Południe Australia Nie jest "magnesem turystycznym" w przeciwieństwie do swoich północnych sąsiadów. Mimo to podróżni mogą znaleźć tutaj to, czego nie ma w innych miejscach zielonego kontynentu. Na przykład dla turystów jest bardzo interesujący wystarczająco odległym zakątku Australii - Port Lincoln. To małe spokojne miasteczko, położone na południowym krańcu półwyspu Ayr, przyciąga miłośników plaży i zagorzałych rybaków. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy lubią spędzać czas na miejskim molo.

Ogólne informacje o mieście

Data założenia Port Lincoln w Australii to 1836 rok. W tworzeniu miasta oznaczało to okres, w którym chciało ogłosić stolicę stanu Australii Południowej, ale odmówiono mu, a przyczyną była słaba podaż wody. Jednak mimo tego Port Lincoln stał się kulturalną i edukacyjną stolicą hrabstwa. Pierwszymi budynkami miasta były dwa domki i latarnia morska. Warto zauważyć, że obecnie miasto znajduje się na terenach rolniczych, a dochód lokalny pochodzi głównie z prac związanych z przetwarzaniem i konserwowaniem ryb, od hodowli bydła i owiec oraz od hodowli tuńczyka i wywozu go na rynek japoński. To nie przypadek, że nazwa miasta ma słowo "port", ponieważ Port Lincoln jest centrum rybołówstwa w regionie. To centrum zapewnia miejsca pracy dla Australijczyków.

Klimat w Port Lincoln, podobnie jak w całej Australii Południowej, jest dość miękki i wygodny. W ciągu dnia temperatura powietrza ogrzewa się do +18 - +20 stopni. W nocy trochę chłodniej, paski termometru pokazują +8 - +12 stopni. Lokalny klimat jest dodatkowo łagodzony przez prądy morskie.

Zabytki miasta

W Port Lincoln znajduje się wiele obiektów godnych uwagi. Do najciekawszych atrakcji należy stacja Mikkira. Jest to jedna z najstarszych australijskich hodowli owiec, która została zbudowana w 1842 roku. Również turyści mogą odwiedzić Muzeum życia na wsi "Coppio Smithy" lub "Forge Koppio". To muzeum obejmuje umeblowany domek w 1890 roku i kuźni w 1903 roku.

Ciekawym widokiem, według turystów, jest Dom-Muzeum Młyna. Są ekspozycje, które opowiadają o pierwszych osadnikach i historii miasta. Ponadto w Lincoln National Park można poznać różne gatunki ptaków egzotycznych i drapieżnych. Dizzy loty ptaków zadowoli miłośników przyrody.

Национальный парк ЛинкольнДом-музей Мельница
Rozrywka i rozrywka

Najpopularniejszym rodzajem rekreacji w Port Lincoln jest niezrównane wędkarstwo, ponieważ tuńczyk jest tutaj doskonały. Żeglarstwo i sporty wodne również są bardzo poszukiwane. Turyści mają niepowtarzalną okazję udać się na niezapomnianą wycieczkę do Danger Island Reef, znanej w Australii jako Dangerous Reef. Rafa ta znajduje się 30 kilometrów od brzegu. Tutaj fani emocji mogą uszczypnąć nerwy, zanurzając się w podwodnej klatce do ogromnych białych rekinów. Jeśli twoja podróż do Port Lincoln przypada na styczeń, możesz dostać się na coroczny festiwal "Tunarama", poświęcony początkowi połowów tuńczyka w Australii.

Водные развлеченияДайвинг-экскурсия к белым акулам
Zakwaterowanie i zakwaterowanie

W nowoczesnym Port Lincoln, wiele komfortowych hoteli i tanich hoteli z doskonałą obsługą. Za rozsądną cenę turyści mogą wynająć pokój w takich hotelach jak Limani Port Lincoln, Hilton Motel lub The Marina. Bezpłatny parking jest dostępny jako bonus. Niedrogi hotel Port Lincoln przyciąga gości doskonałą obsługą i przytulnymi pokojami, a także turystami, którzy mogą spróbować szczęścia i obstawiać zakłady w kasynie. Jeśli zatrzymasz się na plaży Tasman, możesz cieszyć się uroczym widokiem na plażę każdego dnia. Drzwi elitarnego hotelu Bay 10 Accommodation, który znajduje się w pobliżu centrum, są zawsze otwarte dla zwiedzających.

Отель Порт-ЛинкольнОтель на побережье
Kawiarnie i restauracje

Port Lincoln to prawdziwy raj dla smakoszy. Restauracje, kawiarnie, bary z przekąskami i inne lokale gastronomiczne, w których można spróbować dania z Australii , Chińskie, włoskie i azjatyckie potrawy, jest ich mnóstwo. Spośród wielu owoców morza turyści preferują markowe ostrygi. Sznycel i najlepszej jakości lasagne są zawsze priorytetem. Możesz skosztować wspaniałych potraw narodowych w jednej z najlepszych restauracji w mieście - Del Giorno. Owoce morza są doskonale przygotowane w restauracji Fresh Fish Place - Factory Direct Seafood oraz w King Neptune's Seafood & Pasta.

Ресторан Del GiornoФирменные морепродукты в ресторане King Neptune's Seafood & Pasta
Jak dostać się do miasta?

Ponieważ istnieje Port Lotniczy działający w obrębie Port Lincoln, który akceptuje bezpośrednie i łączące loty różnych międzynarodowych linii lotniczych, nie jest trudno dostać się do miasta z Rosji. Z dużych miast w Australii w Port Lincoln można również latać samolotem. Lub wybierz się na wycieczkę samochodem.

Port Lincoln jest dobrze rozwinięty transport publiczny . Wiele prywatnych usług taksówkowych. Goście miasta, którzy chcą zapoznać się z okolicą, mogą wypożyczyć samochód na wynajem. Ponadto między miastami Australii od Port Lincoln można podróżować samolotem.