Australijskie Sydney jest jednym z najpiękniejszych i największych miast na świecie. Supernowoczesne wieżowce części biznesowej z powodzeniem łączą się w nim ze starymi parkami, budynkami i plażami popularnego kurortu. W mieście położonych jest wiele interesujących tras wycieczkowych.

Historia i nowoczesność

Sydney znajduje się w południowo-wschodniej części stanu Australia . Został założony w XVIII wieku przez nawigatora Arthura Philippe'a. Początkowo była to mała osada na brzegu malowniczego portu w Sydney, który jest częścią długiej zatoki Sydney Harbour. Stopniowo miasto zaczęło się denerwować wokół tej zatoki. Dzisiejsza Sydney obejmuje również terytorium Zatoki Botanicznej na Morzu Tasmańskim.

Nowoczesny Sydney - jeden z największych międzynarodowych miast świata. Imigranci z całego świata, przybywający do Australii na stały pobyt, zatrzymują się właśnie w Sydney. Oficjalnym językiem w Sydney jest angielski. Istnieje jednak wiele nieczystości, żargonów i wyrażeń, więc zrozumienie miejscowej ludności jest czasami bardzo trudne. Ponadto wielu Australijczyków jest przyzwyczajonych do skracania słów.

Вид на Сиднейскую бухту

Sydney na mapie i jej populacja

Dziś Sydney jest stolicą państwa o nazwie Nowa Południowa Walia. Miasto Sydney znajduje się na wybrzeżu Oceanu, w południowo-wschodniej części kraju. Dziś jest to największe miasto w kraju, choć nie jest administracyjną stolicą państwa, ale słusznie uznane za kulturalne, finansowe i biznesowe centrum Australii.

Sydney na mapie

Strefa czasowa Sydney + 10 godzin w stosunku do Greenwich. Kraj przyjął przejście na czas letni i zimowy. Lato kończy się w pierwszą niedzielę każdego roku - zegar jest tłumaczony dokładnie o 3 nad ranem na aktualnej pozycji rąk zegara. Czas zimowy kończy się w pierwszą niedzielę października każdego roku, a wskazówki zegara są przekazywane o 2 nad ranem zgodnie z aktualnym czasem w kraju.

Według danych z 2014 roku populacja Sydney sięga 4 milionów 800 tysięcy ludzi. W tym samym czasie, od 2006 roku, liczba ta wzrosła o 700 tysięcy osób. Populacja miasta Sydney jest międzynarodowa - najczęściej są to ludzie o pochodzeniu: angielskim, irlandzkim, szkockim, chińskim, włoskim i wietnamskim.

Oczywiście są też ludzie w Sydney, którzy nazywają siebie Australijczykami. Wśród wszystkich mieszkańców ponad 15 tysięcy mówi po rosyjsku.

Cидней с высотыНаселение Сиднея

Klimat i pogoda

Klimat Sydney wynika z położenia geograficznego - południowo-wschodnie wybrzeże kraju, z jednej strony jest przytulnym portem w Sydney, z zachodniej strony miasto jest pokryte przez Niebieskie Góry.

Góry i ocean przyczyniają się do szczególnego klimatu - na przykład pasma górskie pokrywają Sydney od gorących wiatrów wiejących z centralnej części kontynentu, a od oceanu okresowo wieje lekki, orzeźwiający wietrzyk, podnoszą się chmury deszczu.

Temperatura w Sydney zależy od pory roku. Przypomnijmy, że miesiące letnie przypadają w grudniu i lutym. Tak więc, w szczycie letnich miesięcy, średnia temperatura powietrza osiąga 26 stopni, choć często są dni, kiedy powietrze ogrzewa się do 30 stopni lub więcej.

Уголок природы в Сиднее Побережье возле Сиднея

Jesień i wiosna są ciepłe, przyjemne, a nie otumanione zimnymi dniami. Ale w zimie średnia temperatura waha się w granicach 8-10 stopni, co jest ekstremalnie zimne, sądząc po standardach australijskich. Oczywiście śnieg jest niezwykle rzadki. A nawet małe mrozy.

Najsilniejsze wiatry, burze, które niosą ze sobą ciężkie opady, zwykle nawiedzają australijską zimę, czyli od czerwca do sierpnia.

Sydney Atrakcje

W Sydney jest wiele atrakcji, które zdecydowanie warto odwiedzić, relaksując się w tym niesamowicie pięknym mieście. To, przede wszystkim, majestatyczne Opera w Sydney - rodzaj symbolu miasta i całego kraju. Od strony morza budynek Opery Sydney wygląda szczególnie imponująco: gotowy do lotu białymi skrzydlatymi łabędziami, świecącymi neonami w nocy.

Сиднейская опера

Kolejną interesującą atrakcją Sydney jest Bridge Harbour Bridge , zwany w ludziach "wieszak" - jeden z najbardziej imponujących mostów łukowych na świecie. Dzisiaj Harbour Bridge w Sydney w Australii jest również uważany za symbol nie tylko miasta, ale i kraju.

Харбор-Бридж

Najbardziej imponująca świątynia Sydney - Katedra Marii Panny , zbudowany w stylu rzymsko-katolickim. Są piękne ceremonie zaślubin, a podczas niedzielnej służby męski śpiewa chór męski.

