dlaczego dziecko pluje Bardzo często matki są zaniepokojone znalezieniem przyczyny i po prostu nie rozumieją, dlaczego dziecko jest plujką. Aby sobie z tym poradzić, musisz zrozumieć, czym jest "odbijanie".

Pod tym pojęciem zwykle rozumie się uwalnianie z żołądka niewielkiej ilości pokarmu lub śliny, które już zmieszano z sokiem żołądkowym. Najczęściej ten punkt jest normą dla niemowląt w niemowlęctwie.

Jak długo występuje niedomykalność u dzieci?

Często młode matki myślą o tym, jak stare dzieci zwykle pękają. Najczęściej, już po 3-4 miesiącach życia, liczba nawrotów dziennie zmniejsza się gwałtownie, a po 6-7 miesiącach całkowicie znikają. Ich obecność w wyższym wieku jest oznaką patologii u dziecka.

Co powoduje plucie u niemowląt?

Aby zrozumieć, dlaczego dzieci często bardzo często skaczą, musisz znać powody, dla których żywność wraca. Najczęściej jest to:

  1. Banalny przelew z żołądka okruchów powietrza lub mleka. Pierwsza opcja jest obserwowana, gdy sztuczne karmienie, gdy dziecko, wraz z mlekiem z butelki, połyka dużo powietrza. Smoczki z zaworami przeciwkolizyjnymi nieznacznie poprawić sytuację, ale nie należy eliminować połknięcia powietrza o 100%. Druga opcja - przelew z mlekiem, jest częściej obserwowany w przypadku karmienia piersią, gdy z dobrą laktacją dziecko po prostu przejada się.
  2. Słabość układu mięśniowego, który utrzymuje zastawkę, blokuje przejście przełyku do żołądka. Zwykle zaczyna funkcjonować normalnie tylko przez rok.
  3. Obecność patologii, przykładem jest zwężenie przełyku. W takim przypadku żywność nie może normalnie dostać się do jamy żołądka, a jej część jest zatrzymana w przełyku. Kiedy się przelewa, pojawia się niedomykalność. W takich przypadkach jedzenie zjedzone przez dziecko ma swój pierwotny wygląd i jest całkowicie bezwonne, co oznacza, że ​​nie miała czasu, aby po prostu dostać się do żołądka. Obecność tej patologii jest częstym powodem, dla którego dziecko wybucha po karmieniu.
  4. W rzadkich przypadkach może dojść do niedomykalności z powodu alergii sztuczna mieszanina.
  5. Brak enzymów trawiennych wyjaśnia, dlaczego dziecko skacze z twarogu. dlaczego dziecko często czka W takich przypadkach problem rozwiązuje wyznaczenie preparatów enzymatycznych.
Jak niezależnie odróżnić niedomykalność od wymiotów?

Często matki obserwują sytuację, w której ich dziecko skacze z fontanny i nie rozumie, dlaczego tak się dzieje. Najprawdopodobniej to wymioty. Z tym zjawiskiem dochodzi do zmniejszenia mięśni żołądka, co nie ma miejsca w przypadku niedomykalności. Dzieciak otwiera szeroko usta i wyciąga głowę do przodu. W takim przypadku moja mama będzie najlepiej pasowała do lekarza.