W Australia Na północy Tasmanii znajduje się jedno z regionalnych centrów kraju - miasto Devonport (Devonport). Znajduje się w ujściowym ujściu rzeki Mersey, która wpada do Cieśniny Bass. W 1851 roku powstały tutaj pierwsze osady. Po znalezieniu złóż węgla w tych miejscach liczba osób gwałtownie wzrosła.

Ogólne informacje o mieście

W 1850 r. Na dwóch brzegach rzeki powstały 2 małe osady - Torquay i Formby. W 1890 roku postanowiono przeprowadzić ankietę, w wyniku której miasta te połączyły się i stały się znane jako Devonport. Populacja wynosi 22 770 osób, z czego kobiety - 52,5%, a mężczyźni - 47,5%. Miejscowi ludzie zajmują się rolnictwem, te ziemie są często nazywane australijskim rynkiem. Tu sadzą i przetwarzają warzywa i owoce, a także uprawiają maki. Ten, nawiasem mówiąc, jest wizytówką regionu.

Australia ma morski klimat w Devonport. Najcieplejszy okres to od listopada do marca (średnia temperatura to 21 stopni Celsjusza), a najzimniejsza od maja do września (średnia temperatura to 8 stopni Celsjusza). Największe opady pojawiają się w lipcu, sierpniu i maju, a najmniej w lutym i styczniu.

Природа Девонпорта

Devonport Atrakcje w Tasmanii

Jednym z symboli miasta jest latarnia morska Mersey Bluff, zbudowana w 1889 roku. Wokół niego jest ogromna liczba dzikich zajączek, dla których jest ciekawie patrzeć. Również tutaj można podziwiać zachód słońca.

W Devonport znajduje się Maritime Museum of Bass Strait Maritime Center, gdzie znajdują się stoiska informacyjne i eksponaty poświęcone cieśninie Bassa, statkom, ważnym wydarzeniom i znanym imionom. Również w mieście znajduje się muzeum kolejnictwa Don River Railway, które prezentuje ogromny zbiór lokomotyw pasażerskich i pojazdów parowych z całej Tasmanii. Przy okazji, wzdłuż rzeki Don można nadal znaleźć stare pociągi. Ci, którzy chcą zapoznać się z przyrodą regionu, powinni udać się do ogrodu botanicznego Arboretum Tasmańskiego. Oto obszerna kolekcja kwiatów i drzew, które są wybierane przez różne ptaki i małe zwierzęta.

Ogólnie rzecz biorąc, miasto ma sporo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Dlatego, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, dokąd się udać, zalecamy odwiedzenie Centrum Informacji Turystycznej Devonport Visitor Centre. Goście otrzymają niezbędne i kompletne informacje, otrzymają mapy i broszury, a także zaoferuje zorganizowaną wycieczkę.

Ботанический садМаяк
Исторический музейЖелезнодорожный музей
Gdzie mieszkać?

W Devonport w Australii jest duży wybór hoteli i zajazdów. Są hostele, apartamenty i luksusowe hotele. Najpopularniejsze instytucje to:

  1. Edgewater Hotel to nowoczesny hotel położony nad brzegiem rzeki Mersey. Pokoje wyposażone są w niezbędne akcesoria do kawy i herbaty, a także telewizję kablową i płatne łącze internetowe. Kawiarnia serwuje śniadania i kolacje składające się z dań tasmańskich.
  2. Argosy Motor Inn to trzygwiazdkowy hotel w centrum miasta. Do dyspozycji Gości jest pralnia, kryty plac zabaw oraz transfer. W pokojach znajdują się telewizory z kanałami telewizji satelitarnej, kocami elektrycznymi i innymi akcesoriami. Restauracja serwuje owoce morza, steki i sznycle mięsne.
  3. Sunrise Devonport - hotel zapewnia usługi dla osób niepełnosprawnych. Personel posługuje się 5 językami. W ogrzewanych pokojach znajduje się minibar, toster, Internet i telewizor.
  4. Quality Hotel Gateway Inn Devonport to czterogwiazdkowy hotel, który oferuje spa, wanny z hydromasażem, centrum biznesowe i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Również w hotelu są 2 restauracje: piwo i zwykły, gdzie przygotowywane są tradycyjne dania kuchni australijskiej.

Z tanich hoteli, które zapewniają nocleg i śniadanie, możemy polecić następujące miejsca: The Alexander Hotel, Formby Hotel i Abel Tasman Cabins Devonport.

Quality Hotel Gateway Inn DevonportSunrise Devonport
Gdzie zjeść?

W Devonport na Tasmanii nie ma problemów z kafejkami i restauracjami. Jest ich ogromna liczba, w której odwiedzający będą mogli oferować szeroki wybór potraw z różnych krajów świata. Najpopularniejszymi instytucjami w mieście są:

  • Laneway - specjalizuje się w daniach bezglutenowych i australijskich;
  • Molly Malones to pub serwujący dania kuchni irlandzkiej i Kuchnia australijska ;
  • Restauracja Mrs Jones - nowoczesna restauracja specjalizująca się w lokalnej tradycyjnej kuchni;
  • Valentino's Devonport - mała kawiarnia, która serwuje włoską pizzę i dania australijskie;
  • The Rectory to kawiarnia, w której można spróbować lokalnej pizzy i innych potraw australijskich.
LanewayАвстралийское блюдо

Zakupy w Devonport

Jednym z najbardziej popularnych sklepów w mieście jest Antique Emporium. Tutaj sprzedają antyki i nowe rzeczy: zabawki, naczynia, ozdoby, obrazy. Wybór towarów jest dość obszerny, więc odwiedzając instytucję, należy poświęcić dużo czasu W Devonport znajduje się również wiele sklepów z pamiątkami, sklepami spożywczymi i innymi.

Шопинг
Jak się tam dostać?

Devonport ma terminal dla 2 promów, zwany Duchem Tasmanii I i Duchem Tasmanii II. Łączą ląd stały z wyspą Tasmanii i płyną przez Cieśninę Bass. Czas podróży wynosi około 11 godzin. Miasto ma również lotnisko (lotnisko Devonport), które znajduje się 8 km od centrum miasta. Wszystkie linie lotnicze obsługują tylko loty regionalne.

W Devonport przechodzi autostrada Bass Highway (Bas Highway), która łączy miasto z innymi osiedlami wyspy. Możesz dostać się do Devonport autobusem, który jest obsługiwany przez takie firmy: Phoenix, Redline i Mersey Link.