Wątek u dziecka jest prawdopodobnie najczęstszym zjawiskiem, ponieważ przyczynia się do tego fizjologia. Młode matki szczególnie martwią się o katar u niemowląt, ponieważ dziecko zaczyna działać, jakość snu pogarsza się. W zależności od przyczyny nieżytu nosa i prawdopodobieństwa powikłań.

Rodzaje nieżytu nosa u dzieci

Katar u dziecka jest czasami bardzo niebezpieczny. Niemożliwe jest, aby młodzi rodzice samodzielnie odkryli przyczynę dyskomfortu dziecka, dlatego pomoc lekarska w tym przypadku jest obowiązkowa. Lekarze klasyfikują wydzielanie z nosa w następujących odmianach:

 1. Fizjologiczny nieżyt nosa , kiedy wydzielina z nosa jest naturalna z powodu wąskich dróg nosowych. Taki katar u niemowląt występuje w pierwszych miesiącach życia - u kogoś więcej, a u kogoś w mniejszym stopniu.
 2. Normalny katar nieżyt nosa występuje w wyniku uderzenia w delikatne ciało wirusów i bakterii.
 3. Przerostowe zapalenie błony śluzowej nosa może wystąpić z powodu patologii naczyniowych i innych problemów w obszarze wewnętrznych kanałów nosowych.
 4. Vasomotor rhinitis - rzadko występuje u małych dzieci.
 5. Alergiczny nieżyt nosa jest logiczną konsekwencją wpływu na dziecko alergenów. Mogą być obecne w powietrzu, w mleku matki, w ubraniach dla dzieci.

Przyczyny nieżytu nosa u dzieci

аллергический ринит у грудничка

Dla wykwalifikowanych lekarzy nie ma problemu, aby dowiedzieć się, jakie wydzieliny z nosa stale przepływają z dzieckiem. Wyjątkiem jest alergiczny nieżyt nosa od niemowląt, przyczyny, dla których (zidentyfikować alergen) nie jest łatwe. W większości przypadków nieżyt nosa jest fizjologiczny, zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia dziecka poza brzuchem matki. Ciało, dostosowujące się do nowych warunków, reaguje w podobny sposób jak suche powietrze, a błona śluzowa jest odbudowywana do nowej funkcji, podkreślając zwiększoną ilość śluzu, który ostatecznie wraca do normy.

Nieżyt nosa u dziecka - objawy

Jeśli fizjologiczny nieżyt nosa u niemowląt nie zostanie potwierdzony, a u dziecka występuje silny nieżyt nosa, w większości przypadków jest to spowodowane przez wirusy atakujące bezbronne ciało noworodka. Jeśli wyładowanie uzyska lepką konsystencję, dziecko kaszle, temperatura wzrasta, to może to wskazywać ARVI . Przy odpowiednim leczeniu, stan ten szybko mija bez śladu, ważne jest tylko przestrzeganie zaleceń lekarza prowadzącego.

Objawy nieżytu nosa są proste. Dziecko:

 • nie oddycha nosem, bezradnie otwiera usta i wstrzymuje oddech;
 • z przewodów nosowych może być płynnie czysty śluz;
 • z długim katarem, duszność nie pozwala śluzu opuścić kanały nosowe, a skorupy tworzą się wewnątrz.

Dziecko ma katar - co robić?

Dzieci, których dzieci są pełne, dbają o każdą matkę. Dziecko staje się niespokojne z powodu niego, a jego sen jest płytki z powodu niemożności pełnego oddychania przez nos. Ze względu na to, że dziecko jest za małe, wciąż nie wie, jak oddychać ustami i powstaje błędne koło. Istnieją różne sposoby pomocy chorym - narkomanom i ludziom. Najważniejsze jest koordynowanie ich z pediatrą, a nie samodzielne podawanie leków. Najważniejsze:

 1. Wprowadzić fizjologiczny lub specjalny roztwór soli do przewodów nosowych.
 2. Nawilżanie powietrza w pomieszczeniu.
 3. Utrzymuj optymalną temperaturę w pokoju, w którym znajduje się dziecko.
 4. Prowadzenie fizjoterapii.
 5. Wdychanie .

Jak usunąć smarkaty od dziecka?

как удалить сопли у грудничка

Aby ułatwić oddychanie za pomocą wylewki, używają tak zwanego dziecięcego "łopatki". Można go kupić w dowolnej aptece, ale musi być zrobione poprawnie. Dobrze aspirator , ma gruszkę i miękką gumową końcówkę. Jeśli końcówka jest plastikowa, mogą one zranić śluz z nagłym ruchem dziecka. Przed snem do każdego nosa wprowadza się roztwór soli w ilości 2-3 kropli, a procedura rozpoczyna się za minutę. Ściśnięcie jednym nozdrzem palcem, nałożyć końcówkę aspiratora na drugą, ściskając gruszkę, a następnie powoli ją uwolnić.

Po użyciu gruszka jest dokładnie myta i dezynfekowana. W żadnym przypadku nie można wyssać zaznaczenia ostrymi ruchami, bardzo szybko je zasysając. Może to prowadzić do stresu na błonie bębenkowej i następującego po niej zapalenia ucha środkowego ( zapalenie ucha ). Jeśli dziecko miało już problemy z uszami, lepiej odmówić użycia aspiratora i wyczyścić nos watą.