Wybierając płytki ceramiczne do kuchni, należy zwrócić uwagę na jego wytrzymałość i trwałość. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w tym pomieszczeniu występują zwiększone wymagania dotyczące czystości i higieny, dlatego dachówka jest często myta i czyszczona przy użyciu środków chemicznych.

Szczególnie starannie trzeba wybrać płytki ceramiczne do kuchni, które będą używane na podłodze, musi mieć najwyższy (piąty) poziom ścierania, jest znacznie większy niż grubość ścianki.

Różne rodzaje płytek ceramicznych

Często płytki ceramiczne wybiera się na podłogę kuchenną pod kamieniem, ponieważ ma ona szorstką powierzchnię, jest to najmniej traumatyczna opcja dla pomieszczenia, w którym woda może dostać się na podłogę.

płytki ceramiczne do kuchni 1płytki ceramiczne do kuchni 2płytki ceramiczne do kuchni 3

Płytki ceramiczne do ustawienia w kuchni dobierane są z uwzględnieniem faktu, że nadają się do prac wewnętrznych i są odporne na wilgoć, takie właściwości jak mrozoodporność do prac wewnętrznych nie są potrzebne, więc nie należy płacić dodatkowych pieniędzy za niepotrzebne właściwości.

Projekt płytek ceramicznych do kuchni może być bardzo różnorodny. Nowoczesne wzornictwo pozwala na zastosowanie różnych faktur, różnych kolorów, rozmiarów i kształtów płytek, daje komfort w pomieszczeniu, a wszystkie przedmioty, zarówno meble, jak i wystrój, wyglądają na tle znacznie ciekawszym i bogatszym.

Do wykończenia ścian w kuchni stosuje się matowe i błyszczące płytki ceramiczne. Matowe płytki nie mają blasku tak błyszczącego, ale jednocześnie wyglądają bardziej "spokojniej" i pozwalają skupić się na meblach i elementach wnętrza, będąc tłem dla nich.

Matowe płytki ceramiczne o dużych rozmiarach mogą być również stosowane do wykończenia podłogi, są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia, wióry i wyglądają "szlachetniej" i bardziej elegancko, podkreślając estetyczny smak właścicieli.

Jeśli do podłogi wybrano matowy kafel, ściany można przyciąć materiałem z dowolnej powierzchni, należy jednak pamiętać, że błyszczące kafelki na ścianach lepiej wyglądają w pomieszczeniu, którego okna są zwrócone w stronę północną, w przeciwnym razie będzie zbyt wiele odblasków, które przecinają oczy .

płytki ceramiczne do kuchni 4płytki ceramiczne do kuchni 5płytki ceramiczne do kuchni 6

Bardzo modną i poszukiwaną opcją dla płytek ceramicznych do kuchni są ekologiczne kafle w stylu retro - Prowansja , zachowuje prostotę formy, zdominowaną przez naturalne materiały (składniki drewna, kamienia, ceramiki) i jasne kolory. Taka płytka często nosi na sobie motywy wegetatywne, przedstawia owoce i warzywa, naczynia, tworzy swoistą, ciepłą atmosferę francuskiego domu położonego w prowincji Prowansji.

Taki materiał jest często stosowany jako dekoracja dekoracyjna na ścianach, we wnętrzu kuchni. Dachówka z Prowansji jest najczęściej imitacją kamienia naturalnego, z reguły jest sprzedawana jako kolekcja ogólna ze ścianą, wykonaną w tym samym stylu.

płytki ceramiczne do kuchni 7płytki ceramiczne do kuchni 8płytki ceramiczne do kuchni 9

W celu wydania fartuch w kuchni można użyć mozaiki ceramicznej, jest to świetna alternatywa dla tradycyjnej dekoracji pełnometrażowej. Kształt mozaiki może być inny: prostokątny, sześciokątny, okrągły, trójkątny, w kształcie rombu. Ponadto mozaika może mieć moduły tego samego koloru lub być "mieszanką", to znaczy składać się zarówno z różnych odcieni tego samego koloru, jak i być całkowicie wielokolorowa.

Płytki ceramiczne pod mozaiką do kuchni, mogą mieć wygląd gotowego, fabrycznego panelu mozaiki, na którym układa się rysunek lub wzór. Takie panele z elementów mozaikowych mogą być stosowane jako fartuch nad powierzchnią blatów lub jako dekoracyjne wykończenie na ścianach przeciwległych do ściany roboczej.

płytki ceramiczne do kuchni 10płytki ceramiczne do kuchni 11płytki ceramiczne do kuchni 12