Pytanie o połączenie kolorów dachu i fasada domu szczególną uwagę należy zwrócić, ponieważ ogólny wygląd budynku zależy od dobrze dobranych kolorów. Aby zharmonizować kolor dachu z kolorem fasady, należy wziąć pod uwagę niektóre zasady dekoracji.

Wybór koloru dachu i fasady powinien być dokonany z uwzględnieniem stylu architektonicznego budynku, na przykład na zewnątrz domu w stylu klasycznym - nie akceptuje jaskrawych kombinacji kolorystycznych, pochylając się ku pastelowym, czekoladowo-brązowym odcieniom.

Najczęściej, aby udekorować wygląd domu za pomocą kombinacji dwóch podstawowych kolorów, czasami dodając do nich trzecią jako dekorację elementów na fasadzie, która powinna być podświetlona.

Domy o złożonych formach architektonicznych nie powinny być pomalowane na jaskrawe kolory, lepiej wybrać spokojne odcienie światła, na przykład kolor pistacjowy jest bardzo modny na dachu w tym roku, doskonale łączy się z otaczającą roślinnością.

połączenie kolorów dachu i elewacji domu 1połączenie kolorów dachu i fasady domu 2połączenie kolorów dachu i fasady 3

Najbardziej tradycyjnym, konserwatywnym planem w doborze kolorów dachu i fasady jest ciemna góra - lekkie dno. Zazwyczaj dachy nie zmieniają się przez dłuższy czas, a fasady można częściej aktualizować, dlatego należy najpierw wybrać kolor dachu.

połączenie kolorów dachu i fasady domu 4połączenie kolorów dachu i fasady domu 5połączenie kolorów dachu i fasady domu 6

Zasady kombinacji

Dach koloru brązowego na dzień dzisiejszy jest dość powszechny, zwłaszcza, że ​​łatwo jest wybrać odpowiednią kombinację kolorów z elewacją domu. Fasada domu w odcieniach bieli, beżu i szarości świetnie prezentuje się w połączeniu z brązowym dachem, a fasadę w kolorze niebieskim, żółtym i zielonym wygląda dość oryginalnie, kontrastowo i jasno. W takim przypadku można pomalować poszczególne fragmenty fasady, aby pasowały do ​​dachu.

połączenie kolorów dachu i elewacji domu 7połączenie kolorów dachu i fasady domu 8połączenie kolorów dachu i fasady domu 9

Połączenie czerwonego dachu z różnymi kolorami fasady, na przykład różowym, szarym, białym, beżowym, wygląda dość ekstrawagancko. Taki dom na pewno przyciągnie uwagę i nie połączy się z otoczeniem. Dom, w którego projektowaniu zastosowano kontrastujące kolory, wygląda kreatywnie i indywidualnie, bardzo ważne jest, aby nie przesadzić.

połączenie kolorów dachu i fasady domu 10połączenie kolorów dachu i fasady domu 11połączenie kolorów dachu i fasady domu 12