Cобор Девы Марии

Wieża Sydney - największa konstrukcja całego kontynentu, jego wysokość to 305 metrów. Każdy może go odwiedzić, aby cieszyć się miastem z wysokości.

Сиднейская телебашня

Warto odwiedzić światowej sławy Sydney Aquarium Sydney bardzo przyciąga turystów dzięki tej strukturze. Oceanarium w Sydney zachwyci niewiarygodną liczbę mieszkańców podwodnego świata.

Królewski Ogród Botaniczny w Sydney Otwórz za darmo. Znajduje się w centrum miasta. Oprócz różnorodnej roślinności można podziwiać kolonię latających lisów.

Taronga w Sydney to największe zoo na świecie , znakowanie w 2016 roku stulecia założenia. Ponad dwa i pół tysiąca zwierząt jest tutaj.

ОкеанариумКоролевские ботанические садыЗоопарк Таронга

Co jeszcze można zobaczyć w Sydney?

Obszar Sydney jest obowiązkowy Darling Harbour - to rodzaj centrum turystycznego, w którym znajduje się wiele elitarnych butików, ciekawe sklepy, klimatyczne kawiarnie i inne miejsca na zakupy i spokojny odpoczynek, jedzenie.

Plaże Sydney - elegancka, czysta iw pełni przystosowana do wysokiej jakości rekreacyjnych terenów. Są również słusznie uważane za zabytki miasta.

Na przykład na uwagę zasługują wieżowce Sydney na George Street - więcej drapaczy chmur koncentruje się tutaj niż we wszystkich innych miastach kraju łącznie. Dlatego nie powinno dziwić, że wycieczki do Sydney w programie muszą koniecznie obejmować wizytę na tej ulicy.

Дарлинг ХарборПляжи СиднеяНебоскребы Сиднея

Gdzie się zatrzymać i zjeść?

Hotele w Sydney - różnorodne. Istnieją również eleganckie apartamenty i niedrogie hostele. Na przykład wybraliśmy kilka hoteli z dziennym kosztem pokoju:

 • Park Hyatt - 856 dolarów;
 • Hotel "Establishment" - 447 dolarów;
 • InterContinental Sydney - 335 dolarów;
 • Radisson Blu Plaza Hotel Sydney - 269 dolarów;
 • Hilton Sydney - 199 dolarów;
 • Abey Hotel - 101 USD;
 • The Woolbrokers at Darling Harbour - 82 dolarów.
Отель Сиднея

Jeśli chcesz przekąskę, przygotuj się na fakt, że baza lokalna kuchnia - owoce morza. W rzeczywistości każda restauracja serwuje ryby, kraby itp. Popularne są również potrawy mięsne przygotowane z kurczaków, krokodyli, kangurów i innych zwierząt. Mięso jest uzupełniane dodatkami warzywnymi. Popularne i różnorodne owoce, egzotyczne dla Europejczyków, ale znane Australijczykom.

Jeśli mówimy o konkretnych restauracjach i kawiarniach, to zasługuje na uwagę:

 • Aria - najdroższa restauracja na Macquarie Street;
 • Mohr Fish - najlepsza restauracja z daniami rybnymi, znajduje się obok stacji kolejowej;
 • Chinta Ria - orientalna restauracja w pobliżu Darling Park;
 • Restauracja Romance to dobra restauracja serwująca dania kuchni rosyjskiej na Cambridge Way.
Romance Restaurant Sydney

Kolacja kosztuje od 20 do 120 dolarów, w zależności od wybranej restauracji. Można również kupić w kawiarni - tutaj można zjeść pełny obiad za 15 USD, a przekąskę za jedyne 5 USD. Szczególnie konieczne jest przydzielenie następującej kawiarni:

Jak poruszać się po Sydney?

Transport publiczny z Sydney wiąże się z dużą liczbą opcji podróżowania po mieście.

Głównym rodzajem transportu publicznego są autobusy, numer trasy jest oznaczony trzycyfrowym numerem. Są też tramwaje.

Ale metro w Sydney nie zostało jeszcze zbudowane, chociaż istnieje odpowiedni projekt. Ale istnieje stosunkowo nowy, wyjątkowy środek transportu - autobusy metra. Jest to szczególny rodzaj czerwonych autobusów zatrzymujących się na przystankach z odpowiednią czerwoną literą M.

Taksówki w Sydney - dość drogie i wykorzystują je, biorąc pod uwagę rozwój infrastruktury transportowej, nie ma szczególnego sensu.

Aby zapłacić za podróż, lepiej kupić Opal Card - to rodzaj karty podróżnej, która działa na wszystkich rodzajach transportu. Koszt zależy od tego, kim dokładnie jest pasażer i od jakich dni zamierza on podróżować, a także od czasu zakupu karty.

Городской электропоезд в СиднееСиднейский аэропорт

Jak się tam dostać?

Jeśli jesteś zainteresowany wakacjami w Sydney, przygotuj się na długi lot. Dojazd do tego miasta nie jest łatwy, ponieważ jest dość usunięty. Nie obejdzie się bez przeszczepów. Najczęściej są one przeprowadzane na głównych lotniskach azjatyckich. Całkowity czas podróży wyniesie co najmniej 24-25 godzin, a nawet więcej - w zależności od wybranego przewoźnika i czasu spędzonego na transplantacji. To samo Sydney Airport zabiera samoloty z różnych krajów.