Cairns to ogromne miasto Australia które oczywiście kochają podróżnicy. Po odwiedzeniu tego cudownego miejsca można zapoznać się z ciekawymi tradycjami, rozluźnić się i zobaczyć na własne oczy prawdziwe cuda natury. Cudowne miasto Cairns w Australii jest uważane za jedno z najnowocześniejszych i należy do głównych ośrodków turystycznych. Można opalać się na plażach, wędrować w prawdziwym lesie deszczowym, nurkować, uczyć się historii lub po prostu dobrze się bawić w miejscowych miejscach. Cairns nie milknie przez minutę, ale uważa się, że jest to dość spokojne miasto, więc odwiedzają je zarówno duże firmy młodzieżowe, jak i rodziny z małymi dziećmi. Wycieczka do Cairns to wspaniała, niezapomniana przygoda. Przyjrzyjmy się temu miastu.

Pogoda i klimat

Cairns znajduje się w gorącym klimacie tropikalnym, często występują cyklony i istnieje długi okres niebezpiecznych monsunów. Tak więc, jak w cudownym mieście płyną dwie rzeki (Berron i Mulgrave), podczas cyklonów tropikalnych często występują powodzie i katastrofy. Okres od listopada do maja jest uważany za najbardziej niebezpieczny nie tylko dla turystów, ale także dla miejscowej ludności, ponieważ w tych miesiącach huragany szaleją i wylewają ulewne deszcze. Druga pora deszczowa w Cairns trwa od grudnia do kwietnia, ale stosunkowo cicho.

Najbardziej suchym i najbardziej komfortowym okresem na wakacje w Cairns jest od maja do listopada. Temperatura powietrza w tych miesiącach sięga + 19 ... + 25 stopni, rzadko opady spadają.

Rozrywka w mieście

Cairns to świetne miejsce dla tych, którzy chcą być blisko natury, miłośników sportów ekstremalnych, nurkowania i długich wędrówek. W pobliżu tego wspaniałego miasta znajdują się prawdziwe cuda natury, o których mówią na całym świecie. Jednym z nich jest Wielka Rafa Koralowa . Jego wielkość i malowniczość robią wielkie wrażenie, więc jest to obszar chroniony, a także idealne miejsce do nurkowania.

Sztuczna laguna i plaże są ulubionymi miejscami turystycznymi wszystkich gości. W mieście są zarówno cywilizowane, jak i dzikie plaże, które mają swoje zalety. Wśród nich najbardziej popularne były Ellis Beach i Trinti Beach.

Darinthree Rainforest to drugie wspaniałe miejsce Cairns, do którego chcą dotrzeć turyści i ekstremalni podróżnicy. Ogromny las tropikalny, w którym znajdują się rezerwaty, kolejki linowe i wodospady. Najbardziej znanym wodospadem jest Barrron, który imponuje siłą i wysokością.

W Cairns znajduje się kilka rezerwatów przyrody, w których warto odwiedzić całą rodzinę: Fitzroy Island, Russell River, Crater Lakes. Ulubionym miejscem dzieci w mieście jest ogromne zoo Cairns Tropical.

Большой барьерный рифДаринтри-Рейнфорест
Эллис БичИскусственная лагуна
Gdzie się zatrzymać?

W tak dużym i pięknym mieście Cairns znajduje się wiele opcji wygodnego i dochodowego zakwaterowania. Podczas podróży można zatrzymać się w elitarnych hotelach, domkach kempingowych lub bungalowach, mini hotelach lub hostelach. Większość gości woli pozostać w hotelach różnych kategorii. W Cairns znajdziesz najbardziej ekonomiczne opcje i drogie elity. Następujące hotele otrzymały większość pozytywnych opinii od turystów:

  • Apartamenty Vision 5 *;
  • Hilton Cairns 5 *;
  • The Laces Cairns Resort 4 *;
  • Double Tree by Hilton Cairns 4 *;
  • Cairns City Palms 3 *.
Vision ApartamentsНомер в The Laces Cairns ResortDouble Tree by Hilton Cairns
Restauracje i kawiarnie

Jeśli chcesz spróbować czegoś niezwykłego i smacznego, idź do Cairns, która słynie w całym kraju ze swojej niezwykłej kuchni. W lokalnych restauracjach znajdziesz dania. narodowy Kuchnia azjatycka i europejska. Będąc na wakacjach w Cairns, nie przegap okazji, by spróbować lokalnych odmian kawy uprawianej na płaskowyżu Atherton lub wódki opartej na tropikalnych owocach. Najbardziej luksusowe i elitarne restauracje w Cairns to:

  • Tamarind - nowoczesna restauracja kuchni narodowej;
  • Villa Romana Trattoria - restauracja serwująca dania kuchni włoskiej i australijskiej;
  • Coco's Restaurant - serwuje najsmaczniejsze dania z owoców morza;
  • Chińska restauracja Golden Boat - azjatycka restauracja;
  • Prawn Star - dania wegetariańskie i owoce morza serwowane są w tym obiekcie.

W wyżej wymienionych instytucjach obiad dla jednej osoby kosztuje co najmniej 450 USD. Oczywiście w dużym i dynamicznym Cairns można znaleźć piękne, przytulne lokale z niższymi cenami w menu.

Coco’s RestaurantБлюда в Golden Boat Chinese RestaurantVilla Romana Trattoria
Transport

Cairns jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych w kraju. Zaczyna się tam wiele ważnych autostrad, są stacje kolejowe, port morski, a duży międzynarodowy port lotniczy znajduje się w otoczeniu miejskim. W samym mieście możesz łatwo znaleźć każdy rodzaj transportu, z którym się przeprowadzisz. W Cairns działa dość imponująca liczba firm wynajmujących samochody, a autobusy dobrze jeżdżą. Ponadto, w mieście można łatwo znaleźć regularne dworce autobusowe, z których można przejść do każdego zakątka wspaniałej Australii.

Jak się tam dostać?

Cairns znajduje się w zachodniej części Queensland, w pobliżu Morza Koralowego na półwyspie Kep-York. W północnej części przedmieść Cairns działa międzynarodowe lotnisko. Jest to jeden z wiodących australijskich przewozów pasażerskich. Bierze na pokład samolotu z innych krajów i krajowych. Możesz łatwo dostać się do Cairns lecąc z Sydney nie spędzając dużo czasu w podróży.

Do Cairns można dojechać pociągiem lub autobusem. Kończy się ogromna linia kolejowa całego stanu, a także przebiega najważniejsza autostrada. Jeśli chcesz podróżować samochodem lub autobusem, a następnie przygotuj się na małe wypadki z powodu dużego natężenia ruchu, być może będziesz musiał stać w długich korkach.

Аэропорт КэрнсаПоезда в Кэрнсе