Ostatnio ludzie coraz częściej rezygnują okna wykonane z drewna , ponieważ są one bardzo trudne do utrzymania, są krótkotrwałe i wymagają rocznego malowania. Jednak od kilku lat na rynku pojawia się opcja dla tych, którzy preferują naturalne materiały do ​​wykończenia domu, ale nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu na opiekę nad nimi. To jest okno drewniano-aluminiowe. Ich osobliwością jest to, że zewnętrzna strona drzewa jest chroniona przez płyty aluminiowe przed wpływem temperatury i czynników atmosferycznych.

Charakterystyka okien drewniano-aluminiowych

W warunkach nowoczesnego, poważnego klimatu bardzo ważne jest, aby okna nie gniły od deszczu i nie ulegały deformacji przed mrozem i gradem. Ale wiele osób nie chce zrezygnować z drewna, ponieważ jest to materiał najbardziej przyjazny dla środowiska. Posiada wysokie właściwości dźwiękochłonne i termoizolacyjne. Drzewo łatwy w obróbce i odpowiedni do każdego wnętrza. Jest ciepły i przyjemny w dotyku i zapewnia uczucie komfortu. Jednak brak tego materiału polega na tym, że z powodu działania wilgoci, mrozu i światła słonecznego jest on zdeformowany i pogarsza się, dlatego też podszewka aluminiowa służy do ochrony drzewa od zewnątrz. Ten metal jest bardzo bezpretensjonalny i łatwy w użyciu. Jest lekki i odporny na warunki atmosferyczne. Okładziny te można pomalować tak, aby harmonizowały z każdą fasadą. Aluminium jest bardzo wygodnym materiałem, ponieważ nie traci swoich właściwości przez kilka dziesięcioleci, nawet pod wpływem agresywnych czynników pogodowych. Łatwo jest ozdobić, co pozwala dekorować dowolne okna z drewna i aluminium, dowolną fasadę. Specjalna powłoka z farbą proszkową, która nie elektryzuje się, pozwala na utrzymywanie czystości przez długi czas.

Podstawa wykonana jest z masywnego drewna litego rodzaju: modrzewia, dębu lub sosny. Na zewnątrz drewno jest pokryte aluminiową wyściółką, które są zapinane na specjalne plastikowe klipsy. Pomaga to zapobiec deformacji drzewa. Aby zapobiec zamarznięciu ramy pod aluminium, a kondensat nie gromadził się na niej podczas mrozu, stosuje się specjalne uszczelki poliamidowe.

Czym są okna drewniano-aluminiowe?

Istnieje wiele rodzajów takich okien. Różnią się sposobem montażu, kształtem, cechami złączek i mechanizmem otwierania klap. Nawiasem mówiąc, aluminiowa podszewka jest zamontowana, są trzy rodzaje okien:

  • wykończona drewniana rama pokryta jest aluminium, które chroni drewno;
  • Na wykończonej podstawie z aluminium nałożyć drewnianą ramę. Takie okna są bardziej trwałe i trwałe;
  • Pomiędzy drzewem a aluminium zastosuj podszewkę z poliamidu, która pozwoli utrzymać drewnianą ramę więcej bez uszkodzeń. Takie okna mają najlepsze właściwości termoizolacyjne.

Wykonuj również okna drewniano-aluminiowe z podwójnymi szybami, jedno-skrzydłowe i dwuskrzydłowe. Mogą być wykonane jako trapezoidalne i łukowe, o różnych kolorach i wzornictwie. Okna są wyposażone w klapy obrotowe i obrotowe, w komplecie ukryte okucia. Szczególnie popularne teraz fińskie okna drewniano-aluminiowe. Są wysokiej jakości, trwałe i mają szeroki wybór wzorów. Ten typ okna składa się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi często montuje się rolety lub żaluzje.

Zalety okien drewniano-aluminiowych

  • są przyjazne dla środowiska, ponieważ są wykonane z naturalnych materiałów;
  • okna te mają lepsze właściwości izolacji akustycznej i cieplnej niż zwykłe;
  • są trwałe i bardzo wygodne w użyciu;
  • wygodna konstrukcja pozwala na zamontowanie okna o dowolnym kształcie i rozmiarze, a jeśli to konieczne, szybką zmianę szkła.
Okna drewniano-aluminiowe1Okna drewniano-aluminiowe2Okna drewniano-aluminiowe3
Okna drewniano-aluminiowe4Okna drewniano-aluminiowe5Okna drewniano-aluminiowe6
Okna drewniano-aluminiowe7Okna drewniano-aluminiowe8Okna drewniano-aluminiowe9