W Australii Victoria ma kilka dużych i gęsto zaludnionych miast. Jednym z nich jest Geelong. Jest to społeczność portowa położona nad brzegiem zatoki Corio. To jest 75 kilometrów od Melbourne . Od północy miasto jest ograniczone równinami Lary, a od południa jest otoczone wzgórzami Vorne Stawów.

Ogólne informacje na temat Geelong

Geelong w Australii został założony w 1836 roku, jego powierzchnia to 918,79 kilometrów kwadratowych. Populacja wynosi 184 182 mieszkańców, a według statystyk 200 mil kwadratowych na kilometr kwadratowy. Miasto otrzymało swoją nazwę w 1837 od gubernatora Richarda Burke (Richard Burke), który nazwał to miejsce "ji-ling", co oznacza "klify". W 1840 roku otworzono tutaj Pocztę.

W 1850 r. Podczas "gorączki złota" nastąpił gwałtowny wzrost konstrukcji. Miasto zbudowało port, który stał się główną drogą do złotego regionu Ballart. W późniejszym okresie w Geelong powstały największe w kraju ośrodki przemysłowe do produkcji wełny, celulozy i papierni oraz kolejek linowych. Nawiasem mówiąc, w 1859 roku w tych częściach, Tom Austin, 24 dzikie króliki zostały wypuszczone, aby mogły zostać polowane. Jednak ze względu na ciepły klimat i idealne warunki, w ciągu 10 lat liczba tych zwierząt wzrosła kilka milionów razy. Fakt ten pokazuje najszybszy i największy rozprzestrzenianie się ssaków w przyrodzie.

Obecnie najbardziej obiecującym sektorem gospodarczym w mieście jest turystyka. Każdego roku przybywa tu około 3 milionów osób, które przyciągają atrakcje Geolong, wydarzenia kulturalne, łagodny klimat, czyste morze, rozwinięta infrastruktura.

Plaże Geelong

Najbardziej popularnym miejscem na wakacje jest East Beach, który został wyposażony w 1939 roku i stale się poprawia. Tutaj krystalicznie czysta woda, biały piasek, są place zabaw, miejsca do uprawiania sportu, a nawet basen.

Plaża jest dużym ogrodem z parkingiem i ogrodzona od rekinów do pływania i nurkowania. Lokalne kawiarnie oferują obiady na świeżym powietrzu. Administracja miasta często organizuje tutaj różnego rodzaju programy rozrywkowe.

Вид на пляжБереговая линия Джилонга
Zabytki

Miasto ma wiele muzeów. Jednym z najbardziej popularnych jest Muzeum Ford Automobile Plant , w którym odwiedzający zostaną zapoznani z historią rozwoju struktury maszyn w Australii. W National Weool Museum opowiedzieć ciekawe fakty z historii przemysłu, które odegrały ważną rolę w rozwoju Geelong. Ci, którzy kochają malarstwo i niezwykłe rzeźby, powinni odwiedzić Galerię Sztuki lub Centrum Sztuk Performatywnych.

Istnieje kilka parków narodowych i rezerwatów wokół Geelong, gdzie można zapoznać się z wyjątkową naturą południowej części kontynentu.

Corocznie w mieście odbywa się ogromna liczba festiwali i wystaw, na przykład Królewska Wystawa Rolnicza została po raz pierwszy otwarta w 1855 roku. Popularne wydarzenia publiczne to także: Dzień Rodziny, Festiwal Dziedzictwa Geelong, Festiwal Pako i Gala Parade.

Wizytówką miasta są filary-figurki, które nazywane są słupkami Baywalk. Projekt powstał w 1999 roku, a jego realizacja trwała kilka lat. Każdy pasek przedstawia osobną figurę prawdziwej osoby odnoszącej się do historii miasta. Można je znaleźć wzdłuż zachodnich i wschodnich plaż (plaże Zachodnie i Wschodnie) między Limeburners i Rippleside Point. Liczba kolumn dawno przekroczyła 100. Zostały one namalowane przez miejscowego artystę Jana Mitchella.

НабережнаяВизитная карточка города
Gdzie mieszkać?

W mieście ogromny wybór hoteli i hoteli, które są zaprojektowane na każdy gust i torebkę. Najpopularniejsze instytucje to:

  1. Vue Apartments & Day Spa to luksusowy hotel nad zatoką. W salonie spa można poddać się zabiegom kosmetycznym i masażom. W pokojach znajduje się aneks kuchenny, AGD, telefon, internet.
  2. BEST WESTERN Geelong Motor Inn & Serviced Apartments to czterogwiazdkowy hotel z 28 pokojami. Jest salon spa, kryty basen z podgrzewaną wodą, sala konferencyjna, pralnia, pralnia chemiczna. Dźwiękoszczelne pokoje wyposażone są w ogrzewanie, klimatyzację, żelazko i wannę z hydromasażem.
  3. Quality Hotel Bayside Geelong to 4-gwiazdkowy hotel. Do dyspozycji Gości jest sauna, centrum biznesowe, sprzęt do grillowania, basen z podgrzewaną wodą i stacja dokująca do iPoda. Personel posługuje się językiem niemieckim, angielskim i indonezyjskim. Restauracja z widokiem na zatokę przygotowuje śniadania i kolacje, oferuje menu dla dzieci i dietetyczne.
  4. Comfort Inn Eastern Sands City Centre Geelong - hotel na brzegu zatoki. Na miejscu znajduje się restauracja specjalizująca się w owocach morza i stekach oraz bar z bogatą kartą win. Personel posługuje się trzema językami: arabskim, niemieckim i angielskim.

Najbardziej finansowane z budżetu instytucje w Geelong, które uzyskały najwyższą ocenę wśród odwiedzających, to: Riverglen Holiday Park, Restawhyl Apartment, Bay City (Geelong) Motel. Są to mieszkania lub hostele, w których oferowana jest usługa "bed-breakfast".

Vue Apartments & Day SpaQuality Hotel Bayside Geelong
Gdzie zjeść?

Geelong ma ogromną liczbę kawiarni, restauracji, pubów i fast foodów, większość z nich znajduje się wzdłuż plaż na wybrzeżu. Specjalizują się głównie w owocach morza i oferują dania z całego świata: chińskiego, japońskiego, hiszpańskiego, indyjskiego, tajskiego, amerykańskiego, włoskiego itd. Najpopularniejszymi instytucjami w mieście są:

  1. Bistrot St Jean to francuska restauracja, w której przygotowywane są dania europejskie i bezglutenowe.
  2. Pakington Pantry to kawiarnia, która serwuje tradycyjne dania kuchni australijskiej.
  3. Eastern Spice to azjatycka restauracja specjalizująca się w kuchni indyjskiej.
  4. Restauracja Oakdene Vineyards - Europejska i Dania australijskie .
  5. La Vista Authentic Italian Restaurant & Cafe - elegancka restauracja z włoską kuchnią.
В кафеФастфуд
Jak się tam dostać?

W Geelong znajduje się lotnisko, dworzec kolejowy i port, a także różne autostrady. Dlatego dotarcie do miasta nie będzie bardzo trudne.