Zakup nowej jednostki kuchennej to całe wydarzenie w życiu każdej gospodyni. Jeśli przed wyborem był mały, a meble do kuchni były standardowe, teraz możesz wybrać te szafki kuchenne i szuflady, które są dla Ciebie wygodne i idealnie pasują do Twojego pokoju Aby mieć dostęp do naczyń z maksymalną wygodą, potrzebujesz przestronnych szafek. Mogą być podłogowe i montowane. W przypadku ciężkich potraw, takich jak patelnie, utyatniczki, zestawy garnków i kotłów, bardziej odpowiednia szafka kuchenna na naczynia, położona nisko, tak aby hostessa mogła bezpiecznie dostać te przedmioty.

Stół gabinetowy do kuchni

Stół szafki kuchennej jest raczej wygodny w ekonomicznej przestrzeni. Może być wykonany w postaci dużego cokołu, wewnątrz którego znajdują się półki i szuflady, a blat jest przeznaczony do gotowania. Innym rodzajem tego stołu jest tak zwany bufet, wewnątrz którego znajduje się mały składany blat. Szafka służy do przechowywania przyborów kuchennych, a jeśli to konieczne, przekształca się w jadalnię. Ten stolik jest odpowiedni dla małej rodziny, ponieważ nie zastępuje pełnowartościowego stołu jadalnego.

Szafki kuchenne1Szafki kuchenne2Szafki kuchenne3

Szafka kuchenna

Na etapie planowania przyszłej kuchni pozostaje wąska wolna przestrzeń? Nie ma znaczenia, obudowa idealnie do niego pasuje - wygodna szafka kuchenna z licznymi półkami. Na górnych półkach można przechowywać wszelkiego rodzaju rzeczy, które nie są bardzo często używane, na średnich można umieścić tekstylia kuchenne: ręczniki i fartuchy, a na dole puszki z karmą. Tak więc zdecydujcie o problemie nadmiaru przestrzeni i urządzenia wymiarowego.

Szafki kuchenne4Szafki kuchenne5Szafki kuchenne6

Szafka kuchenna pod zlewem

Co może być nudniejsze niż miejsce pod zlewem - bo nie ma nic oprócz kosza na śmieci. Ale w rzeczywistości okazuje się inaczej. Nie trzeba wrzucać śmieci do wiadra, ponieważ do tego są zamykane pojemniki na różne rodzaje odpadów. I to jest dość higieniczne. W pobliżu można przechowywać chemię gospodarczą lub zainstalować mały kocioł na potrzeby kuchenne, jeśli pozwalają na to wymiary samej szafki, często w szafce pod zlewem znajduje się filtr do oczyszczania wody. Może spokojnie istnieć obok pojemników na odpady. Bardziej wygodne jest zastąpienie dla nas zwykłych drzwi szufladami, w których każda z nich będzie przechowywana pewna grupa rzeczy. Lub drzwi mogą być zawieszone na zawiasach i wewnątrz pudełek vykatny. Szafka pod myjnia samochodowa może być kanciasty i prosty. Aby zmieścić wszystkie niezbędne szafki w kuchni, wybierz zlew narożny - jest to wygodne i praktyczne.

Szafki kuchenne7Szafki kuchenne8Szafki kuchenne9

Zawieszone szafki kuchenne

Żadna kuchnia nie może obejść się bez szafek ściennych, dzięki czemu wszystko jest pod ręką. Mogą być małe i znajdować się w różnych częściach kuchni lub mieć monolityczny widok na dużą szafkę ścienną. Ważne jest, aby powiesić je w taki sposób, aby hostessa nie musiała sięgać po coś z szafy.

Drzwi muszą również otwierać się bez trudności, zwłaszcza jeśli ma mechanizm podnoszący, ponieważ wchodzenie na stolec za każdym razem jest bardzo niewygodne, aby otworzyć lub zamknąć drzwi.

Elewacje szafek kuchennych są takie same lub łączone - dolne z materiału bazowego, na przykład z MDF, a górne - z szkłem z witraże lub z rysowaniem obrazu. Często zdarza się taka decyzja projektowa, jako kontrastujące połączenie kolorów dolnej i górnej szafki kuchennej.

Szafki kuchenne10Szafki kuchenne11Szafki kuchenne12

Niezależnie od tego, jak atrakcyjna będzie szafka zakupiona w sklepie, nie będzie ona idealnie pasować do Twojej kuchni jako wbudowana szafka kuchenna. W końcu mistrz, który zamawiał meble według indywidualnych rozmiarów, oblicza wszystko do milimetra, a ta kuchnia wygląda harmonijnie i ma wykończony wygląd.

Szafki kuchenne13Szafki kuchenne14Szafki kuchenne15