Kuchnia tradycyjnie kojarzy się z komfortem i ciepłem. W tym miejscu zbierają się goście i członkowie rodziny, szczere spotkania odbywają się przy filiżance herbaty, rozwiązuje się wiele problemów wewnętrznych. Właśnie dlatego do aranżacji kuchni trzeba podchodzić bardzo odpowiedzialnie. Nie wystarczy tylko dokonać naprawy jakości, trzeba również znaleźć odpowiednie meble, które ożywią wnętrze i wypełnią pokój komfortem. Takie meble to bufet w kuchni. Może umieszczać piękne naczynia, naczynia do zbierania i talerze. Jakie inne funkcje oferuje kuchnia w formie bufetu i jak wybrać model, który pasuje do Twojego wnętrza? O tym poniżej.

Klasyka czy Art Nouveau?

Projektanci lubią eksperymentować z różnymi stylami, aby łączyć meble z różnych epok. Wpłynęło to również na wnętrze kuchni. Tutaj, obok pieca, wypchane rozmaitymi gadżetami, zarówno stare dębowe meble, jak i nowoczesne meble z elementami plastikowymi i chromowanymi będą wyglądać organicznie. W odniesieniu do szafki kuchenne w przypadku potraw, ich skład naprawdę zadziwia:

  1. Kredens kuchenny w drewnie Prowansja . Jasne kolory, wytarty lakier, elementy złoceń - wszystko to przypomina francuską wioskę. Takie modele są najczęściej wykonywane w odcieniach mlecznych lub beżowych, dzięki czemu kuchnia z nimi staje się wizualnie szersza i lżejsza. Za szklanymi drzwiami szafek możesz bezpiecznie umieścić swoje ulubione usługi i pomalowane talerze.
  2. Nowoczesny bufet do kuchni . Można ją scharakteryzować w dwóch słowach - zwięzłości i prostocie. W produktach występują wyraźne linie geometryczne, dużą uwagę przywiązuje się do funkcjonalności i pojemności. Takie bufety przypominają stoiska wystawowe: na półkach tych schludnie ułożonych naczyń kuchennych mieszają się kryształowe kieliszki, doniczki i statuetki. Wygląda odważnie i interesująco!
  3. Szafki kuchenne w stylu vintage . Charakterystyka: wiele elementów rzeźbionych i kutych, drogie rodzaje drewna, nieporęczne. Takie produkty świetnie prezentują się w klasycznych wnętrzach, stając się główną ozdobą pokoju. Cena wysokiej jakości antycznych bufetów jest zazwyczaj bardzo wysoka, więc mogą sobie pozwolić tylko na zamożnych ludzi.

Bufety można również klasyfikować według kształtu i wielkości. Najlepszym rozwiązaniem dla kuchni jest trzydrzwiowy słupek ze szklaną gablotą. Ten model ma wiele półek, na których można ustawić kilka zestawów i najbardziej funkcjonalny. Jeśli miejsce w kuchni nie jest zbyt duże, możesz wybrać bufet narożny. Jest bardziej kompaktowy i łatwo umieszczony w wolnym kącie pokoju.

Bufet w kuchni1Bufet w kuchni2Bufet w kuchni3
Bufet w kuchni4Bufet w kuchni5Bufet w kuchni6
Bufet w kuchni7Bufet w kuchni8Bufet w kuchni9