Formuła karmienia piersią Każda matka chciałaby karmić swoje dziecko wyłącznie mlekiem, które zostało stworzone z tego powodu. Ale ze względu na różne okoliczności nie zawsze jest to możliwe. Istnieją sytuacje, kiedy karmienie piersią wymagany dodatek z mieszanką. Powinno to odbywać się zgodnie z zasadami, w przeciwnym razie możliwe byłoby uniknięcie niepożądanych konsekwencji

Kiedy potrzebujesz suplementu do swojej nowonarodzonej formuły?

Dziecko może potrzebować dodatkowego sztucznego karmienia w różnych przypadkach. Czasami, po porodzie, mleko mamy jest opóźnione lub bardzo małe, a następnie personel pielęgniarski jest zmuszony dać noworodkowi mieszanina.

Niewielki procent kobiet początkowo ma małe mleko, a z czasem robi się jeszcze mniejszy. Ta kwota nie zaspokaja potrzeb dziecka, przestaje przybierać na wadze. Tylko w tym przypadku zaleca się, aby podczas karmienia piersią wprowadzić mieszankę z mieszaniną.

Jaką mieszankę wybrać do suplementu?

Najlepiej, jeśli matka skonsultuje się z miejscowym pediatrą, który obserwuje rozwój dziecka, w sprawie wprowadzenia uzupełniającej formuły. Może doradzić tę lub tę mieszaninę, która będzie pasować do konkretnego dziecka. W końcu wcześniaki są bardziej odżywczą kompozycją, dzieci z niedokrwistością potrzebują mieszaniny zawierającej żelazo. Dzieci, które cierpią na kolkę jelitową i inne problemy, będą miały mieszaniny z pre- i probiotykami.

Mieszanka do karmienia uzupełniającego noworodków powinna być jak najbardziej dostosowana do mleka matki. Mamy wybierają następujących producentów o malejącej popularności:

 1. Dziecko
 2. Similak (Similak).
 3. Nestogen (Nestogen).
 4. Niania.
 5. Nutrilon Premium (Nutrilon Premium).
 6. NAN (Nan).
 7. HiPP (Hipp).
 8. Bellakt.
 9. Dzieci po 6 miesiącach powinny kupować tę samą markę mieszanki, dostosowaną jedynie według wieku ze znakiem "Od 6 miesięcy".
Jak karmić dziecko?

Właściwa suplementacja mieszaniną podczas karmienia piersią jest bardzo ważna, a raczej z której zostanie przeprowadzona. Największym błędem, jaki robi mama, jest kupowanie butelki. Jeśli dziecko spróbuje go kilka razy, to z prawdopodobieństwem 90%, wkrótce porzuci swoją pierś. Smoczek butelki jest bardziej miękki, wygodniej jest go chwycić, mieszanina płynie równomiernie - wszystko to jest o wiele łatwiejsze niż praca, by uzyskać mleko z piersi. Dlatego suplementacja jest dokonywana z:

 • łyżka silikonowa;
 • strzykawki;
 • strzykawki;
 • łyżkowe butelki;
 • doniczki, miękkie łyżki, Soft Cap lub systemy uzupełniające Medela.

Nie jest to tak wygodne jak karmienie dziecka z butelki, ale ta niedogodność zapewnia, że ​​dziecko będzie mogło ssać piersi dalej, równolegle z suplementem. Nakarm dziecko mieszaniną powinno być dopiero po tym, jak ssał pierś. Jeśli zamówienie zostanie złamane, to po zjedzeniu małej mieszanki będzie pełne i może zrezygnować z mleka matki. To z kolei doprowadzi do kolejnego problemu - zmniejszenia jego ilości.

Niezależnie od tego, karmienie piersią zawsze będzie priorytetem. Jeśli matka uważa, że ​​dziecko nie ma wystarczającej ilości mleka, być może jest to tylko jej spekulacja, czy tylko kryzys laktacyjny. Nie spiesz się natychmiast, aby dać mieszankę. Musimy spróbować walczyć o GW, bo dziecko ma do tego prawo.