Dodatkowym akordem w sercu jest patologia, która jest dość powszechna i nie jest niebezpieczna. Normalny akord to mięsień, który łączy przeciwległe boki lewej komory serca, a dodatkowy akord jest zbyteczny i ma nietypową strukturę. Najczęściej znajduje się w lewej komorze, bardzo rzadko - po prawej stronie.

Lekarze badali tę anomalię przez długi czas i doszli do wniosku, że nie wpływa ona na pracę serca i nie stanowi żadnego zagrożenia dla życia.

Najczęściej akord w sercu znajduje się u dziecka, rzadziej u dorosłych. Dzieje się tak dlatego, że w małym dziecięcym sercu jego hałas jest łatwiejszy do usłyszenia.

W sercu nie ma żadnych objawów ani akordów. Najczęściej odkrywa ją przez przypadek, ponieważ słuchając jej, dźwięki emanują z niej. Kardiolog, który słyszał takie szmer serca , jest zobowiązany do nadania kierunku EKG, w którym staje się wyraźna obecność akordu. Ale może też okazać się tak zwanym fałszywym akordem u dziecka, to jest kolejny powód szmerów serca, które najczęściej pojawiają się właśnie z tego powodu.

Dodatkowy akord w sercu - przyczyny

Powód dodatkowego akordu u dziecka jest jedynie dziedziczeniem na linii matczynej. Być może matka ma tę anomalię lub po prostu jakąś chorobę serca.

Dodatkowy akord w sercu - leczenie

Ponieważ nie ma niebezpieczeństwa w akordach, nie wymaga specjalnego traktowania, ale mimo to konieczne jest przestrzeganie łagodnego reżimu.

  1. Ćwiczenie powinno być ograniczone. Lepiej ćwiczyć spokojne ćwiczenia fizyczne.
  2. Naprzemienny odpoczynek i praca, aby uniknąć przeciążenia.
  3. Prawidłowe odżywianie.
  4. akord w objawach serca
  5. Normalny tryb dnia.
  6. Stabilizacja układu nerwowego, pożądane jest unikanie wstrząsów nerwowych.
  7. Obowiązkowe badanie przez kardiologa co najmniej dwa razy w roku, ponieważ hałas wydobywający się zza pasa może utrudniać słyszenie innych chorób tego narządu, lepiej go obserwować lekarz.

Nieprawidłowy akord u dzieci nie powinien stanowić problemu i nie powinien być uważany za straszną chorobę. Dziecko z dodatkowym akordem może być całkowicie zdrowe i żyć do późnej starości, nawet nie wiedząc, jakie są problemy z sercem. Najważniejsze to nie wywoływać paniki, ale przestrzegać schematu i regularnie monitorować go lekarz. I pamiętaj, że dodatkowy akord nie jest uważany za chorobę i wielu lekarzy uznało go nawet za normalne odchylenie od normy.