Czysta i smaczna woda pitna jest teraz warta swojej wagi w złocie, nie jest zaskakujące, że coraz więcej osób myśli o tym, jak zbudować studnię w swojej daczy własnymi rękami lub wynająć zespół budowlany. Co dziwne, pierwszym krokiem do odpowiedzi na to pytanie jest komunikacja z sąsiadami. Pomimo faktu, że eksperci twierdzą, że woda jest absolutnie wszędzie, dobrze byłoby usłyszeć czyjąś wersję. Być może opowieści o budowie i aranżacji na daczy dobrze, które w końcu wyschły, rozczarują cię, ale nie musisz marnować wysiłków.

Ważne rzeczy, których musisz się nauczyć od mieszkańców pobliskich domów, to to, jak głęboko musieli kopać, jak daleko od domu jest studnia, dlaczego wybierali to miejsce i tak dalej. Jeśli zauważysz, że wszystkie studnie w powiecie są w przybliżeniu na tej samej linii, nie powinieneś robić niepotrzebnych eksperymentów, próbować kopać studnię w tym samym miejscu, nawet jeśli nie zaszkodzi jej kilka dodatkowych zanieczyszczeń gleby.

Nie zapomnij także dowiedzieć się, jaką glebę napotkali inni podczas kopania. To, po pierwsze, da ci możliwość oszacowania, jak długo potrwa proces pracy, a po drugie, stanie się jeszcze jednym argumentem na temat skali decyzji w sprawie urządzenia studni w daczy.

Etapy tworzenia studni

Więc gdzie zaczyna się tworzenie studni? Musisz zdecydować, jak głęboki zbiornik potrzebujesz, w zależności od tego, która woda płynie w danym obszarze. Następnie określ lokalizację studni. Możesz oczywiście zaprosić kilku szarlatanów, którzy chodzą po witrynie z gałązkami i aluminiowymi pałeczkami, dokładnie przedstawiając tajemniczy wygląd, ale lepiej po prostu pójść za przykładem od sąsiadów.

Wtedy zaczyna się główna część - otwór do otworu jest otwarty. Podczas wykopywania zakryj głowę czymś w rodzaju twardego kapelusza, na wypadek gdyby pojawiły się zapasy luźnej gleby. Mimo to bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Następnie, w jaki sposób twoja studnia zostanie wykonana, zależy od materiału, któremu ufasz więcej - drewna lub betonu. Zasadniczo drzewo jest bardziej przyjazne dla środowiska, ale jego żywotność jest zwykle mniejsza niż w przypadku betonu.

W każdym razie technologia jest zasadniczo taka sama - drewniane belki lub betonowe pierścienie są umieszczone na dnie studni, zaczynając gdzieś w środku wykopu. Znikają i nakładają na nich następujące rzeczy. Dno pokryte jest kamykami lub pokryte deskami. Brzmi to prosto, ale w rzeczywistości proces wymaga dużej koncentracji i dokładności. Oczywiście nie zapomnij o znacznym wysiłku fizycznym.

Dobrze zaprojektowany w kraju

Kiedy dojdziesz do szczytu i nakładasz się od środka od środka wybranym materiałem, możesz zbudować napiwek. Ponownie, wybór materiału jest twój - drewno, kamień lub ten sam niewygodny beton.

Ogólny wygląd ogrodu i działki zależy od tego, jak zaprojektujesz studnię w kraju. Ponadto dobrze zbudowana studnia będzie ci służyć przez długi czas, a może nawet pójdzie do następnych pokoleń, co oznacza, że ​​jej konstrukcja powinna być starannie przemyślana.

Bardzo ładnie wyglądający, zbudowany z drewnianych belek. Jest nie tylko możliwe, ale konieczne, aby ozdobić kwiaty kwiatami, aby nadać im wdzięku i ułatwić dopasowanie do konturów ogrodu. Jeśli masz przynajmniej niewielki artystyczny grunt, świetny pomysł na zrobienie obrazu lub zabawnego rysunku. W ostateczności napisz coś dla siebie, tak aby nawet w mroźne zimy wycieczka wodna przyniosła Ci uśmiech.

Dobrze w domku 1Dobrze w domku 2Dobrze w domku 3

Jeśli dom na stronie wykonany jest w starym arystokratycznym stylu, lepiej jest wykonać studnię w odpowiedni sposób, pasuje:

Dobrze w domku 4Dobrze w domku 5Dobrze w domku 6

Fani wszystkiego, co nietypowe, mogą układać płytki lub nowoczesne kafelki. A jeśli obawiasz się sąsiadów, którzy ci pomogli wczoraj, jutro prześlizgnie się w nocy po ciebie po wodę, zbuduj małą strukturę, aby ją chronić i zawieś zamek, jak na poniższym zdjęciu.

Dobrze w domku 7Dobrze w domku 8Dobrze w domku 9