Podstawowe, pastelowe, spokojne lub w tle - jak się nie nazywa. Musimy jednak przyznać, że połączenie beżowych tapet lub przedmiotów we wnętrzu doskonale sprawdza się w prawie każdym pomieszczeniu, niezależnie od wielkości i stopnia oświetlenia. Z pewną kombinacją wnętrza jest bardzo gładka i spokojna lub, odwrotnie, dość dynamiczna.

Połączenie beżu z innymi kolorami

W nowoczesnym stylu pokój w beżowej tonacji jest stylowy i elegancki. Ze względu na oryginalne tekstury i odcienie beżowe na różnych powierzchniach wygląda imponująco. Zastanów się nad kilkoma najbardziej uniwersalnymi i sprawdzonymi opcjami łączenia beżu z innymi kolorami.

  1. Kombinacja kolorów jest beżowa i niebieska lub zielona . Te trzy odcienie najlepiej nadają się do tworzenia tak zwanych eko-wnętrz. Zwykle używaj wielowarstwowego beżowego tła i kilku jasnych akcentów w kolorze zielonym lub niebieskim. Pod pojęciem "wielowarstwowe" rozumie się kilka różnych odcieni intensywności beżu. Czasem jest to technika odwrotna, kiedy jasne i ciepłe beżowe detale wnętrza są na delikatnym niebieskim tle. Połączenie kolorów beżu i niebieskiego będzie bardziej dynamiczne, jeśli użyjesz kilku odcieni każdego z kolorów, ale jak najbliżej.
  2. Połączenie beżu we wnętrzu1Połączenie beżu we wnętrzu2Połączenie beżu we wnętrzu3
  3. Połączenie beżu i fioletu we wnętrzu jest nie mniej imponujące. Wszystko zależy od odcienia purpury. Jeśli są to zimne odcienie z mieszaniną szarości, pomieszczenie będzie chłodne i wizualnie wypełnione powietrzem, dobrym rozwiązaniem dla ciemnych salonów. Ale jasny ciepły fioletowy z domieszką różu i żółty Idealnie pasuje do wystroju sypialni dla dziecka, odcień beżu jest również warty znalezienia cieplejszego.
  4. Połączenie beżu we wnętrzu4Połączenie beżu we wnętrzu5Połączenie beżu we wnętrzu6
  5. Połączenie beżowej i brązowej tapety tradycyjnie stosowanej w klasycznych drogich wnętrzach. Szczególnie interesujące jest połączenie tapety z użyciem bagietek i listew. Warto zrobić sporo jasnego i ciepłego czerwonego odcienia: okładkę na sofie, wazon na stole lub po prostu oryginalny świecznik. Najważniejsze dla tak ciepłej i bogatej kombinacji beżowy we wnętrzu należy używać minimum przedmiotów i prostych form.
  6. Połączenie beżu we wnętrzu7Połączenie beżu we wnętrzu8Połączenie beżu we wnętrzu9