Kamień dekoracyjny we wnętrzu może być jasnym i wyrazistym akcentem. Służy do licowania i dekorowania ścian, tworzenia mebli (blaty, kontuary, kominek i zwykłe półki).

Ogólnie rzecz biorąc, przy odpowiednim podejściu, materiał może być stosowany w dowolnym stylu wnętrza: nawet w zaawansowanych technologicznie elementach kamiennych można kontrastować z gładkością tekstur high-tech. Specyficzne do pokonania detali kamienia może być również w wnętrzach termojądrowych - jako jedna z "cegiełek" dla teksturowanej mozaiki, która jest charakterystyczna dla tego stylu.

Jednak użycie dekoracyjnego kamienia we wnętrzu wymaga zawieszenia w decyzjach projektowych: w przeciwnym razie można całkowicie zabić komfort pokoju i zmienić dom w jaskinię neandertalską lub zamek feudalny.

Kamień, który jest używany we wnętrzach, można podzielić na dwie kategorie: naturalną i sztuczną.

Kamień naturalny jest bardzo często stosowany do dekoracji wnętrz klasy "luksusowej". Ten materiał jest sam w sobie drogi, szczególnie jego szlachetne rasy. Ponadto przetwarzanie kamienia naturalnego - złożony i kłopotliwy proces, który wpływa również na cenę wnętrza. Dlatego najczęściej w nowoczesnym designie stosowane są imitacje kamienia naturalnego, które nie tracą na "oryginale".

Sztuczny kamień wytwarza materiały polimerowe (na przykład akrylowe) z dodatkiem okruchów z naturalnego kamienia i naturalnych pigmentów. Zastosowanie sztucznego kamienia we wnętrzu jest korzystne z wielu powodów: jest stosunkowo niedrogie i trwałe, wygodnie z nim pracuje, pozwala naśladować fakturę różnych naturalnych materiałów. Asortyment sztucznych kamieni w sklepach budowlanych jest wystarczająco szeroki, marka i różnorodność powinny być wybierane w zależności od celu: tańsze gatunki pozostają w tyle pod względem wytrzymałości, ale są dobre do stawiania dużych powierzchni, kamień jest droższy w użyciu w przypadku konstrukcji masowych i mebli.

Wystrój kamienny jest bardzo często wykorzystywany do projektowania rezydencji i domów wiejskich - z powodzeniem podkreśla architekturę zewnętrzną i wewnętrzną lokalu, wygląda dobrze, gdy jest stosowany na dużych obszarach. To prawda, że ​​kamień dekoracyjny będzie odpowiedni we wnętrzu mieszkania - i może być wykorzystany do dekoracji dowolnych pomieszczeń.

Dekoracyjny kamień we wnętrzu kuchni

W kuchni sztuczny kamień jest odpowiedni nie tylko ze względu na jego walory dekoracyjne: jest bardzo praktyczny, ponieważ nie absorbuje brudu i jest łatwy do czyszczenia. Dlatego blaty kamienne będą bardzo wygodne, okładziny kamienne będą idealnie pasować do ścian w pobliżu obszaru roboczego. Również projekty z kamienia dekoracyjnego są dobre do wykorzystania jako podstawa stołów, blatów barowych. Szczególnie ekspresyjny wystrój kamionki będzie wyglądał, gdy projektujesz kuchnię w stylu takim jak etno i country.

Kamień dekoracyjny w salonie wnętrza

Do salonu dobrze nadaje się selektywny wystrój sztucznego kamienia, rodzaj mozaiki. Często projekt kamienia używany do kadrowania łukowe przejścia, nisze, lustra. Również z ozdobnego kamienia wygodnie jest montować półki i regały. Oczywiście służy do wykańczania kominków (rzeczywistych i elektrycznych).

Sztuczny kamień we wnętrzu sypialni

Wykończenie wnętrza sypialni sztucznym kamieniem wymaga szczególnej troski, ponieważ ogranicza się do minimum elementów kamiennych. Na przykład - para półek, dekoracyjna okładzina ścienna, oprawa przejścia lub lustro ścienne.

kamień dekoracyjny we wnętrzu1dekoracyjny kamień we wnętrzu2kamień dekoracyjny we wnętrzu3
kamień dekoracyjny we wnętrzu4dekoracyjny kamień we wnętrzu5kamień dekoracyjny we wnętrzu kuchni1
dekoracyjny kamień we wnętrzu kuchni2sztuczny kamień we wnętrzu1sztuczny kamień we wnętrzu2