co powinno mieć dziecko w ciągu 2 miesięcy Każda matka bardzo dokładnie monitoruje rozwój swojego nowo narodzonego dziecka i jego stan zdrowia. Każde odchylenie od normy może spowodować jej poważny lęk i strach. Aby nie martwić się o rozwój swojego dziecka, konieczne jest obiektywne ocenianie jego wiedzy i umiejętności co miesiąc.

Jednocześnie należy zawsze pamiętać, że każde dziecko jest indywidualne, a małe odchylenia wcale nie wskazują na istnienie poważnych problemów. W tym artykule powiemy ci, co dziecko powinno zrobić w ciągu 2 miesięcy, jeśli rozwija się normalnie zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Co dziecko może zrobić w ciągu 2 miesięcy?

W wieku 2 miesięcy zdrowe dziecko może zrobić wszystko, co znajduje odzwierciedlenie na poniższej liście:

  1. Większość dzieci ma już dość dobrze i pewnie trzyma głowę. W normalnie rozwijającym się dziecku wszystko, co dzieje się wokół, wzbudza bardzo duże i autentyczne zainteresowanie, dlatego może być przez długi czas w rękach mamy lub taty i uważnie badać otaczające je przedmioty, odwracając głowy w różnych kierunkach.
  2. Dziecko bada otoczenie nie tylko wzrokiem, ale także słuchaniem. Jedną z rzeczy, które dziecko powinno robić w ciągu 2 miesięcy, jest reagowanie na bodźce dźwiękowe. Gdy tylko okruszynka słyszy znajomy głośny dźwięk, na przykład głos matki, natychmiast odwraca głowę na bok, skąd przybywa.
  3. Dziecko ma znaczące zmiany w sferze emocjonalnej. Po 2 miesiącach większość dzieci zaczyna świadomie uśmiechać się w odpowiedzi na życzliwą postawę osoby dorosłej. Ponadto, okruchy poważnie rozwijają wyraz twarzy i intonację. Niektóre dzieci już nie płaczą, ale nawet mówią pierwsze dźwięki niewyraźnie przypomina ludzką mowę.
  4. co powinno być w stanie dziecko w ciągu 2 miesięcy To, co dziecko może być w stanie zrobić po 2 miesiącach, to skupienie się na konkretnym przedmiocie. Szczególną uwagę w dwumiesięcznych maluchach zwykle uwielbiają twarze mamy i taty, a także kontrastujące czarno-białe zabawki lub obrazy. Z tego powodu można podejrzewać, że dziecko nieprawidłowo rozwinęło narządy wzroku lub układ nerwowy.
  5. Wreszcie, jeśli dziecko nie ma patologii neurologicznych, a ponadto urodził się na czas, o 2 miesiące musi przejść fizjologiczny hiperton, dzięki czemu będzie mógł wykonywać dowolne ruchy kończyn górnych i dolnych.