Ściana ze szklanymi drzwiami, gdzie najlepsze dania były wyświetlane z dumą w domu - wszyscy nas pamiętają. Takie okazy są nadal przechowywane w domach naszych matek i babć. Prawdopodobnie w twoim domu jest taka szafa. Ale nie nadaje się do żadnego wnętrza. Na przykład trudno jest znaleźć takie meble w salonie high-tech lub minimalizm . Ale wciąż istnieje kilka opcji aranżacji wnętrz, gdzie bufet na dania w salonie będzie nie tylko odpowiedni, ale stanie się jego centralnym szczegółem.

W których wnętrzach jest odpowiedni schowek na salon?

Jeśli wolisz klasyczny styl przy organizowaniu domu, wtedy bufet w salonie w stylu klasycznym będzie musiał być bardzo użyteczny - z zestawu drogiego drewna w najlepszych tradycjach klasycznej kolekcji włoskiej, tylko podkreśli status i luksus.

Bufet na dania w salonie1Bufet na dania w salonie2Bufet na dania w salonie3

Komody do naczyń w salonie nadają się do takiego wnętrza jak art deco. Styl ten trudno nazwać nowoczesnym, jest raczej próbą podążania za starożytnymi tradycjami Francji ubiegłego wieku. A do właściwej organizacji przestrzeni potrzebne będą meble, wykonane zgodnie z ówczesnymi kanonami. W końcu to wnętrze wygląda wspaniale - osądź sam.

Bufet na dania w salonie4Bufet na dania w salonie5Bufet na dania w salonie6

Cóż, i tradycyjnie używaliśmy szafek do salonu w stylu Prowansji. Dom wiejski, w którym nie można obejść się bez szklanej zjeżdżalni z garncarstwem. Meble w stylu prowansalskim są zawsze drewniane, wiklinowe, z elementami kucia, ale z pewnością są pomalowane w jasne odcienie i noszą pieczęć czasu, w którym prababci starannie przechowywali naczynia w niskich komodach, kredensach i kredensach. Biały bufet do salonu w tym stylu może być ozdobiony rzeźbami, motywami kwiatowymi, farba w niektórych miejscach może być lekko łuszcząca się, co tylko podkreśli starość mebli.

Bufet na dania w salonie7Bufet na dania w salonie8Bufet na dania w salonie9

Odmiany szafek

Nowoczesne salony w formie bufetu są kilku rodzajów:

  • w rzeczywistości bufet jest klasyczną wersją z trzema poziomami, z których dolny jest pokryty drzwiczkami lub wykonany w formie szuflad, a górny jest oszklony i jest przeznaczony do demonstracji potraw, jest nisza między nimi;
  • kredens - ma tylko dwa działy: dolny i górny, przeszklone ze wszystkich stron. Głównym celem kredensu jest pokazanie jak największej ilości zastawy stołowej. Zwykle kredensy są niskie, mają zamknięte części, gdzie przechowywane są zastawa stołowa, obrusy, serwetki. Meble są raczej wygodne do przechowywania "pod ręką" wszystkiego, co niezbędne do przyjmowania gości;
  • szafka-witryna - w pełni przeszklone meble z lustrzaną ścianą tylną. Sprawia, że ​​wnętrze salonu jest luksusowe i bogate. Umieszczają okna nie tylko przy ścianie, ale czasami dzielą pokój dzienny na kilka stref z ich pomocą.

Zalecenia dotyczące wyboru bufetu w salonie

Jeśli chcesz osiągnąć komfort i prawdziwie domową atmosferę, musisz wybrać odpowiednie meble do dań. Powinien być nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale także odpowiedni do ogólnego wnętrza pomieszczenia.

Ponadto musisz zdecydować, w jakim celu zamierzasz umieścić takie meble w swoim salonie. Jeśli celem jest przechowywanie naczyń i sztućców, potrzebny jest kredens z dodatkowymi półkami i szafkami. Jest to bardzo praktyczne.

Ale jeśli chcesz wystawić porcelanowy zestaw, kryształ i inne piękne naczynia, wybierz szafkę-wizytówkę. W zależności od liczby dostępnych naczyń do wyświetlenia, a także od wymiarów pomieszczenia, musisz wybrać rozmiar szafki.

Jeśli potrzebujesz wizualnie powiększyć przestrzeń, potrzebujesz lekkiego modelu ze szklanymi drzwiami i lustrzaną ścianą. Z takiego mebla pokój wydaje się tylko szerszy i bardziej przestronny, co jest bardzo ważne w apartamentach z małymi salonami.