Wielu uważa, że ​​czas kąpieli żelaza i metalu dobiega końca. Teraz powstało pytanie, jaki następca jest wart kontynuowania wysokiej jakości i niezawodnych akcesoriów? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że korona dawnej świetności zostanie odebrana przez modele akrylowe, które mają sporo zalet. Ale dziś jeszcze jeden kandydat może uzyskać pierwsze miejsce - odlewane kąpiele z marmuru. Dziś porozmawiamy o nich.

Wanny z marmuru odlewanego są trwałe, trwałe, praktyczne. Dają wnętrzu dodatkową arystokrację, szyk i blask. W czasach starożytnych ten rodzaj kąpieli był ulubionym miejscem wypoczynku rzymskich szlachciców, a teraz są one przedmiotem luksusowego wnętrza. Taki model nie jest tani, można powiedzieć, że poziom jego ceny jest powyżej średniej. Ale jeśli zdecydujesz się na zakup, nigdy nie żałujesz tego w swoim życiu.

Kąpiele odlewnicze pojawiły się stosunkowo niedawno. Były produktem wszechobecnego postępu, nowych wynalazków. Kąpiele z marmuru odlewanego są wytwarzane przez łączenie pyłu marmurowego (wiórów) z żywicami poliestrowymi. Naturalny marmur tego samego typu i monotonny, stał się nudny dla przemysłu. Ale marmur odlewany jest bogaty w różnorodne kolory i odcienie, naśladuje absolutnie każdą rasę. kamień . Oczywiście kąpiele z marmuru mają wiele zalet w stosunku do akrylu, ale są też zauważalne wady.

Zalety kąpieli marmurowej

  1. Twierdza, niezawodność i praktyczność. Marmur nie ustępuje naturalnemu granitowi.
  2. Marmurowe wanny doskonale utrzymują temperaturę, nie pozwalając wodzie szybko ostygnąć.
  3. Marmur wyjątkowo hamuje wibracje, co jest bardzo ważne w przypadku wahań w wannie z hydromasażem.

Wady odlewu z marmuru

  1. Marmurowe łazienki są dość ciężkie, niełatwo je przetransportować i zainstalować.
  2. Marmur jest trudniejszy w użyciu - takie kąpiele należy myć po każdym użyciu, ponieważ każda farba szybko się wchłania do materiału. Również te kąpiele obawiają się dużych ostrych ładunków i wstrząsów, łatwo pękają.
  3. Wysoka cena.

Pamiętaj tylko - kąpiele z odlewu marmuru wymagają specjalnej uwagi i właściwej pielęgnacji. Silny cios może spowodować pękanie. Ale nawet pomimo wysokich kosztów i trudnej pielęgnacji, elegancki wygląd, niepowtarzalny kształt i poczucie naturalności zagłuszą wszystkie te niedociągnięcia. Zatrzymaj oczy i wybierz marmur łazienka i stworzysz w swoim domu kącik arystokracji, elegancji i wyrafinowania.

Kąpiel z formowanego marmuru1Kąpiel z formowanego marmuru2Kąpiel z formowanego marmuru3
Kąpiel z formowanego marmuru4Kąpiel z formowanego marmuru5Wanna z lanego marmuru6
Kąpiel z formowanego marmuru7Obsada kąpieli marmurowej8Wanna z lanego marmuru9