Wiele gospodyń domowych, nawet z przestronną łazienką, potrafi zamienić ją w ciasny i niewygodny pokój z niewygodnym położeniem kanalizacji, w którym nawet najprostsze procedury higieniczne są całkowicie niewygodne. Dlatego przed złożeniem skargi na małe metry kwadratowe obudowy należy zastanowić się, jak można ją poprawić i zoptymalizować w jej przypadku.

Nowoczesny projekt łazienki

 1. Zaprojektuj małą łazienkę.
 2. Niestety, ale w Chruszczow lub w innych niewielkich rozmiarów mieszkaniach konieczne jest, aby normalne ustawienie tego pomieszczenia było dla niektórych osób raczej nieprzyjemną metodą - pozbycie się niepotrzebnych mebli. Na przykład staramy się przenosić wiele rzeczy do łazienki, chociaż łatwo jest im znaleźć odpowiednie miejsce w zupełnie innym pomieszczeniu. Główny makijaż można umieścić w sypialni, rozkładając w pudełkach, jak większość urządzeń elektrycznych w postaci suszarki do włosów, lokówki lub urządzeń do układania włosów. W przypadku chemii gospodarczej i mopów lepiej jest znaleźć miejsce w oddzielnej szafce, która jest zainstalowana w spiżarni lub korytarzu.

  Ważną rolę odgrywa także stylistyka. Mała łazienka barokowy będzie wyglądać nieco absurdalnie i wyjątkowo tłoczno. Do bujnej scenerii, marszczenia, róż i kupek drobnych szczegółów nie ma po prostu miejsca. Najlepszym wyborem jest dekoracja wnętrza w jasnych kolorach i minimalistycznym stylu. Projekt płytki w takiej łazience nie jest konieczny, aby wybrać czystą biel, czynią to jasne odcienie dowolnego koloru. Można je uzupełnić akcentującymi plamami, które ożywią otoczenie. Dobrą opcją byłoby instalowanie wbudowanych mebli lub instalowanie półek w jednym rzędzie bez widocznych przerw, aby stworzyć kompletny obraz. W takim przypadku nie będziesz mieć sterty dużej liczby obiektów.

  Projekt łazienki1Projekt łazienki2Projekt łazienki3
 3. Połączony projekt łazienki.
 4. Wiele osób postrzega połączenie łazienki z łazienką negatywnie, ponieważ w rodzinach z dużą liczbą lokatorów powoduje to niedogodności. Ale ta opcja ma pewne zalety. Wizualnie dostajesz bardziej przestronny pokój, można umieścić więcej rzeczy w łazience. Możesz poprawić wygląd pomieszczenia na kilka sposobów. Ukryj system kanalizacyjny i rury w skrzyni, w toalecie, znajdź interesującą pokrywę w pięknych kolorach, zainstaluj pionowe półki narożne. Kąpiel można postawić wzdłuż jednej ściany, a reszta kanalizacji znajduje się naprzeciwko. Jeśli te obiekty są zbyt blisko, użyj ekranów lub przezroczystych partycji. W przypadkach, gdy istnieje wielkie pragnienie uwolnienia środka pokoju, lepiej jest włożyć wannę z toaletą i umywalką w narożnikach.

  Projekt łazienki4Projekt łazienki5Projekt łazienki6
 5. Projekt łazienki z prysznicem.
 6. Kabina prysznicowa - to nie tylko ogromna oszczędność miejsca, ale także modne rozwiązanie. Nawet w małym pomieszczeniu z racjonalnym podejściem można jednocześnie zainstalować pralkę, umywalkę i prysznic o wymiarach 80 x 80 cm Najlepszą opcją nie byłoby kupowanie kabiny typu otwartego, ale wybór jednoczęściowego projektu o europejskiej jakości. Niektórym rzemieślnikom udaje się zmontować domowe prysznice z płyt kartonowo-gipsowych, cegieł, paneli odpornych na wilgoć i innych materiałów, używając gotowych palet z urządzeniami hydraulicznymi. Dla zwykłych ludzi, którzy nie mają doświadczenia w budownictwie, lepiej jest przyciągnąć specjalistów lub kupić gotowe systemy, niekompetencja w tej kwestii prowadzi do zalewania mieszkań i częstych awarii pryszniców. Najbardziej komfortową opcją, która nadaje się tylko do przestronnych pomieszczeń, jest jednoczesny montaż zarówno zwykłej łazienki, jak i kabiny prysznicowej.

  Projekt łazienki7Projekt łazienki8Projekt łazienki9
 7. Zaprojektuj kąpiel narożną.
 8. Kątowy kształt jest doskonałym kompromisem dla tych, którzy wciąż nie mogą porzucić zwykłej kąpieli. Nowoczesne czcionki to owalna, kwadratowa, zaokrąglona, ​​złożona, zakrzywiona konfiguracja pod kątem prostym do ścian. Urządzenia żeliwne służą przez długi czas, ale mają dużą wagę i znaczny koszt. Tańsze wanny z tworzyw sztucznych nadają się do domków letniskowych, gdzie są okresowo stosowane. Zauważ, że ciepło, które przechowują jest złe i przy dużym obciążeniu może szybko pęknąć. W chwili obecnej najbardziej praktyczne są akrylowe czcionki kątowe, które zapewniają najbardziej zróżnicowaną konfigurację z bardzo wygodnymi akcesoriami (zagłówki, podłokietniki). Projekt tej wanny jest nie tylko bardzo piękny, ale także w pełni uwzględnia cechy strukturalne ludzkiego ciała.

  Projekt łazienki10Projekt łazienki11Projekt łazienki12