Kadrowanie ścian za pomocą kamienia naturalnego zawsze było uważane za oznakę bogactwa i solidności. Do niedawna nie każdy mógł sobie pozwolić na użycie kamienia we wnętrzu. Było to spowodowane nie tyle wysokimi kosztami materiałów źródłowych, ale znacznymi wydatkami na prace przygotowawcze i podstawowe.

Współczesny człowiek miał szczęście żyć w dobie wysokiej technologii, dzięki czemu wiele naturalnych materiałów zostało zastąpionych przez sztuczne, a nienaturalne analogi są nieco lepsze niż ich poprzednicy. Nie oznacza to, że naturalny kamień dziki we wnętrzu nie jest już używany. Po prostu czasami nie ma możliwości zastosowania go ze względu na pewne cechy architektoniczne. Rozważ najczęstsze metody używania sztucznego kamienia we wnętrzu mieszkania.

Kominki

Ten element środowiska jest najczęściej narażony na kamienne podszewki, zarówno naturalne, jak i nie. Jeżeli rozważa się budowę prawdziwego pieca, w którym spalają się drewno i węgiel, preferencję należy przyznać pierwszej opcji. Portale przeznaczone do gazowych lub elektrycznych palników są bardziej odpowiednie do wykończenia sztucznym kamieniem. We wnętrzu będzie odrobina solidności, luksusu i stylu.

kamień we wnętrzu kominka1kamień we wnętrzu fireplace2kamień we wnętrzu kominka 3

Sztuczny kamień licowy we wnętrzu pomieszczeń mieszkalnych

Bardzo rzadko wszystkie ściany są narażone na okładziny, częściej kamienna dekoracja zajmuje jedną z nich lub jest jej elementem w ogóle. Kamień naturalny we wnętrzu salonu służy do oprawienia obszaru, w którym umieszczony jest sprzęt wideo lub audio. Tym samym osiąga się realizację tak stylistycznych trendów, jak kraj i prowansja. Prawdopodobnie zastąpi on kamień nową lub postarzaną cegłą, co zależy od pomysłu projektanta.

sztuczny kamień w dekoracji wnętrz1sztuczny kamień w dekoracji wnętrz2sztuczny kamień w dekoracji wnętrz3

Szczególną uwagę zasługuje na obecność kamienia we wnętrzu sypialni, który zdobi ściana na czubku głowy. Taki śmiały ruch pokaże szacunek właścicieli, ich zaangażowanie w tradycję i szacunek dla własnego statusu.

kamień we wnętrzu sypialni1kamień we wnętrzu sypialni2kamień we wnętrzu sypialni3

Kamienne otwory we wnętrzu przedpokoju są niesamowicie spektakularne i niezwykłe, zwłaszcza jeśli użyto zgniecionego materiału. Taka konstrukcja będzie wyraźnie przypominać otwór w skale lub ścianę starego zamku.

kamień we wnętrzu korytarza1kamień we wnętrzu korytarza2kamień we wnętrzu hallway3

Dekoracyjny kamień we wnętrzu Kuchnia jest najczęściej używana do wykańczania powierzchni roboczej między stołem a szafkami. Tutaj należy wziąć pod uwagę fakt, że materiał naturalny nie obawia się działania wilgoci, można go często myć i czyścić środkami ściernymi. Opcję sztuczną należy dodatkowo pokryć związkiem ochronnym lub hydrofobową.

kamień dekoracyjny we wnętrzu kuchni1dekoracyjny kamień we wnętrzu kuchni2kamień dekoracyjny we wnętrzu kuchni3

Kamienie morskie we wnętrzu łazienki będą wyglądać dobrze. Istnieje możliwość pokazania wyobraźni i uzupełnienia dekoracji muszlami lub częściami koralowców, także sztucznymi. Ta opcja jest również istotna przy projektowaniu nisz dla akwarium, podłóg w ogrodach zimowych lub altanach.

kamienie morskie we wnętrzu1kamienie morskie we wnętrzu2kamienie morskie we wnętrzu3

Nierówny kamień we wnętrzu może również spotkać się i zobaczyć elementy dekoracyjne na meblach. Tak więc, na przykład, może stanąć przed barem, wyspą kuchenną, bokami starej skrzyni i ścianą blisko niego. Istnieje wiele opcji, co najważniejsze - nie bój się fantazjować.

rozdarty kamień1rozdarty kamień2rozdarty kamień3

Dla tych, którzy z tego czy innego powodu nie mogą sobie pozwolić na zakup i zamontowanie kamienia naturalnego, godna alternatywa będzie tapeta pod kamieniem we wnętrzu każdego salonu. Proces ich klejenia jest dość prosty, a różne efekty wizualne i bogata paleta kolorów praktycznie nie dają możliwości rozpoznania "fałszywego". Co więcej, jeśli wybór padnie na użycie fototapet z kamieni we wnętrzu. Nowoczesne urządzenia drukujące sprawiają, że rysunek jest wyraźny, realistyczny i nasycony.

tapeta pod kamieniem we wnętrzu1tapeta pod kamieniem we wnętrzu2tapeta pod kamieniem we wnętrzu3