Magnetic Island to wyspa w Cleveland Bay, która znajduje się na północnym wschodzie Australia . To miejsce można nazwać rajem, dlatego przyciąga tysiące turystów i mieszkańców.

Więcej o wyspie

Wyspa magnetyczna została odkryta przez słynnego odkrywcę Jamesa Cooka w 1770 roku. Żeglując wzdłuż wybrzeża Australii, naukowiec zepsuł kompas. Odniósł się do anomalii magnetycznych, więc wyspa została ustalona to imię. Wśród miejscowych, wyspa jest znana jako Maggie.

Powierzchnia Magnetic Island to 52 metry kwadratowe. km Jego terytorium podzielone jest na cztery wsie, w których żyje nieco ponad 2 tysiące mieszkańców. Ta wyspa, mimo niewielkiego obszaru, ma rozwiniętą infrastrukturę. Na jego terenie otwartych jest wiele hoteli i centrów turystycznych, które są w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby turystów.

Co zobaczyć?

Obiektami odwiedzanymi na Magnetic Island są:

 • Obszar Parku Narodowego o powierzchni 27 metrów kwadratowych. km, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO;
 • rezerwat ptaków, w którym żyją rzadkie gatunki ptaków, kangurów i koali;
 • aborygeńskie pochówki, które mają setki a nawet tysiące lat;
 • jaskinie i zatoczki, na ścianach których widać starożytne rzeźby skalne.

Przyjeżdżając na wyspę Magnetic, można wybrać się na spacer szlakami turystycznymi, opalać się na miejscowych wygodnych plażach lub pływać kajakiem i żeglować.

Национальный парк Магнитный островПернатое население Магнитного островаПрибрежные воды Магнитного острова
Пляж Пикник БэйПляж Флоренс БэйПляж Артур Бэй
Hotele

W celu zapewnienia komfortu turystom na wyspie Magnetic zbudowano wiele hoteli, moteli i ośrodków wypoczynkowych. W zależności od budżetu i czasu, jaki planujesz spędzić na wyspie, możesz zatrzymać się w następujących hotelach:

 • Wypoczynek na wyspie;
 • Arcadia Village;
 • Peppers Blue On Blue;
 • Żagle na podkowę;
 • Grand Mercure.

Wszystkie hotele Magnetic Island znajdują się w strefie przybrzeżnej, w odległości krótkiego spaceru od plaży. Niektóre hotele są wyposażone we wszystkie udogodnienia zapewniające komfortowy pobyt: bezpłatny parking, prywatny basen, siłownię, własną restaurację i spa.

Отель Sails On HorseshoeМотель Arcadia Village
Island LeisureОтель Peppers Blue On Blue Resort
Restauracje

Na Magnetic Island jest wiele restauracji na różnych poziomach. Tutaj możesz spróbować potraw przygotowanych przez tradycyjne australijskie przepisy . Niektóre lokale oferują dania kuchni azjatyckiej i śródziemnomorskiej. Planując lunch lub kolację, zarezerwuj stolik w jednej z następujących restauracji na wyspie Magnetic:

 • Gilligan's, który wyróżnia się niską średnią oceną i atmosferą podróży morskich;
 • Artystyczne wino do łazienek, które łączy galerię sztuki z restauracją;
 • Noodies On The Beach, która serwuje dania kuchni meksykańskiej i narodowej;
 • The Early Bird, który oferuje menu wykwintnych przysmaków, potraw wegetariańskich i dań z grilla;
 • Bar Marlin, w którym można skosztować potraw ze świeżych owoców morza.

Odpoczynek na wyspie magnetycznej jest stworzony dla turystów, którzy kochają australijską naturę, jej mieszkańców, historię i lokalną kuchnię. Tutaj znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do aktywnej i satysfakcjonującej rozrywki.

Ресторан Barefoot art food wineРесторан The Early Bird
Ресторан Gilligan'sРесторан Marlin
Jak się tam dostać?

Wyspa magnetyczna znajduje się około 8 km od wybrzeża Townsville . Możesz dostać się tutaj tylko łodzią lub promem. Z Townsville na wyspę 8 razy dziennie wysyłany promem, należący do firmy Fantasea Cruising Magnetic. Po drodze spędza 40 minut. Inna firma - Sealink Queensland wysyła prom 17 razy dziennie, a podróż trwa tylko 25 minut.