Małe regionalne miasteczko Mildura od dawna zasłużyło sobie na uznanie wśród turystów, ponieważ tutaj wszystkie warunki są tworzone zarówno dla aktywnego wypoczynku młodzieży, jak i dla spokojnego, rodzinnego wypoczynku.

Kilka faktów na temat miasta

Miasto Mildura (nazwa angielska - Mildura) znajduje się w australijskim stanie Victoria, nad brzegiem rzeki Murray, w pobliżu granicy ze stanem Nowej Południowej Walii. Najbliższe duże miasta - Melbourne (położony 550 km od Mildura) i Adelaide (400 km).

Miasto zostało założone w 1887 roku. Do chwili obecnej ma nieco ponad 30 tysięcy osób. Nazwa miasta jest tłumaczona jako "czerwony piasek". Tutaj winogrona i owoce cytrusowe są uprawiane w dużych ilościach, a produkcja wina jest bardzo rozwinięta. Ogólnie rzecz biorąc, Mildura jest ważnym ośrodkiem rolniczym i głównym producentem i dostawcą winogron w stanie Wiktoria.

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, miasto ma półpustynny klimat z wyraźnym upalnym latem i mroźną zimą. W ciągu roku nie ma wielu opadów i są one równomiernie rozmieszczone. W styczniu średnia temperatura powietrza wynosi + 30 ° C, w lipcu - + 15 ° C

Wakacje w Mildura

Rzeka Murray, na której brzegu znajduje się miasto, sprawia, że ​​Mildura jest jednym z centrów turystyki wodnej. Tutaj możesz wziąć udział w rejsie statkiem, nurkować, a nawet latać w balonie.

Możesz udać się do Murray Park, aby zobaczyć znajdujące się tam słone jeziora, które po wyschnięciu stają się różowawe. Najlepiej przyjechać tu przy niesprzyjającej pogodzie i wczesnej jesieni, wtedy można złapać jasne kolory miejscowej przyrody. W Mildura jest również jednym z najlepszych ogrodów botanicznych w kraju, który również gromadzi dużą liczbę turystów. Ponadto miasto ma plac zabaw, park rozrywki dla całej rodziny i ogromne spa z jacuzzi i basenami.

Nie odmawiaj sobie przyjemności zwiedzania browaru lub produkcji wina, gdzie możesz wziąć udział w darmowej degustacji i wybrać napoje do swojej domowej kolekcji.

Отдых на берегу реки МуррейПарк Муррей
Langree Avenue в МилдьюреЦерковь в Милдьюре

Zakwaterowanie i wyżywienie w Mildura

W mieście znajdziesz kilka hoteli i restauracji o różnych poziomach usług i kategorii cenowej, które będą mogły wybrać miejsce w zależności od Twoich potrzeb. Najczęściej wybierane spośród hoteli to Mercure Hotel Mildura, Comfort Inn Deakin Palms, 7th Street Motel, Big4 Golden River Holiday Park Cabins Mildura, Best Western Early Australian Motor Inn. Wśród restauracji polecamy zwrócić uwagę na Thai-Riffic, Stefano's, Rendezvous.

Отель Mildura Motor InnОтель Mercure Hotel Mildura
Ресторан отеля Best Western Hotel Early AustralianРесторан Stefano's
Jak się tam dostać?

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Mildurę, przygotuj się na fakt, że ścieżka jest bardzo trudna. Jeśli lecisz samolotem z Moskwy, pierwszy transfer odbędzie się w Dubaju, następnie w Adelaide, gdzie później będziesz musiał dostać się do Mildury autobusem. Czas trwania całej tej podróży będzie nieco ponad jeden dzień. Znajduje się w Mildura, lokalne lotnisko obsługuje połączenia krajowe i jest najbardziej ruchliwym regionalnym lotniskiem.

Аэропорт МилдьюрыАвтобусы в Милдьюре