrywki Dream World jest najlepszy na kontynencie i jest dumny z przejażdżek, najlepszych kolejek górskich, zjeżdżalni wodnych i ogromnego diabelskiego młyna, z którego roztacza się widok na Gold Coast i najbliższe otoczenie. Turyści mogą spacerować po lesie eukaliptusowym, karmić i pieścić jego mieszkańców: koale i kangury. Ponadto istnieje możliwość wybrania się na wycieczkę łodzią, spaceru wzdłuż starej kolejki linowej, przejazdu koleją, wybudowanego w XIX wieku. Miłośnicy sportów ekstremalnych docenią moto-trampolinę o długości 605 metrów i atrakcję Tower of Terror, oferującą możliwość skakania z wysokości 40-piętrowego budynku.

Парк развлечений «Мир грез»Один из аттракционов парка «Мир грез»

Park rozrywki "World of Movies Warner Brothers" przypomina fabrykę, która zajmuje się produkcją produktów filmowych. Odwiedzający są zaangażowani w proces robienia zdjęć, stają się uczestnikami ulicznych występów wykorzystując rozpoznawalne postacie z kreskówek, poznają tajniki pracy reżyserskiej. Ponadto w parku znajdują się atrakcje: gokarty, trampoliny, roller coaster.

Парк развлечений «Мир Кино Уорнер Бразерс»

Park wodny "Wet`n Wild Water World" oferuje odwiedzającym wszelkiego rodzaju rozrywkę na wodzie. W parku znajduje się 15 zjeżdżalni wodnych, 4 baseny, przejażdżki tematyczne, które mogą zaimponować każdemu.

Аквапарк Wet`n Wild Water World

W pobliżu znajduje się Gold Coast Park Narodowy Lamington , którego główna cecha jest uważana za unikalną przyrodę, rzadkie i zagrożone rośliny i zwierzęta.

Rozrywka i rekreacja

Być może najbardziej ulubionym świętem w Gold Coast jest plaża. Wybrzeże miasta jest usiane wspaniałymi terenami rekreacyjnymi z białym piaskiem i czystą wodą. Najbardziej znane plaże to Main Beach, Surfers Paradise, Broad Beach. Hotele elitarne, zachwycające centra handlowe, kasyno i wszystko, co niezbędne do niezapomnianych wakacji, powstaje na sąsiadującym z nimi terenie.

Пляж Серферс-Парадайз

Zajęcia rekreacyjne w Gold Coast są reprezentowane przez surfing, windsurfing, skoki na linie, paralotniarstwo i narty wodne. Są pola golfowe. Najbardziej popularną jest Sanctuary Cove.

Поле для гольфа Sanctuary Cove

Jeśli chodzi o wycieczki, warto odwiedzić wiele ciekawych miejsc w mieście i poza nim, na przykład:

  • Park-plantacja "Big Pineapple", gdzie rosną tropikalne owoce;
  • Wyspa Fraser - światowe dziedzictwo UNESCO;
  • miasto Brisbane Zachowały się pierwsze kościoły Australii, tropikalne ogrody, ogromne parki.
Город БрисбенОстров Фрэйзер

Nocne życie Złotego Wybrzeża różni się jasnością i różnorodnością. Jako miejscowość turystyczna w Australii, miasto jest usiane klubami nocnymi, barami i dyskotekami na świeżym powietrzu, dlatego też Złote Wybrzeże szczególnie przyciąga młodych ludzi.

Zakwaterowanie w mieście

Zakwaterowanie na Złotym Wybrzeżu będzie wygodne, a poszukiwanie odpowiednich mieszkań nie potrwa długo, ponieważ w mieście powstało ponad 400 hoteli, hoteli, willi, apartamentów i pensjonatów. Najlepsze hotele w Gold Coast to Sheraton Mirage i Palazzo Versace, oferujące szeroki wachlarz usług, wyróżniające się luksusem i elegancją we wszystkim. Goście, którzy chcą prywatności i bezpieczeństwa swojego budżetu, mogą wybrać mniej znane hotele.

Отель Palazzo Versace - один из лучших в Голд-Косте

Kuchnia Gold Coast

Gold Coast to po prostu mnóstwo restauracji i kawiarni, gdzie można zjeść szybką przekąskę lub spędzić cały wieczór, ciesząc się przyjemną atmosferą i wykwintnymi daniami. Najbardziej popularna jest restauracja i bar Verve Restaurant, restauracja Sage Cafe, East Restaurant & Lounge Bar.

Obiekty gastronomiczne w mieście oferują kuchnię europejską i narodowe dania australijskie które są przygotowane z owoców morza lub mięsa, z dużą ilością warzyw i wszelkiego rodzaju warzyw. Rdzenni mieszkańcy wolą jeść smażone ryby, placki mięsne i kury Melbourne.

Ulubionym napojem mieszkańców Gold Coast jest zwykła woda pitna, ale przy specjalnych okazjach chętnie piją lokalne piwo i wina, które niewiele różnią się od słynnych win hiszpańskich i francuskich.

Кухня Голд-КостаВ одном из ресторанов города

Transport w mieście

Najbardziej dogodny rodzaj transportu w Gold Coast jest uważany za samochód. Władze miejskie przeznaczają imponujące kwoty na aranżację dróg w mieście, więc jazda samochodem będzie wygodna, szybka i bezpieczna. Na Złotym Wybrzeżu są autostrady, za które trzeba zapłacić.

Transport publiczny jest mniej popularny, ale mimo to usługa autobusowa obejmuje i łączy wszystkie części miasta, podczas gdy opłata jest symboliczna i wynosi 2 dolary australijskie za podróż. Transport miejski porusza się po drogach do 22 godzin czasu lokalnego.

Innym sposobem podróżowania przez Gold Coast są promy, które przewożą pasażerów z przybrzeżnych obszarów miasta, co jest bardzo wygodne. Promy pływają co 30 minut, opłata nie przekracza 3 australijskich dolarów.

Общественный транспорт Голд-Коста

Jak dostać się na Gold Coast?

Ścieżka do Złotego Wybrzeża może być wybrukowana na dwa sposoby. Po pierwsze, pomoc w uzyskaniu odpowiedniego miejsca. międzynarodowe lotnisko położone w Brisbane . Po przybyciu musisz pokonać kolejne 80 kilometrów oddzielające Gold Coast i Brisbane. Po drugie, w pobliżu Złotego Wybrzeża w mieście Coolangatta znajduje się lokalne lotnisko, z którego droga nie zajmie więcej niż 20 minut. Jedyne wady lotniska w Coolangatta to mały ruch pasażerski i ograniczone trasy, które są akceptowane tylko z większych miast (Sydney, Brisbane, Melbourne, Cairns).

Zakupy

Najbardziej atrakcyjnym pod względem zakupów jest Hastings Street. Na nim są liczne butiki, centra handlowe, sklepy z pamiątkami, oferujące wszelkiego rodzaju towary od drogiej biżuterii po grosze. Większość turystów przyjeżdżających do Gold Coast kupuje pamiątki: bumerangi, wyroby ceramiczne, wełna owcza, biżuteria złota są bardzo poszukiwane.

Сувенирная лавка в городе Голд-Кост

Bezpieczeństwo

Gold Coast, podobnie jak inne miasta w Australii, jest uważane za bezpieczne dla wczasowiczów. Rzadko odnotowuje się poważne wykroczenia, tak więc, zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa osobistego, jest całkiem możliwe, aby nie przyciemnić reszty, marnując czas na poszukiwanie przestępców, którzy wkroczyli na wasze życie i oszczędności.