chodzik dla dzieci Współcześni producenci oferują opiekuńczym rodzicom ogromną gamę narzędzi i urządzeń, które mogą ułatwić opiekę okruchów, a także urozmaicić wypoczynek. Na przykład w sklepach można zobaczyć tak zwany spacerowicz. To urządzenie składa się z podstawy, krzesła, blatu i kół. Dziecko wkłada się do oprawy w taki sposób, że jego stopy dotykają podłogi i może je odepchnąć, poruszając się w ten sposób po pokoju. Ale przed zakupem należy zdecydować, które buty są najlepsze dla dziecka. Adaptacje różnią się konstrukcją i mają swoje własne cechy.

Rodzaje piechura

Aby dokonać wyboru, musisz zapoznać się z różnorodnością modeli, które są w sprzedaży. Klasyczna wersja pozwala dziecku poruszać się w pokoju bez wsparcia rodzicielskiego.

Dziecięce pieszych-transformatory nie tylko pozwalają dziecku poruszać się samodzielnie, ale także pełnią funkcję fotela bujanego. Takie modele pozwalają dostosować wysokość, zwykle mają ciekawy panel z zabawkami.

Wózki inwalidzkie dla dzieci to zabawka na kółkach, które powinny być wciśnięte przed siebie. Istnieją specjalne modele dla dzieci Porażenie mózgowe . Takie urządzenia są wyposażone w dodatkowe podpory.

Plusy i minusy

Każda matka dba o zdrowie swojego malucha, więc będzie miała pytanie, co może być szkodliwe dla spacerowiczów. Ponadto wiadomo, jak wiele kontrowersji wokół tych urządzeń. Zaleta tych struktur jest oczywista i polega na tym, że spacerowicze pozwolą mamie zwolnić trochę czasu, któremu zawsze tak bardzo brakuje. Ale niedociągnięcia tego urządzenia powinny być uważniej rozważane, aby uzyskać informacje do przemyślenia:

  • dzieci nie uczą się zachować równowagi, ponieważ przyzwyczajają się do stałego wsparcia;
  • stwarza dodatkowe obciążenie dla niedojrzałego kręgosłupa;
  • dzieci odpychają skarpetki, a następnie próbują chodzić;
  • należy zauważyć, że urządzenia te mogą prowadzić do obrażeń.

Na rahite a niektóre inne patologie chodzika są przeciwwskazane.

Cechy z wyboru

Trudno powiedzieć, który chodzik jest lepszy. Każda matka wybiera oparty na niej model co chodzik jest lepszy dla dziecka wymagania. Ale są pewne kryteria, na które powinieneś zwrócić uwagę:

  • najlepiej jest, gdy koła są silikonowe, ich optymalna liczba wynosi 6-8 sztuk;
  • siedzisko powinno być szerokie, głębokie, ze sztywnym grzbietem, pokryte materiałem łatwym do czyszczenia;
  • Wygodną funkcją jest blokowanie kół;
  • pożądane jest zdejmowanie blatu stołu.

Również mamusie są zainteresowane, gdy można kupić chodzik dla dzieci. Wielu producentów twierdzi, że korzystanie z urządzeń może trwać od 6 miesięcy. Ale najlepiej jest skonsultować się z lekarzem na ten temat, ponieważ wszystkie dzieci rozwijają się indywidualnie.